Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 65

  • 26 394
  • 733
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте, имам малко глупав въпрос за храненето, но е важно за мен Знам, че колбаси са забранени, защото са сурови, но може ли шунка, която е стоплена в микровълнова фурна?

Мерси.
Ми то за мен шунката спада към саламите. Докато бях бременна не съм консумирала само морски деликатеси и суши. Ядях каквото ми се яде, избяхвах морските и някои видове чай.

# 316
  • Мнения: 4 942
Аз си хапвам сандвичи с шунка, със салам. Не се ограничавам. Досега нямам оплакване. Може да хапнеш според мен. 🍽️😊

# 317
  • София
  • Мнения: 1 791
Притопляш и хапваш, да. И аз така правя за всеки случай.

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 13 497
Всичко ям не съм имала проблем, включително миди и риба тон от консерва. Пастет, сирена и всичко, което си ям по принцип.

# 319
  • Мнения: X
Момичета съжалявам отново за поредния пост, който пак е свързан с някаква болежка и най-вероятно след това ще напусна групата. От миналата година може би октомври, ноември имам един обрив от дясно около ребрата, но няма сърбеж, нито болка, ходх при личната каза да мажа с цинков крем и до там. Това петънце продължава да си седи там. Дали е възможно да е Херпес зостер и ако е така, дали е опасно в момента за бебето? В 10 седмица съм. Обикновени излседвания като пкк ще имат ли промяна ако е това заболване или трябва да е по специално?

# 320
  • Мнения: 35 116
Ако е херпес зостер то спешно трябва да отидеш при личния си лекар

# 321
  • Мнения: X
Това е че, ходих при нея доста одавна и не каза нищо страшно. Просто бях забравила за него и сега в банята случайно го видях пак. Имам го от поне 6 месеца без нинакви оплаквания. Просто си е там. Единствено ме е страх за бебето, може ли да навреди?

# 322
  • Пловдив
  • Мнения: 13 497
Възможно ли е да е пигментно петно?

# 323
  • Мнения: 35 116
Мисля, че кожен лекар ще даде отговор веднага. Най-добре се насочи към такъв.

# 324
  • Мнения: X
Възможно ли е да е пигментно петно?
Силно се надявам да е това. Четох доста за херпес зостер и раБрах че има мехури сърбеж болки... Нямам нито едно. Още преди половин година го забелязах съвсем случайно, не че съм имала оплаквания. Просто в момента ме е страх за бебето

# 325
  • София
  • Мнения: 302
dianaписала си и по други теми виждам си притеснена, но това е всичко друго, но не и херпес зостер - виждала съм наживо и няма нищо общо, както си и прочела изглежда и се усеща доста по-различно. Успокой се и при възможност иди на кожен да ти каже какво точно, но се съмнявам да има опасност за бебето.

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 00:06 от Animor

# 326
  • Мнения: X
dianaписала си и по други теми виждам си притеснена, но това е всичко друго, но не и херпес зостер - виждала съм наживо и няма нишо общо, както сини прочела изглежда и се удеша доста по-различно. Успокой се и при възможност иди на кожен да ти каже какво точно е.
благодаря

# 327
  • Мнения: 1 914
Не съм медицинско лице, но съм се лекувала от Херпес зостер два пъти. Според мен, това категорично не е това.
По-скоро ми прилича на суха кожа. Веднъж ми се беше появило такова петънце. Много дълго време стоя малко и в даден момент взе да "расте". Оказа се, че е суха, раздразнена кожа. Изписаха ми мазило, препоръчаха да сменя цялата козметика: сапун, шампоан, лосион с бебешки и ми мина.
Херпес Зостер боли много още преди да се появят пъпки.
Препоръчително е, като ходиш на кожен лекар да си с чиста кожа, имам предвид да не си мазала с лосион или олио след душ.
Успокой се и отиди на кожен. Не си поставяй диагнози с Гугъл, че за девет месеца ще откачиш, ако проверяваш всяка болежка там Stuck Out Tongue Winking Eye

# 328
  • Мнения: 67
Добро утро, момичета! Знаете ли, ако имам полип дали ще де види от докито. На трима съм ходила до сега (на частно, ЖК и на ФМ), но никой нищо не ми е казал , а ми го бяха открили уж преди две години. На първия чреглед, когато отидох споменах на лекаря, но не ми обърна внимание и вече от вълнение покрай бебето изключих за него. Сега като се сетих се притесних...

# 329
  • Мнения: 353
Мерси да отговорите.

Каквото и да ти е притеснението, Mariya_89, сега на втория преглед не си тръгваш, преди докторът да ти е дал отговор. Все си мисля, че ако са те преглеждали с вагинален ехограф, са щели да го видят. Аз например също много се вълнувам при прегледите и затова си записвам предварително въпросите, за да не забравя нещо.

Общи условия

Активация на акаунт