Момиче Слави?

  • 4 883
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, какво мислите за името Слави за МОМИЧЕ?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Става за умалително, ако името е Славина, Славяна, Савина, Савена.
Само Слави е недовършено и с неясен пол

# 2
  • Мнения: 1 327
Славена ли ще бъде или друго? Само Слави е някак странно...

# 3
  • Мнения: X
Да,само Слави

# 4
  • Мнения: 1 327
А защо? От къде идва това решение?

# 5
  • Мнения: X
А защо? От къде идва това решение?
Просто така.Решение.Питам от любопитство.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 768
Не ми харесва.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 000
И на мен не ми харесва.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 865
Слави наричахме една съученичка Славелия. И на мен не ми допада,но ако сте решили живо и здраво да е.

# 9
  • Мнения: 410
А защо? От къде идва това решение?
Просто така.Решение.Питам от любопитство.
Моето мнение е ,че това е МЪЖКО име. Пример-Слави Трифонов.

# 10
  • Мнения: 8 578
Не ми харесва, особено за момиче.
Славена, Славея, Славина и т.н. ми звучат много по - добре.

# 11
  • Мнения: 3 922
Има много хубави женски имена започващи със 'Слав' или завършващи на 'слава'. Изберете някое хубаво женско име, защото само със Слави ще създадете много затруднения на детето за вбъдеще  от чисто административни до откровени подигравки. А пък ако искате си използвайте Слави като умалително.
Предлагам Славея, Севдалина, Светослава, Станислава и т.н

# 12
  • Мнения: 12 858
Не е женско име, не бих го причинила на мое момиченце.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 465
Даже и Слави Трифонов не е Слави, а Станислав.
Но за мен също Слави е умалително мъжко име.
За жена не ми звучи изобщо добре. Но пък има страхотни женски имена със същия корен или завършващи на - слава.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 000
Моя позната се казва просто Слава, така че това също е алтернатива на Слави.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 026
Не ми харесва нито за женско нито за мъжко. Едно такова недовършено, хвърчащо ми звучи. Но Вие си решавате, важното е всичко да е наред и да е здраво.

# 16
  • Мнения: 159
Ужасно е.

# 17
  • Мнения: 7 409
Не ми харесва.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 465
Слава е друго нещо. Както и Славина, Славена, Славея, Светослава и др.

# 19
  • Мнения: 2 710
Слави е мъжко име. За момиче ми звучи зле.

# 20
  • Мнения: 5 636
Мъжко ми е и на мен. Хареса ми предложението за Слава, а на галено може Слави.

# 21
  • Мнения: 3 922
И евентуално, ако има реализация в чужбина, как ще се произнася и превежда това име там? На     английски slave е роб.

# 22
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Слави, като име за момиче, звучи странно (за мен, някак безполово)
 Не ми допада.

Слава
Славена

# 23
  • Мнения: 3 040
Не, не ми харесва.

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Слави е мъжко име.
Не бих кръстила момиче с мъжко име.

Слава ми харесва.

За чужбина-никой не може да предвиди къде ще се реализира детето.
Може да отиде в немскоговоряща държава.
Може да остане тук.
Ами ако отиде в Китай или в арабските страни?

# 25
  • Мнения: 29 733
Здравейте, какво мислите за името Слави за МОМИЧЕ?

Определено не.

Слава
Славея
Славина

# 26
  • Мнения: 4 303
Изберете си друго име, за да не страда детето ви.
И аз се присъединявам към тези, които ви предлагат вариант за по голямо име, с възможност на галено да е Слави/докато е малко/. В училище и в живота по натам, никой не може да каже, другите как ще се обръщат към нея. Поне не му причинявайте и неудобството на детето си , да се обяснява всеки път, че не е момче и се казва точно Слави, заради прищявката на родителите си.
Имам случаи на мои близки, които си промениха имената, заради точно това. Едната чак дело води, другите по лесно се оправиха.

# 27
  • Мнения: 2 761
Слави за момиче ми е като Иван за момиче. Името е мъжко и не бих кръстила дъщеря си така. Има толкова красиви женски имена със С. Кръстете я Слава, Славея или Славена и я наричайте Слави.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
Познавам момиче Краси, но Слави е прекалено според мен, твърде много сме свикнали да е мъжко.
Слава е най-близкото, но явно сте го отхвърлили като вариант.

# 29
  • Мнения: 18 562
Изобщо не ми харесва. Това не е име за момиче.

# 30
  • Мнения: 1 769
Във времена в които толкова много се говори за полова идентичност и за джендъри, едва ли такова име ще е полезно за детето. Освен това по принцип кръщаването с галено име не е добра идея - свързва се с инфантилност.( галените имена са само за близките хора, в неформално общуване).
Славина, Славея - като опции

# 31
  • Мнения: 8 919
Славея, Славина, Славена, дори Славия с ударение на а... Има достатъчно имена, които на галено да съкратите до Слави.

След последната ВИП странност в избора на име, си обещах да не бъда много задръстена в мненията си за имена, но ето, че ми е трудно.

# 32
  • Мнения: 2 815
Слави е мъжко име. Женския вариант е Славина.

Горкото дете. Все едно да си кръстиш момичето Иван, вместо Иванка. Хората са жестоки, ще го "спукат" от подигравки.

# 33
  • Мнения: 18 562
Славея, Славина, Славена, дори Славия с ударение на а... Има достатъчно имена, които на галено да съкратите до Слави.

След последната ВИП странност в избора на име, си обещах да не бъда много задръстена в мненията си за имена, но ето, че ми е трудно.
Кое е името-вип странност, че ми стана любопитно?

# 34
  • Мнения: 14
Кое е името-вип странност, че ми стана любопитно?
Предполагам, че визира моя близък приятел  X Æ A-12 Musk  Sweat Smile

Илън Мъск и Граймс станаха родители! Бебето е момче и се казва X Æ A-12 Musk

# 35
  • Мнения: 1 404
Категорично не ми харесва името Слави за момиче. Ако кръстите така дъщеря си, постоянно ще ви питат: "Какво? Ама как, тя не е ли момиче?" Това може да й създаде сериозни психологически проблеми, както и проблеми с половата й самоидентификация.

Когато кръщавате децата си - мислете. Името е за цял живот, не за ден-два. Човек не трябва да се чувства неудобно от името си и да му е неприятно да го произнася.

# 36
# 37
  • Мнения: 8 919
Да, бебето на Мъск и Граймс имам пред вид. Според него идеята за име е изцяло на нейна. Всъщност, написано изглежда красиво, но обяснението как се произнася не ми харесва.

# 38
  • Мнения: 29 733
Как се произнася това?

# 39
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Ако кръстят детето Слави,вероятно то ще си смени последната буква веднага щом навърши 18 години.
А докато ги навърши ще мърмори, защо сте го кръстили с мъжко име.

# 40
  • Мнения: 12 858
Питам се какви са идеите на caridad, за да иска такова име за момиче?

# 41
  • Мнения: 1 327
Питам се какви са идеите на caridad, за да иска такова име за момиче?
И аз попитах, но не ми отговори.. 🤔

# 42
  • София
  • Мнения: 149
Останах безмълвна. Рядко ми се случва.

Ще преобърна въпроса в блед опит да илюстрирам колко абсурдно е питането за мен: Как Ви се струва името Славина за мъж?
Колкото щастлив би бил мъж с това име, толкова би било и момиченце, момиче, тинейджърка, жена с името Слави.

# 43
  • Мнения: 1 933
Не ми звучи добре Слави за име на момиче. По-добре я кръстете Славия. Или с някое от по-горе предложените имена - Славина, Славена, Слава, Славея.

# 44
  • София
  • Мнения: 149
Горките деца! Добре,че има вариант да си сменяват имената после

# 45
  • Мнения: 1 769
Горките деца! Добре,че има вариант да си сменяват имената после
То хубаво, може някога да реши да го смени. Само че преди това ще си е понесла всички негативи, например, подигравките в училище.

# 46
  • Мнения: 1 463
Слави, поне да беше момче. Ама как ги измисляте такива, не знам. Laughing

# 47
  • Мнения: 1 327
Аз не мога да разбера това желание за "уникалност" на името. Някаква пандемия е сред родителите. Браян Иванов, Саймън Петров... Представям си как би звучало в Америка например: Желязко Джаксън, Георги Лорънс, Николай Смит, Калин Хемсуърт... Пълен абсурд.

# 48
  • Мнения: 3 722
Нека е Слава, пък на галено Слави.
Макар че.... никак не ми допада.

Славея, Славина звучат в пъти по-добре.

# 49
  • Мнения: 577
Недейте, Слави е мъжко име и в училище дъщеря Ви ще я наричат Слави Славев да й го натякват. Ако пък премахнете окончанието "-ва" на бащиното име става още по-зле. Сещам се за един американски филм от преди много години, там на девойка, кръстена Алекс, ѝ се наложи да е съквартирантка в колежа с две момчета, защото името й било мъжко и я разпределили при момчетата. Сега такова нещо не може да стане, и пола може да си избереш даже.
Има имена, които стават и за момиче, и за момче, например Тони, Мишел, но не бих ползвала в България. Ето Нели си е наложено при нас като женско име, а Слави като мъжко.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 08:08 от @NoName

# 50
  • Мнения: 4 303
Авторката не се появява да сподели какви са причините да се е насочила към това име.Много странно, но където и да живее, да не си причинява на детето това име.
Даже и на Славена, на галено ѝ казват Слави, ако толкова трябва да чува или произнася Слави, освен споменатите по горе..

# 51
  • Мнения: 816
На Славина в училище и казваха Сланина ... Слави хич не обичаше да й казват. Аз лично харесвам Слава като име . Славена и подобни остарели не .

# 52
  • Мнения: 1 622
Имах съученичка Тони. Познавам момиченце Флори. С всичко се свиква в крайна сметка.

# 53
  • Мнения: 29 733
Абе, то се свиква, ама защо е нужно да го причиняваш на детето си?
Познавам жена, която си смени името на 18 г. Нужно ли е да търпи толкова време някое неподходящо име заради родителска приумица?

# 54
  • Мнения: 18 333
Я, името на моя дядо! За момиче? Нееее... Sad
Дъщеря ми както и без това я бъркаха с момченце (докато й порастне косицата, а тя фибички и шнолки веднага сваляше), ако и се казваше с такова име, съвсем...
Ако идеята е за име със значение „слава”, Глория също е опция. В краен случай Глори. Sunglasses

# 55
  • Мнения: 131
Силвина е хубаво име

# 56
  • Мнения: 2 710
От друга страна пък толкова много момичета се казват Андреа и нямат проблеми. На фона на Андреа, като женско име Слави силно бледнее.

# 57
  • Мнения: 29 733
Андреа е женско име, мъжкото е Андрей.

Както искат са си кръщават децата,  жалко за подигравките и комплексите, които ще докарат на момичето Слави. Дори Славка да е, сто пъти по-добре.

# 58
  • Мнения: 4 303
Ами аз не намирам място за сравнение между Андреа и Слави за момиче.
Разлика от земята до небето.
Мъжкото име е Андрей.
Говорим за България все пак, нали?

# 59
  • Мнения: 577
Андреа, наложило се като женско име в България, е производно от по-старите имена Андрейка и Андреана. В Италия е мъжко име. То и с Петя в Ваня е така, при нас са женски, а в Русия са мъжки имена. Нали момичето Слави ще живее в България?

# 60
  • Мнения: 4 303
Андреа, наложило се като женско име в България, е производно от по-старите имена Андрейка и Андреана. В Италия е мъжко име. То и с Петя в Ваня е така, при нас са женски, а в Русия са мъжки имена.
Нали момичето Слави ще живее в България?
.

Може и от Андрей- Андрея.
Николай- Николая.

Поне така предполагаме, макар авторката да не е уточнила това, къде живее или ще живее.

# 61
  • Мнения: 2 710
А вие знаете ли какво е значението на името Андрей? Замисляли ли сте се, защо мъжкият доктор се казва андролог? Да си кръстиш момичето Андрея е все едно да си кръстиш момчето Женчо.

# 62
  • Мнения: 577
Да, мъжествен значи, но в България повечето имена имат мъжка и женска форма.

# 63
  • Мнения: 2 710
Това че може да му се измисли женска форма, не го прави подходящо за име за момиче.

# 64
  • Мнения: 4 303
Андрей е светец и има имен ден. Поне в България с това се свързва.Имен ден празнуват Андрей, Андриян, Андрея, Андреа. Нищо друго, както при други именни дни изброени с това какво означава Петър, че и Камен да е именик..
Другите интерпретации не съм чувала някой да коментира.
Каквото и да значи Андреа, нито едно дете не съм чувала да се подиграва на друго за името, за което не съм сигурна за Слави, че ще е така.

Последна редакция: нд, 10 май 2020, 09:00 от vasq_5

# 65
  • Мнения: 577
В случая Слави не говорим за значението. Нали знаеш например колко жени Галина има в България и си е съвсем нормално име, нищо че в Италия значи кокошка.

# 66
  • София
  • Мнения: 8 000
Слави традиционно се възприема като мъжко име, преобладаващо умалително, в България. Все едно да си кръстите сина Галя (производно от Галин, примерно). Еднакво неприемливо е за мен.

# 67
  • Мнения: 2 710
В случая Слави не говорим за значението. Нали знаеш например колко жени Галина има в България и си е съвсем нормално име, нищо че в Италия значи кокошка.
Напълно съм съгласна, че човек не може да знае всички езици и да е сигурен, че някъде предпочитаното от него име не звучи смешно. Когато обаче чуя името Андреа в женски вариант веднага правя асоциацията за много фешън родители, които дори не са си направили труда да поровят из нета, какво е значението му. Андро е гръцка дума, а както знаем от този език идват много термини използвани във всички езици.
Спирам до тук, защото много се отклоних от темата.

Последна редакция: нд, 10 май 2020, 09:28 от Monza

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Андрей означава ,,мъжествен,,.и е чудесно име за момче.
Андрея-,,мъжествена,,.
Андрея също е мъжко име в някои страни.

# 69
  • Мнения: 29 733
Андреа е женския вариант на Андрей. Какво е значението на името е друг въпрос. Но е женско име, за разлика от Слави, което е мъжко име.
Все едно да си кръстиш момичето Андрей.

Има и универсални, които стават и за двата пола - Алекс, Ники, Даян и др. , но Слави не е от тях.

В крайна сметка всеки си решава за неговото дете.

# 70
  • Мнения: 816
Може само Сави .
Но на Славина , Славея и подобно на галено им казват Слави ... , не е само мъжко . Аз лично Слави не харесвам много , или после се почва със Славка и др.

# 71
  • Мнения: 3 922
За умалително използват "Славче", "Славейче", като цяло с окончание на  -че. Не съм чула на някое момиче с подобно име да казват Слави на галено. Имам две познати и при двете е така.

# 72
  • Мнения: 816
За умалително използват "Славче", "Славейче", като цяло с окончание на  -че. Не съм чула на някое момиче с подобно име да казват Слави на галено. Имам две познати и при двете е така.
Ами на мен ми казват ... и не ми харесва особено . Като искат да ме бъзикат- Славка Калчева и др. На - че само баби и родата , но приятелите няма да се лигавят с такива имена..  а Славче е ужасно ... Слава, Савина са ми най приемливи - от близките до Слави имена

# 73
  • SF
  • Мнения: 21 331
По-добре я кръстете Станислав. По-хубаво е от Слави.

# 74
  • Мнения: 18 562
По-добре я кръстете Станислав. По-хубаво е от Слави.
Станислава сигурно си имала предвид.

# 75
  • Мнения: 29 733
Хаха, баш Станислав май.....🤣

# 76
  • SF
  • Мнения: 21 331
Станислав ми харесва повече от Слави.

# 77
  • Мнения: 18 333
Накрая и Стоян ще кажете... Disappointed

# 78
  • Мнения: 1 463
Не ми харесва за момиче. Имам приятелка Славея, всички й казват Слави като обръщение и не ми е странно.
И аз винаги съм се питала, ако цял живот ще се обръщат по един начин към теб, а името ти е друго-какъв е смисъла да имаш някакво име, дето само за документи и представяне го ползваш. Но факт, не бих си кръстила детето така и не ми харесва.

# 79
  • Мнения: 1 564
Поредната тема, резултат от бликаща фантазия на бъдещи родители Confused
Слави за момиче... ами не. След като питате - не.

Не знам какво ви става, хора, честно!
Спомням си малко преди да затворят фитнесите, беше дошла една мама да пие кафе в барчето и да се похвали с бебка. Разкошна бебка, наречена Мирая. "Даа, каза гордата мама, като Мария, но с разменени А и И". Оригиналнооо Blush
В същия този ден, както си вървя по улицата, слушам две жени пред мен си говорят:
- Ти знаеш ли как Х е нарекла дъщеря си? Нея! Представяш ли си - Нея?
- Нея? Никога не съм чувала такова име. - казва другата.
Не знам как не ги спрях да им кажа, че и аз не съм го чувала това име, ама на български то не е име, а местоимение и звучи като тази, онази, тая, оная. Та да кажат на Оная да не си кръщава детето с местоимение...
Уф, извинявайте за офтопика, болна тема са ми имената на българчетата...

# 80
  • Мнения: 1 115
Напълно съм съгласна, че човек не може да знае всички езици и да е сигурен, че някъде предпочитаното от него име не звучи смешно. Когато обаче чуя името Андреа в женски вариант веднага правя асоциацията за много фешън родители, които дори не са си направили труда да поровят из нета, какво е значението му. Андро е гръцка дума, а както знаем от този език идват много термини използвани във всички езици.
Спирам до тук, защото много се отклоних от темата.

По темата за Андрей/а
Скрит текст:
Синът ми е Андрей и бях втрещено, когато чух как било много женствено това име и повече отивало на момиче - впоследствие въпросните хора наистина кръстиха дъщеря си Андреа. 


По темата - познавах Славяна, на която казвахме Слави. Само Слави не бих кръстила детето си.  Слава/Славина/Станислава/Светослава все могат да са Слави.

# 81
  • Мнения: 1 084
По темата с Андрей: цитат от Уикипедия
Свети Андрей Първозвани е християнски проповедник, първият от 12-те апостоли (общо са 13, след предателството и смъртта на Юда е избран 13-и апостол), брат на Свети Петър.
Андрей в Бг е светец.
По темата със Слави, това е мъжко име със същия успех може и да е Пеньо.Ужас.

# 82
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Познавам Славена -Сиси
Станислава-Съни

# 83
  • София
  • Мнения: 4 358
Предполагам, че някой дядо се казва Слави и иска внучето му да носи името му дословно, буква по буква. Ама за пръв път чувам  да искат мъжко име за момиче.
Това би всички рекорди!

# 84
  • Мнения: 10 910
Казали сте всичко, което има да се каже. Все пак давам и аз един ОТРИЦАТЕЛЕН глас за Слави като женско име.
Харесвам Славена.
Нея - направо падам от смях Grinning
Сещам се за детето на рапъра Венци Венц - Агуая. И все се питам ЗАЩО???

# 85
  • Мнения: 8 919
Да не е Аглая?

# 86
  • Мнения: 10 910
Тц! Агуая Simple Smile Звучи ми като папая. Сещам се и за детето на Шопов-младши - Амая.
Амая сякаш по-добре от Агуая Simple Smile

# 87
  • Мнения: 8 919
Брей, полудяха наш'те селебритита. Дори не се изкушавам да видя кой е тоя Венци и какво рецитира.

# 88
  • Мнения: 8 578
Майката на Агуая обяснява в едно интервю как им е хрумнало името:
Скрит текст:
"Името бе тема, която обсъждахме почти до края на бременността. Минахме през какви ли не имена: Арая, Бендида, Вселена и други, все толкова странни и редки. Една вечер Венци се прибра с име, в което веднага се влюбих – Аглая. В древногръцката митология това е най-младата от харитите, символизираща сияйност и красота. Според мен тези външни качества са отражение на вътрешни достойнства . Естествено нямаше как да не оставим следа от почерка си и единодушно решихме, че името ще бъде по красиво, ако е изписано с “У”. Така дойде и Агуая."

# 89
  • Мнения: 29 733
Ахъъъм.  Тяхна си работа..... ама.....

# 90
  • Мнения: 8 919
Значи правилно съм си помислила, че са изписали Аглая по пернишки.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 358
Kaкто казах в една съседна тема, важното е да изричаш името на детето с любов. Но колкото и да ти е любимо все пак трябва да мислиш и как ще звучи в днешно врме. Аз, например не понасям името Калоян (много широко разпространено и любимо явно на сума хора около мен), Кънчо примерно ми харесва повече. Съвсем сериозно. Но, освен ако не дойдат от Ислямска държава с обещание да ме разстрелят няма да си кръстя сина Кънчо. За Калоян пък съвсем.
Та, Аглая, Агуая Ая и прочее (както и сума ти други имена) не ми харесват, но пък щом  родителите са ок - добре. Все пак не са срамни, макар че децата са жестоки и винаги могат да се подиграват.
Но с явно мъжко име да кръстиш момиченце вече е неадекватно. Колкото и да ти харесва.

# 92
  • Мнения: 29 733
Аз лично не харесвам имена, след чието произнасяне биха ме попитали: "Как, как?".
Но това е мое мнение.  Всеки си решава според собствените си разбирания.
На мен например много ми харесва името Марко, но не е удачно за България.

# 93
  • Мнения: 12 858
Името Вселена ме разби. За момченце Космос, евентуално?
А защо не обратното, момичето Космос, а момчето Вселена.
Няма граници за свободния човешки дух.

Последна редакция: ср, 13 май 2020, 11:30 от Uncommon

# 94
  • Мнения: 1 463
В странието да са оригинали и със "собствен почерк" обричат децата на подигравки поне докато израснат и се примирят с нелепото си име. В потрес съм.
Агуая ми звучи, точно като че ли не може да се произнесе сонорната съгласна "Л" и за дефект в говора. Горкото дете. Една вселена глупост са всички тези приумици.
Авторката защо изчезна и не казва какво мисли?! Слави ли ще е, Миро ли ще е...Нямам думи.

# 95
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Аглая е старо гръцко име и има хубаво значение.
Агуая е измишлотина и хич не ми звучи добре.
Амая също е старо име с хубаво значение.

Ая-свързвам го с кобилката.

Марко и на мен ми харесва.Но в България е магарешко име.
Мара също ми харесва,ама тук е архаично.

Последна редакция: ср, 13 май 2020, 13:52 от -veni-

# 96
  • Мнения: 1 308
Майката на Агуая обяснява в едно интервю как им е хрумнало името:
Какво е Агуая - ами Аглая казано от човек, който не може да казва Л и казва У. Съответно следващите 30 години ще има уточняващи въпроси към името "как...". Но важното е майката да се гордее. Може и едни силиконови джуки да си напомпи за да е в съзвучие с модерното име на детето си.

# 97
  • Мнения: 18 562
Все гледам да не съдя и да нямам предразсъдъци,но това с джуките ме развесели. И баш си е така,защото обикновено струва ми се такива майки избират най-нелепите имена на децата си. За Венци Венц чувам от вас. Аглая е добре,но техния вариант е пълна подигравка. Амая също е изгъзица низемна. Важното е да внесеш собствен почерк-що за безумица?!

# 98
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Амая е мюсюлманско име и означава ,,нощен дъжд,,.
За мюсюлманче е чудесно.Звучи добре.

# 99
  • Мнения: 2 039
Мислете за децата си,а не за собствените си приумици.Класическите имена затова са наречени "класически" защото по-трудно можеш да сбъркаш.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Не мисля, че е подходящо за момиче.

# 101
  • Мнения: 2 015
Какво се чудите как ще го кръщавате?! Решили сте да сте гига оригинални, но вече ви изпревариха с Амаите, Агуаите и за капак Кай Халваджиянова..
Вместо Слави, направо го пишете Курти и като вас уникални няма да има. Мъжко ли женско име все тая щом ви е..
Пък горкото неродено още не знае какво щастие са му подготвили.
Аман!

# 102
  • Мнения: 29 733
Всъщност Кай било момиче......ахъъъъммм

# 103
  • Мнения: 1 564
Всъщност Кай било момиче......ахъъъъммм

Разбира се. Вие какво си помислихте? 😃

# 104
  • Мнения: 2 015
Е, по асоциация някои, които още носим спомен от приказките на Андерсен, се сещаме, че Кай бе момчето, а Герда момичето от *Снежната кралица*..Обаче сега ще е обратното вече..

# 105
  • Мнения: 29 733
E, поне Кая да беше.....Кай си е като Слави.

# 106
  • Мнения: 10 910
Кай... направо съм кРай вече с тези имена  Grinning

# 107
  • Мнения: 3 722
Темата ми напомня за една нашенска малка госпожица с името Ноа Simple Smile.
Нямам идея защо и как...

Андреа също влиза в този списък, името е много повече от звучене.

# 108
  • Мнения: 8 578
В библията се споменава жена с името Ноа. И сега се използва като женско име в Испания и Португалия.

Кай е както мъжко, така и женско на хавайски и означава море. 😀 Обаче не знам дали това е причината родителите да кръстят така момичето или са го харесали от Снежната кралица.😅

А Андрея си е мъжко на много места. По принцип значението на името е мъжествен, мъжки.

Слави е универсално умалително като Дани, Ники, Алекс, но и то и останалите според мен не са подходящи за цяло име, а само за галено.

# 109
  • Мнения: 4 303

Анонимен, взехте ли решение все пак?

# 110
  • SF
  • Мнения: 21 331
Възможно е бабата да се казва Славка и родителите да не харесват това име, защото не е звучно или по други причини. Или може също като мен да не харесват производните Славяна, Славея, Славена, Славина, Славона, Сливова, Светослава и т.н. Вероятно търсят компромисно име и Слави някак става, ама не съвсем.

От всички имена със С - Силвия ми звучи най-нормално. Другото е София, но то пък вече доста се отдалечава от Славка, което съм сигурна, че е отправната точка за това Слави.

# 111
  • Мнения: 2 015
Възможно е бабата да се казва Славка и родителите да не харесват това име, защото не е звучно или по други причини. Или може също като мен да не харесват производните Славяна, Славея, Славена, Славина, Славона, Сливова, Светослава и т.н. Вероятно търсят компромисно име и Слави някак става, ама не съвсем.

От всички имена със С - Силвия ми звучи най-нормално. Другото е София, но то пък вече доста се отдалечава от Славка, което съм сигурна, че е отправната точка за това Слави.

Сливова е име, така ли? Flushed ЖДНБ....досега мислех, че е ракия.

# 112
  • Мнения: 4 303
То и друга причина може да има.
Аз много харесвах/м и до сега името Марина. Свекърва ми се казваше Маринка и само като си представих, че и на малката ще и казват така ми се отщя.

# 113
  • Мнения: 1 334
И аз не разбирам хората, които се запъват на едно единствено име, както е в конкретния случай. Без да се поогледат за сходни варианти или просто да сменят ъгъла. Детето ще носи последствията от избора. И при положение, че има предостатъчно хубави, звучни и утвърдени имена, не виждам защо трябва да се стига до такива главоблъсканици.

# 114
  • Мнения: 18 562
Ние не знам дали те са решили да е ли на това име. Авторката просто пита за мнение. Естествено, пита и зачезва,както винаги в тези теми. Това ме дразни много. И друг път съм го казвала. Пускаш тема,хората ти пишат,ти изчезваш или мукумата си се криеш и само четеш.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Ние не знам дали те са решили да е ли на това име. Авторката просто пита за мнение. Естествено, пита и зачезва,както винаги в тези теми. Това ме дразни много. И друг път съм го казвала. Пускаш тема,хората ти пишат,ти изчезваш или мукумата си се криеш и само четеш.

 Вероятно защото мненията са твърде крайни, укорителни, нападателни и все от този "сорт". Предполагам, че ако бяха просто "харесва ми" или "не ми харесва", можете и да се появи за коментар, след като изброи всички "за" и "против". Но в този форум назидателния тон и размахването на пръст не е нещо рядко и изненадващо!

# 116
  • Мнения: 4 303
Авторката пуска темата като анонимен. Възможно ли е да ни чете и пише с истинския си ник?

Общи условия

Активация на акаунт