Предизвикателство Рапунцел 2020 ver.2

  • 43 823
  • 570
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Наслагването на финиши е за коса,която носи на такова. ... Моята определено носи и в рутинен протокол имам минимум 3-серум за връхчета/Маракеш,Ланза нийм,Oway/,Термозащита/четирите термика на Керастаз както и керастаз за блондинки и напоследък Генезис/ и на суха коса олио/Харесвам Камелията на Орайт,Дарк ойл на Себастиян,Ланза кератин разбира се и напоследък подсетена от Агентчето измъкнах от шкафа камелията на Шу.
От посочените от теб можеш да слагаш флуидът на Алфапарф и след него термозащита. Ампулите на Олиесета лично ги ползвам като терапия не като рутинна грижа. Силен протеин са и искат добре хидратирана коса преди това.

# 46
  • Мнения: 1 325
Здравейте.Хващат ме лудите от седене, та ето какво поръчах
и ампулите на Олиосета-тях как да ги ползвам като грижа?
Та, сега ще включа тези продукти в моя 'протокол'😉, преди термика.Но,аз си мислех, че всички, без LIDING са и термици, но..вие какво ще кажете?
И, според вас има ли проблем да си ги смесвам както искам-примерно на Лакме двуфазния к Макадамията днес, утре-...някаква друга комбинация....?

# 47
  • Бостън
  • Мнения: 13 492
Протокол 3-то миене след боядисване (Tigi S Factor Stunning Volume)

1. Домашен скрaб за скалп (mersi още веднъж, VanessaDE!)
2. Tigi S Factor Stunning Volume Shampoo
3. Tigi S Factor Stunning Volume Conditioner
4. Nioxin Hair Booster
5. Nioxin 3D Intensive Diamax
6. Tigi S-Factor Papaya Leave-In Moisture Spray
7. TIGI S Factor Silky Smooth Moisture Serum (дължините)
8. Goldwell Kerasilk Instant Silk Fluid (връхчетата)

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 18:05 от Agent Provocateur

# 48
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
Вчера боядисах корени  цвят 6.1 oway.
Измих с шампоан за боядисана коса на Рене Фюртер.
Маска Генезис(близо от месец използвам само нея)
На влажна коса две помпички Кевин Мърфи терапия.
Не сложих олио и друг финиш за да видя кас ще е косата.
Отново идеално изгладена,без фриз.
Чуда се дали да си правя бретон днес Simple SmileНа фризьор съм ,ще махам връхчета само,не ,че е нацъфтяла ,но да я пооформя


Последна редакция: пт, 15 май 2020, 17:33 от Искрица

# 49
  • София
  • Мнения: 1 872
Аз не би сложила бретон, за да не скривам това красиво високо чело Simple Smile

# 50
  • Мнения: 10 257
Само тук не бях влизала 😆 То май и съм си Рапунцел вече:
Скрит текст:

Искам да я махна тая коса, понеже съм и на възраст вече, но не знам каква прическа да ѝ измисля. Снощи я ламинирах с желатин. Горе долу бива. Аз я отгледах за една година толкова дълга. Преди това фризьорката ми ме окелеши до раменете. Търсих снимка, но не намерих от преди година да се види разлика.

# 51
  • Мнения: 1 715
Само тук не бях влизала 😆 То май и съм си Рапунцел вече:
Скрит текст:

Искам да я махна тая коса, понеже съм и на възраст вече, но не знам каква прическа да ѝ измисля. Снощи я ламинирах с желатин. Горе долу бива. Аз я отгледах за една година толкова дълга. Преди това фризьорката ми ме окелеши до раменете. Търсих снимка, но не намерих от преди година да се види разлика.

Уаууу! Някакви трикове ще споделиш ли? Уникална коса...

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 23:42 от bonibon_

# 52
  • Мнения: 10 257
bonibon_ благодаря ти Flowers Hibiscus

Трикове няма кой знае какви Simple Smile

1. Преобладаващо протеиново хранене (понеже спортувам)
2. Втриване на масла в корена преди миене.
3. Ползване на професионална козметика от години (но съм минимизирала до Алтерна и Марокан оил за сега)
4. Почти не ползвам сешоар (жалко че инвестирах в Дайсън Laughing).
5. След миене слагам единствено органично арганово олио на връхчетата).
6. Връзване - само с шноли тип бананка (ластиците съм изхвърлила от години).
7. Ресане с рядък гребен.
8. Още не боядисвам. Започнаха да ми се намират бели косми, но са малко за сега, но за това пък се забелязват от самолет  Laughing
9. От време на време минавам с терапевтичната преса, но все повече ме мързи.

И така. Както казах нищо по-различно от това което и вие прочетох правите.

# 53
  • Мнения: 2 255
Вики, може ли да споделиш мнение от Дайсън, защото го обмислям сериозно за покупка близките месеци.

# 54
  • Мнения: 1 997
понеже съм и на възраст вече
Ако трябва да съдя по тази коса, повече от 25 не бих и дала Heart Eyes

И аз бих искала да чуя мнение за Дайсъна, заслужава ли си цената ?

# 55
  • Мнения: 10 257
Излишно е да казвам че е върхът 😂
Тази коса я суша за 10 мин грубо. Това най ми харесва като го ползвам. Много бързо се суша. Имах един обикновен. По 30 мин откарвах с него. Иначе има 3 степени  температура и 3 обдухване + една студен въздух. Горните можеш да си ги комбинираш както на теб ти харесва. Бутона за студен въздух обаче го натискаш отделно, трябва да го държиш ти. Иначе приставки има за сушене и изправяне, както и стандартната голяма кръгла с бодличките ( която не знам за какво е). Никоя не ползвам. Всичко набутах в кутията с която дойде и съм ги затрила на някъде.  Ако ползвам сешоара, го ползвам без нищо. Абе гъдел си е. Не че не може и без него. Какво не ми харесва - кабела дълъг, дебел, тежък. Замотава ми се. После трудно прибирам целия сешоар заради него. Имам и кутията за Дайсън ( не тази с която дойде, ами отделно взех специална). Едва го натиквам в нея с този кабеляк. Но аз съм торнадо по душа и замотавки не търпя. На друг пък може да му допада тази кутия. Друго не се сещам.

За тази кутия говоря. Не е хич удобна. Много е малка и това което са показали на картинката, няма начин да се случи. Освен ако в БГ кабелите са по-тънки или различни....Моя кабел е дебел един пръст и половина + на него им някакво друго устройство (трансформатор ли какво е и аз не знам) и дефакто дебелия кабел и това нещо запират. На тази снимка обаче не го виждам това нещо. Лъжлива снимка е сложена Laughing
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 22:40 от vici75

# 56
  • Мнения: 1 715
И аз мечтая за дайсън, но за еар рапа. Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 10 257
Аз мечтая за въртящата им четка, но 600$ как ли не бях дала. Ще я ползвам два пъти и ще я засиля някъде. Те колкото пари за една стара кола ги направили.....А и вече нямам място да трупам. Имам преса за изправяне (не се ползва), имам три къдрилки Laughing за вафли (две за американския стандарт, една за европейския) - не се ползват, имам терапевтична преса - от дъжд на вятър нея, имам и кръгла маша уж за къдрици. И нея не ползвам. Косата ми е с тънък косъм. Ай съм наближила топлина към нея и е изгоряла. Дайсъна ако ползвам го глася на първа степен топлина и трета обдухване. Термозащити не мога да понасям. Всичко ми омазнява. Та трупам, трупам за нищо. Иначе ми се ще четката им, но друг път.

# 58
  • Бостън
  • Мнения: 13 492
Протокол 4-то миене след боядисване (Alterna Caviar Moisture)

1. Alterna Caviar Replenishing Moisture Shampoo
2. Alterna Caviar Replenishing Moisture Conditioner
3. Lanza Healing Moisture Moi Moi Hair Masque
4. Lanza Healing Nourish Stimulating Hair Treatment
5. Lanza Healing Moisture Noni Fruit Leave-In Conditioner
6. Lanza Healing Strength Neem Plant Silk Serum

# 59
  • Мнения: 22 878
prinzesata редувам шампоана за мазен скалп и сухи краища на Гарниер.Редувам с протеиновия на Ревалид.Веднъж месечно мия косата с дълбоко почистващ шампоан.един път седмично ползвам еластисайзъра на Philip и редувам с домашен.В корените единствено масажирам с лешниково олио и то го правя рядко.Проблема е,че не съм забелязала от кой шампоан се появи пърхот.Ако започна да омазнявам скалпа с бадемово или кокосово масло дали ще се подобри състоянието? Шампоан против пърхот ще взема задължително.
Не е ли по-добре шампоан за чувствителен скалп? Най-добре е да обясните добре в аптеката какви са оплакванията, за да Ви препоръчат подходяща терапия.
Аз
преди години си бях раздразнила скалпа и миех с шампоани против пърхут , а се оказа,че кожата на главата има нужда от съвсем друга грижа

Общи условия

Активация на акаунт