Момиче Слави?

  • 4 908
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 792
Във времена в които толкова много се говори за полова идентичност и за джендъри, едва ли такова име ще е полезно за детето. Освен това по принцип кръщаването с галено име не е добра идея - свързва се с инфантилност.( галените имена са само за близките хора, в неформално общуване).
Славина, Славея - като опции

# 31
  • Мнения: 8 924
Славея, Славина, Славена, дори Славия с ударение на а... Има достатъчно имена, които на галено да съкратите до Слави.

След последната ВИП странност в избора на име, си обещах да не бъда много задръстена в мненията си за имена, но ето, че ми е трудно.

# 32
  • Мнения: 2 826
Слави е мъжко име. Женския вариант е Славина.

Горкото дете. Все едно да си кръстиш момичето Иван, вместо Иванка. Хората са жестоки, ще го "спукат" от подигравки.

# 33
  • Мнения: 18 588
Славея, Славина, Славена, дори Славия с ударение на а... Има достатъчно имена, които на галено да съкратите до Слави.

След последната ВИП странност в избора на име, си обещах да не бъда много задръстена в мненията си за имена, но ето, че ми е трудно.
Кое е името-вип странност, че ми стана любопитно?

# 34
  • Мнения: 14
Кое е името-вип странност, че ми стана любопитно?
Предполагам, че визира моя близък приятел  X Æ A-12 Musk  Sweat Smile

Илън Мъск и Граймс станаха родители! Бебето е момче и се казва X Æ A-12 Musk

# 35
  • Мнения: 1 435
Категорично не ми харесва името Слави за момиче. Ако кръстите така дъщеря си, постоянно ще ви питат: "Какво? Ама как, тя не е ли момиче?" Това може да й създаде сериозни психологически проблеми, както и проблеми с половата й самоидентификация.

Когато кръщавате децата си - мислете. Името е за цял живот, не за ден-два. Човек не трябва да се чувства неудобно от името си и да му е неприятно да го произнася.

# 36
# 37
  • Мнения: 8 924
Да, бебето на Мъск и Граймс имам пред вид. Според него идеята за име е изцяло на нейна. Всъщност, написано изглежда красиво, но обяснението как се произнася не ми харесва.

# 38
  • Мнения: 29 966
Как се произнася това?

# 39
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Ако кръстят детето Слави,вероятно то ще си смени последната буква веднага щом навърши 18 години.
А докато ги навърши ще мърмори, защо сте го кръстили с мъжко име.

# 40
  • Мнения: 12 918
Питам се какви са идеите на caridad, за да иска такова име за момиче?

# 41
  • Мнения: 1 327
Питам се какви са идеите на caridad, за да иска такова име за момиче?
И аз попитах, но не ми отговори.. 🤔

# 42
  • София
  • Мнения: 149
Останах безмълвна. Рядко ми се случва.

Ще преобърна въпроса в блед опит да илюстрирам колко абсурдно е питането за мен: Как Ви се струва името Славина за мъж?
Колкото щастлив би бил мъж с това име, толкова би било и момиченце, момиче, тинейджърка, жена с името Слави.

# 43
  • Мнения: 1 938
Не ми звучи добре Слави за име на момиче. По-добре я кръстете Славия. Или с някое от по-горе предложените имена - Славина, Славена, Слава, Славея.

# 44
  • София
  • Мнения: 149
Горките деца! Добре,че има вариант да си сменяват имената после

Общи условия

Активация на акаунт