Магията на изтока - тема 61

  • 15 601
  • 740
  •   1
Отговори
# 135
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 816
Нищо не съм сваляла от този адрес, макар преди време да се поинтересувах за кой релииз са сутритрите. Мързеливо дебна сериалите по нашите торенти. Сега ще се огледам отново.

# 136
  • Мнения: 6 777
Аз пък избягвам торентите и предпочитам от такива файлове Simple Smile.

# 137
  • MJF
  • Мнения: 8 592
Аз пък да ви изненадам какво изгледах:

The Best Moment to Quit Your Job
Сега не се сещам коя бе причината да реша да отворя първи епизод и да видя "какво е това животно". Бързо и безпроблемно минах 8-те серии. В първите 3-4 бях на щрек, гледах корейско заглавие с почти изцяло дамски образи и не се знае .... какво и кога ще им щъкне на   knit /сценаристите - във всеки един момент може да се пресилят и да ми "изпъдят" мишока Wink.
Гледаемо и сравнително търпими 4+1 основни дамски образа. Туй си е изненада. Според мен и достатъчно реалистично. Мога да кажа   спокойно , че заглавието е корейска  human drama .
Някой от четата ни ако вече го  е гледал да каже, че не помня да съм го мяркала тук споменато, а ако е,  да задействам търсачката.

Та ей на ,сега съм на позитив на корфронта. Та мога да се включа с нещо текущо WinkSmile докато не се престарае някой кор-  knit

Иначе видях китайската ни приятелка и приложенията на житото- на мен на първо четене автоматично  хляб ми идва на ум от жито а на нея ...... Smile

Ооо , и не на края.

Честит ни празник! Flowers Cherry Blossom

Сега загледах творческияекип на The Best Moment to Quit Your Job - Jung Jung Hwa - виждам и други познати заглавия в актива му. Да дерзае, виждам че твори на полета с недостатъчност на кор-фронта.

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 15:46 от Шошулчо

# 138
  • Мнения: 6 777
Шоши, не съм го гледала. Виждам, че е уеб драма, която се е излъчвала по мобилна платформа, та за това може би не е влязла в полезрението ми. Дано се включи някой друг, ако я е гледал.

# 139
  • Мнения: 9 198
11  и 12 епизод на Мими  (няма как да го напиша Кракя,защото като го прочета се сещам за друг сериал Blush) -The King: Eternal Monarch
Те са най-добрите до сега.Вероятно,защото ще свършва.Мими се сети как се играе Satisfied и се пораздвижи историята.

Скрит текст:
Видяхме неща от бъдещето.
Теорията ми за флейатат май се провали,защото детето май има божествена сила,или е божество,или има тайна машина (много Дарк гледах) ,то май нарежда както си иска героите.

# 140
  • MJF
  • Мнения: 8 592
Виждам в актива му на Jung Jung Hwa да речем The Wind Blows, който гледах. С превъртане и то не малко но човека е само режисьор, сценариста е друг Mr. Green , тъй че не му го пиша в негатива Smile. My Absolute Boyfriend помня че сте го споменавали. Режисьор и на Ча Чи Су Smile , него поне скоро го споменавахме Wink. .....

# 141
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Никога не е споменаван The Best Moment to Quit Your Job, тук, в тема. Справка и в търсачката.
Някъде другаде ти е попаднало това заглавие.
И с какво толкова е различно, че като видях първото женско име в каста и ми прилоша. Тая не мога да я дишам и сега покрай сериала с Ерик, който приключи.
И Чонг А обаче я харесах много във VIP.
Та, за какво иде реч в тази корейска драма? Накратко, защото резюмето не казва много, а и не ми се рови в нета да чета.

Днес прехвърлих отново някои сцени от първите четири епизода на Oh My Baby. Зариби ме това заглавие и най-вече всеотдайната Нара, която се бори с корейските предразсъдъци.
Това е откъс от сватбата на братовчедката, на която Нара изпълни Love Battery на Хонг Джин Йонг, хаха.

# 142
  • MJF
  • Мнения: 8 592
Ахха , ето, правилно помня че не съм мяркала туй заглавие тук. По каста :
Основния дамски квартет са актриси, които почти  не съм гледала до сега. Само с Lee Chung Ah съм на ти, тя е и петия елемент, като писах преди 4+1.
Та, за какво иде реч:
Скрит текст:
4 млади жени, приятелки пом/у си. В 8 епизода се запознаваме с личната история на всяка от тях. И четирите имат своите лични проблеми. Едната е пекар , има здравословен проблем който пречи на избрания професионален път , има интимна сконност към дамския пол. Втората млада жена има трагедия в семейството като ученик и  е напуснала дома си, има трудности с работата да стане постоянен работник. Третата дама е начален учител с нужда от още изпити за ниво. Четвъртата дама напусна работата си за да осъществи мечтата си и да рисува анимета или там каквото е. Четирите се срещат периодично като приятелки. Няма запои. Всички те сами в големия град, борейки се с живота и обстоятелствата. ..... 
"Първото женско име в каста" Go Won Hee  има най много екранно време от квартета. Един вид покрай нейната история и останалите 3 а и героинята ѝ живееше с една от другите 3-съквартирантки. За първи път я виждам и добре се справи с ролята но тя и без това на емоционално събрана/обрана като експресии личост. Но не без причина се е получило така.
Та имахме причинно-следствено развитие на 4 образа. И то дамски.  И то без запои. Сега като пиша според мен туй си е цяло мини -чудо на кор-фронта. Даже тоалетни цени също нямаше.
Абе на човека мини-сериал Jung Jung Hwa  му пиша направо много добър.

# 143
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Айгууу, че то звучи като японски сериал, както го описваш.
Видях, че епизодите, освен че са само осем на брой, но и кратки - 45-49 минути. Одобрявам, нетипично за корейски сериал.
И без това тази вечер нямам нищо за гледане, а и утре почивам, и съм вкъщи... Имам време. Ще го изгледам.
Може пък Го Уон Хи да ми стане една идея малкооооо по-симпатична, кой знае.
Тримата от мъжкия каст са ми много добре познати. Съвсем скоро гледах двама от тях, а третия излезе от казарма в средата на януари. Любими муцуни.

Да видим тогава. Очаквай коментар.
Сериозно съм застъпила на корейския фронт тези дни. Дано е на добро.

# 144
  • Мнения: 5 240
Шо, този корейски сериал наистина звучи добре, ще взема и аз да го погледна.

# 145
  • Мнения: 6 777
Нещо им става на корейците. В Itaewon class единият от героите беше трансджендър. Сега върви Where Your Eyes Linger, в който има БЛ нишка. А в Born again, героят на Чанг Ки Йонг в сегашно време, също е дете от донор на сперма, по думите на майка му. Дали наистина е така обаче не съм съвсем сигурна, защото майката малко странна ми се вижда. Веднъж казва, че може би е бил лекар, друг път - юрист, непрекъснато натяква на сина си, че е гений и като цяло тя е малко creepy.

# 146
  • MJF
  • Мнения: 8 592
Аааа чакайте, за мъжки образи не съм споменала. Не търсете такива. Появите им са доооста кратки.
Хумор също няма. Има реализъм.
Корейска human drama  , мда, определено.

# 147
  • Мнения: 6 777
Аааа, Шоши, моят коментар е по повод споделеното от Рос за Oh My Baby.

# 148
  • BG
  • Мнения: 4 457
дане, от 6 еп нататък стана пак забавен, повече отколкото беше в началото
 Жалко, че ще трябва да чакаме за следващите епизоди

# 149
  • DE
  • Мнения: 9 068
Точно на 6 го стопирах, нямам търпение да чакам епизод по епизод. Но поне го превеждат веднага след като излезе серията та не остават много до края.

Общи условия

Активация на акаунт