Подсечено дупе

  • 1 195
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте мами,
Моето момче е на 8+ месеца, днес за първи път му се случи да се подсече на дупето и то е според мен от това че има разстройство.. но не ми дава да го пипна въобще по дупето. Червено е много И е топло, но няма рани. С какво мога да успокоя болката му?

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 18:20 от vgeorgieva7

# 1
  • Мнения: 16 839
Смрадлика.  Миеш с нея, слагаш компреси под памперса с нея. Синът ми беше така миналата седмица, но той имаше и рани. Плаче при докосване, пищи, но няма как.

# 2
  • Мнения: 330
А можеш и да го оставиш без памперс или други дрехи, да диша кожата - това облекчава много.
Дебел слой Бочко също помага.

# 3
  • София
  • Мнения: 966
Судокрем

# 4
  • Мнения: 3 705
Себамед или судокрем

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Баня със смрадлика, но не дръжте много. После повечко време без памперс по възможност. Крем- судокрем, бепантен

# 6
  • Мнения: 151
Смрадлика помага, но бъдете внимателни, защото кожата на бебето е много нежна. Моето дете имаше рани високо горе в края на дупето, най-добре подейства крема за подсичане на WELEDA. Не много дебел слой за два дни минаха.

# 7
  • София
  • Мнения: 225
Няколко пъти се е слупвало при нас и винаги го пръскам с джинджира Алба бебе спрейче Simple Smile .

# 8
  • Мнения: 975
От кремовете за подсичане, при моето дете най-силно действа кремът на мустела за подсичане, има го и в малка опаковка. Също много помага и чиста свинска мас. Казвали са ми и зехтин, при моето дете не работеше, а с маста за един ден се беше оправило едно зверско подсичане. Гадно звучи, но маста е пухкава и лесно се нанася, миризмата е поносима.

# 9
  • Мнения: 228
Судокрем ще помогне. Ще плаче, но няма как.

# 10
  • Мнения: 6 426
Судокрем

# 11
  • Мнения: 27
От кремовете за подсичане, при моето дете най-силно действа кремът на мустела за подсичане, има го и в малка опаковка. Също много помага и чиста свинска мас. Казвали са ми и зехтин, при моето дете не работеше, а с маста за един ден се беше оправило едно зверско подсичане. Гадно звучи, но маста е пухкава и лесно се нанася, миризмата е поносима.
И майка ми ме посъветва, но се стреснах от това, че тя запарява и ме беше страх да не стане по-зле, иначе аз съм почитател на маста 😁 вкъщи има една бака хахаха но овладяхме положението с бебешка пудра, без докосване.. но за другия път ще знам! Благодаря на всички за отговорите

# 12
  • Мнения: 10 476
Крем Здраве бебе.

Общи условия

Активация на акаунт