Предизвикателство Рапунцел 2020 ver.2

  • 43 849
  • 570
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Pinki май всичко си е до типа коса, моята например на теория трябва да харесва кокосово, ама на практика я изсушава и разхвърчава (представи си метла). Държи се като прьозна след него, а не е. За ЯРЧМ и на мен ми е любопитно и точно преди малко отворих "голямата тема за малките масла" и там на първа страница има прикачена мноого ппдробна информация специално за него, ако искаш погледни.
Аз след много питане и безброй проби и грешки се върнах към много смръдливо, но ефективно (за моята коса) нещо, а именно гас, мас и оцет. Няма масла, няма терапии, това е което със сигурност работи при мен. Маслата ги понася добре като ги сложа в тази маска, ето и резултата. Който иска да се смее, но като само това ми помага ще го правя, та ще ми пукат ушите 😆


Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 17:30 от Анонимен

# 556
  • Мнения: 2 444
Газ,мас и оцет е много добра маска,но не всеки може да си я позволи.Майки с малки бебета,които си седят в къщи,ок,но човек който постоянно е навън и работи с хора...вонята е жестока.Дайте съвети,които да работят за всички.

Pinki,смесвай с жожоба,арган,авокадо,макадамия,това за скалпа.За дължините,щом имаш Еластисайзър,смесвай с него.Маслата за скалпа,дори без Еластисайзъра са перфектни и за дължини

# 557
  • Мнения: X
Ами давам, не давам съвети, просто споделям, моята коса не задържа миризмата на газ, а и се слага по малко, все пак целта не е да убиваме въшки. Ако човек иска да опита може да го направи в началото на почивните дни и да разбере при него как ще е с миризмата, а и дали ще има ефект изобщо, все пак всяка коса е различна. Просто исках да споделя какво проработи за мен след стотици похабени левове в проба и грешка. Не казвам задължително всички да се втурнат да правят това. Извинявам се ако така е прозвучало, просто се радвам, че най-сетне виждам косата си една идея по-близо до това което желая за нея и споделих, ако пък някой прецени, че може да опита.

# 558
  • Мнения: 2 444
Не беше укор,не се притеснявай.Ползвала съм маската и съм с две ръце за,но твоята коса е нетретирана до колкото си спомням.На третирана коса,особено при влажно време така се изпарява тая смрад,че може да изгони всичко около теб.Другото което е,ти не я усещаш,но другите около теб да,то е като с някои парфюми,в случая обаче, не много приятен.Но е факт,косъмът се удебелява и косата се сгъстява видимо

# 559
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Аз съм си правила маска с домашна майонеза. Много хубава става косата -  1 яйце, 200мл зехтин, 1суп.л лимонов сок. Разбира се, не слагам цялото количество. Мажа по цялата дължина, увивам се с найлонова торбичка и кърпа отгоре. Седя около час и моя само с шампоан. Има обаче аромат на яйце, няма как.

# 560
  • Мнения: X
VanessaDE, може и да си права, аз съм детегледачка и мога да си позволя разни експерименти, но децата казаха, че си мирише добре, каката постоянно иска да играе с косата ми, а малкото още го приспивам гушнато ако има нещо ще си каже. Сигурно все пак има и други хора, които например са хоум офис сега и могат да си позволят експерименти ако пожелаят. Преди време правих терапията "майка" на Алфапарф и въпроса защо и на какво ми мирише косата изобщо не закъсня, и аз си я усещах при всяко намокряне или изпотяване, махна се чак след три-четири измивания. Косата за жалост е леко третирана все пак, по едно време се подлъгах да се боядисвам, последно го направих преди 4 месеца и то сглупих с дрогериина боя, падна бързо, но нанесе щети.

# 561
  • Мнения: 93
Аз от около година ползвам шампоани на Pura d'or и косата ми започна да расте много по- бързо (може да е случайност). По принцип започнах да ги ползвам, заради косопад. Доволна съм Simple Smile

# 562
  • Мнения: 3 779
Доня Дафина, невероятна коса и резултат, няколко пъти се връщах да гледам снимките. Браво!
Моята също е доста филирана, става прозрачна както казваш, а като я вържа на опашка, опашката е от три косъма. Трябва да започна да я изравнявам май.

# 563
  • Мнения: 1 123
Babri, аз също около 10 години все я филирвах, уж така щяло да има обем - пълни глупости Joy, стана като перце. Сега от 3-4 години я пускам да се изравни всичко отгоре и честно казано вече е много по - добре. Сега изглежда плътна, опашката е хубава, въпреки, че в момента е три пръста под раменете. Никога повече няма да я филирам Hug

# 564
  • Мнения: 3 779
Да, филирана стои добре само като я издухат и направят в салона. После е голяма мъка. И мен ме убеждаваха, че обем щяло да има, а тя просто изтънява. Моята коса е и много права, а и бавно расте, но ще започна да изравнявам.

# 565
  • София
  • Мнения: 1 357
Накрая май и аз ще почна да се мажа с газ, маз и оцет след толкова много похарчени пари за масла, Еластисайзъри, финиши, олиа... Blush

# 566
  • Мнения: 5 715
Записвам се при вас по покана на Принцесата 💓. От доста години пускам дълга коса и ту я филирам ,ту я изравнявам. Все нещо не е достатъчно,все искам още и още. Връщам се да чета и "крада" от вашия опит ! Това е косата ми,с уговорката че има още какво да се желае, особено що се отнася до цвета.

# 567
  • Мнения: 1 330
Sissy, с какво я поддържате тази коса?

# 568
  • Мнения: 5 715
Преди години ми бяха любими продуктите от серията на L'Oréal Absolut repair, но откакто добавиха киноа, вече не са същите и от тогава търся нови. В момента използвам CHI серията с арганово масло .

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 19:21 от Sissy

# 569
  • Мнения: 1 538
Записвам се при вас по покана на Принцесата 💓. От доста години пускам дълга коса и ту я филирам ,ту я изравнявам. Все нещо не е достатъчно,все искам още и още. Връщам се да чета и "крада" от вашия опит ! Това е косата ми,с уговорката че има още какво да се желае, особено що се отнася до цвета.

Браво, жестока !

Общи условия

Активация на акаунт