Име за момиченце

  • 6 017
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
Здравейте, имам проблем с името на бебето. Искам да го кръстя на родителите си, но не мога да ощетя и свекърите. Моля дайте някакви съчетания. Родителите ми са Милка и Валентин, а свекърите Атанас и София. Аз нищо неможах да измисля.

# 1
  • Мнения: 500
Мисия невъзможна. Кръстете си детето с име, което и двамата харесвате, няма как да угодите на 4 човека, не е и нужно.

# 2
  • Мнения: 24
Според мен изберете само първата буква на някой от бабите и дядовците. От тези имена не може да се измисли общ, компромисен вариант. Може би някакво двойно име, но дори и така детето винаги ще бъде наричано само с едно от двете имена.

# 3
  • Мнения: 24 312
Мила, Валерия, Анастасия или София.

# 4
  • Мнения: 6 992
София - Валентина. Ама е като от венецуелски сериал Grinning
Аз също смятам, че е най-добре да изберете само едно от четирите.
Мила/Емилия от Милка, Валентина от Валентин, Анастасия от Атанас и София.

# 5
  • Мнения: 3 032
За да няма ощетени, аз кръстих детето на себе си, като промених само една буква в името. Не са много хората, които се сещат какво съм имала предвид. 😂😉
Изберете име, което ви харесва. Ако много държите да няма обидени, моят съвет е да игнорирате точно тези букви и да изберете неутрално име.
Комбинация от четири имена няма как да бъде направена.

# 6
  • Мнения: 3 025
Валентина- София не звучи лошо.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Едно дете, кръстено на четирима души - мисия невъзможна. Изберете неутрално име, за да няма сърдити.

# 8
  • Мнения: 2 699
Мила-София не е лошо. Но ако е само едно от двете е по-добре.

# 9
  • Мнения: 12 741
Съществува име Валмир, Валмира.

# 10
  • Мнения: 1 033
София - Валентина. Ама е като от венецуелски сериал Grinning
Аз също смятам, че е най-добре да изберете само едно от четирите.
Мила/Емилия от Милка, Валентина от Валентин, Анастасия от Атанас и София.



Хаха не се бях сетила, за 2 в 1, но е много добро предложение. Grinning

# 11
  • Мнения: 1 358
От Валентин и Милка - Велимира.

Или двойните имена: Милена-София (на двете баби), Валерия-София, Соня-Анастасия...

Успех!

# 12
  • Мнения: 4 843
Аз не смятам, че ако по средата на името има една сричка, с която започва името на бабата, изобщо става въпрос за кръщаване на някого. Щом не искате да има ощетени, най-добре 4 деца, за всеки по едно 😃

# 13
  • Мнения: 11 967
Мила-София или Милена-София / София - Милена ще е на двете баби.
Ако има на свекърите кръстено дете или пък на Вашите родители, тогава изберете да уважите другото семейство.
По принцип кръщаването започва от бабата и дядото по бащина линия и се редуват двете семейства. Но пък някога хората са имали по 4-5 деца. Днес имат по две средно и е нормално, ако искате да кръщавате едното да е на едната страна, другото - на другата.

# 14
  • Мнения: X
Мила, Мария, Симона, Стела, Ана-Мария
За тези имена се сетих

Общи условия

Активация на акаунт