Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 65

  • 26 364
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 120
Анастасия, би ли ми ги пратила на мен да видя за какво става въпрос? Каква е цената на пакета, който ти си избрала?
Eто линк
https://cellgenetics.bg/prenatalni-testove/#toggle-id-15

# 721
  • Мнения: 25
Анастасия, би ли ми ги пратила на мен да видя за какво става въпрос? Каква е цената на пакета, който ти си избрала?
Може ли на месинджър да пратя ,че нещо не става тук ,не мога да се справя .Аз съм sisi nencheva ,оставете и вашето име да ви намеря . Цената е 1400 лв

# 722
  • Мнения: 77
Какво ви е мнението за ходене на плаж през първия триместър? Трябва ли да се избягва силното слънце, влизане в басейни и море?

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз в първия триместър, в самото начало /още не установила бременността/, направих уикенд пълен със сауна, парна баня, джакузи, топъл басейн и какво ли още не.
Басейните винаги крият риск /говоря за неминерални/. В море и минерална вода /умерена температура/ бих влизала.  Лично аз в момента /6м./ си пека корема вкъщи на двора.

# 724
  • Мнения: 44
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение относно тези резултати, става въпрос за бременност в трети триместър. Предварително благодаря.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 791
Ми всичко е отрицателно (което е хубаво). Не разбирам заключението.
В трети триместър трябва изследване за стрептококи, а не го виждам тук.

# 726
  • Мнения: 5 000
Хора, моля ви кажете ми някой знае ли коя е лабораторията към клиника Щерев?
Никъде на изследванията си не виждам името й. Ако не се лъжа е Цибалаб.

# 727
  • Мнения: 5 468
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение относно тези резултати, става въпрос за бременност в трети триместър. Предварително благодаря.

Бактериалната вагиноза вероятно се дължи на липсата на лактобацили, което е напълно нормално да се случи по време на бременност. Тоест влагалищната флора е нарушена и вероятно ще ти изпишат глобули.

Хора, моля ви кажете ми някой знае ли коя е лабораторията към клиника Щерев?
Никъде на изследванията си не виждам името й. Ако не се лъжа е Цибалаб.

Да, Цибалаб е, но са си самостоятелни и имат собствена база данни. Правилата за вземане на проби и излизането на резултатите са различни от другите Цибалаб. Т.е. на практика са самостоятелна лаборатория.

# 728
  • Мнения: 11
Здравейте! Правих си тест за рубеола понеже имах контакт с детенце което уж беше болно но 2ма лекаря казват различно. Въпреки ТОВА гинеколог ми каза да направя следните изследвания Ако някой е запознат моля да каже, че до понеделник има доста време

# 729
  • Мнения: 5 000
Happy mommy, благодаря! Значи ще пускам БХС- то там, че иначе не се знае кога ще излязат. А забелязах, че и цените са различни.

# 730
  • Мнения: 5 468
Happy mommy, благодаря! Значи ще пускам БХС- то там, че иначе не се знае кога ще излязат. А забелязах, че и цените са различни.

Да, и това пропуснах да го напиша, че цените са различни. Аз съм много доволна от лабораторията. Следила съм две бременности в болницата и съм давала кръв в лабораторията безброй пъти.

# 731
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,след нарастващо ЧХГ и положителни домашни тестове,установиха бременност и на АГ,но с доста закъсняла овулация,та въпроса ми е тази ранна бременност според вас на 4 или 5 г.с отговаря,понеже АГ не ми каза нищо,а по МЦ няма как да сметна,защото така излиза чак 8г.с.

На 30-ти съм отново на отеглед,да чуем пулс.   

# 732
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте момичета,след нарастващо ЧХГ и положителни домашни тестове,установиха бременност и на АГ,но с доста закъсняла овулация,та въпроса ми е тази ранна бременност според вас на 4 или 5 г.с отговаря,понеже АГ не ми каза нищо,а по МЦ няма как да сметна,защото така излиза чак 8г.с.

На 30-ти съм отново на отеглед,да чуем пулс.   

Г.С. се броят от началото на последния цикъл или по-конкретно от началото на последната М. ЧХГ не е точен критерий в коя г.с. си. Овулацията (когато и да е била) няма отношение към броенето на г.с., а има към дните на закъснение, ако решиш да ги засичаш в началото (късна О, отлага началото на ЛФ). Друго - 4г.с. - това е около датата на предполагаемата менструация, 5г.с. е една седмица закъснение. Иначе нарастващо ЧХГ и 2 чертички на теста е знак за бременност, но на е-ф се вижда малко по-късно, а пулс се чува обикновено около 8ма седмица, но пак зависи от лекаря, от апаратурата и т.н. Има теми по този въпрос - при някои се е чул малко по-рано, при някои малко по-късно.

# 733

Общи условия

Активация на акаунт