Момиче Слави?

  • 4 918
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 801
Горките деца! Добре,че има вариант да си сменяват имената после
То хубаво, може някога да реши да го смени. Само че преди това ще си е понесла всички негативи, например, подигравките в училище.

# 46
  • Мнения: 1 463
Слави, поне да беше момче. Ама как ги измисляте такива, не знам. Laughing

# 47
  • Мнения: 1 327
Аз не мога да разбера това желание за "уникалност" на името. Някаква пандемия е сред родителите. Браян Иванов, Саймън Петров... Представям си как би звучало в Америка например: Желязко Джаксън, Георги Лорънс, Николай Смит, Калин Хемсуърт... Пълен абсурд.

# 48
  • Мнения: 4 045
Нека е Слава, пък на галено Слави.
Макар че.... никак не ми допада.

Славея, Славина звучат в пъти по-добре.

# 49
  • Мнения: 592
Недейте, Слави е мъжко име и в училище дъщеря Ви ще я наричат Слави Славев да й го натякват. Ако пък премахнете окончанието "-ва" на бащиното име става още по-зле. Сещам се за един американски филм от преди много години, там на девойка, кръстена Алекс, ѝ се наложи да е съквартирантка в колежа с две момчета, защото името й било мъжко и я разпределили при момчетата. Сега такова нещо не може да стане, и пола може да си избереш даже.
Има имена, които стават и за момиче, и за момче, например Тони, Мишел, но не бих ползвала в България. Ето Нели си е наложено при нас като женско име, а Слави като мъжко.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 08:08 от @NoName

# 50
  • Мнения: 4 303
Авторката не се появява да сподели какви са причините да се е насочила към това име.Много странно, но където и да живее, да не си причинява на детето това име.
Даже и на Славена, на галено ѝ казват Слави, ако толкова трябва да чува или произнася Слави, освен споменатите по горе..

# 51
  • Мнения: 816
На Славина в училище и казваха Сланина ... Слави хич не обичаше да й казват. Аз лично харесвам Слава като име . Славена и подобни остарели не .

# 52
  • Мнения: 1 622
Имах съученичка Тони. Познавам момиченце Флори. С всичко се свиква в крайна сметка.

# 53
  • Мнения: 30 042
Абе, то се свиква, ама защо е нужно да го причиняваш на детето си?
Познавам жена, която си смени името на 18 г. Нужно ли е да търпи толкова време някое неподходящо име заради родителска приумица?

# 54
  • Мнения: 18 400
Я, името на моя дядо! За момиче? Нееее... Sad
Дъщеря ми както и без това я бъркаха с момченце (докато й порастне косицата, а тя фибички и шнолки веднага сваляше), ако и се казваше с такова име, съвсем...
Ако идеята е за име със значение „слава”, Глория също е опция. В краен случай Глори. Sunglasses

# 55
  • Мнения: 131
Силвина е хубаво име

# 56
  • Мнения: 2 710
От друга страна пък толкова много момичета се казват Андреа и нямат проблеми. На фона на Андреа, като женско име Слави силно бледнее.

# 57
  • Мнения: 30 042
Андреа е женско име, мъжкото е Андрей.

Както искат са си кръщават децата,  жалко за подигравките и комплексите, които ще докарат на момичето Слави. Дори Славка да е, сто пъти по-добре.

# 58
  • Мнения: 4 303
Ами аз не намирам място за сравнение между Андреа и Слави за момиче.
Разлика от земята до небето.
Мъжкото име е Андрей.
Говорим за България все пак, нали?

# 59
  • Мнения: 592
Андреа, наложило се като женско име в България, е производно от по-старите имена Андрейка и Андреана. В Италия е мъжко име. То и с Петя в Ваня е така, при нас са женски, а в Русия са мъжки имена. Нали момичето Слави ще живее в България?

Общи условия

Активация на акаунт