Име за момиченце

  • 6 019
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 034
Здравейте, имам проблем с името на бебето. Искам да го кръстя на родителите си, но не мога да ощетя и свекърите. Моля дайте някакви съчетания. Родителите ми са Милка и Валентин, а свекърите Атанас и София. Аз нищо неможах да измисля.

# 1
  • Мнения: 501
Мисия невъзможна. Кръстете си детето с име, което и двамата харесвате, няма как да угодите на 4 човека, не е и нужно.

# 2
  • Мнения: 24
Според мен изберете само първата буква на някой от бабите и дядовците. От тези имена не може да се измисли общ, компромисен вариант. Може би някакво двойно име, но дори и така детето винаги ще бъде наричано само с едно от двете имена.

# 3
  • Мнения: 24 383
Мила, Валерия, Анастасия или София.

# 4
  • Мнения: 6 993
София - Валентина. Ама е като от венецуелски сериал Grinning
Аз също смятам, че е най-добре да изберете само едно от четирите.
Мила/Емилия от Милка, Валентина от Валентин, Анастасия от Атанас и София.

# 5
  • Мнения: 3 033
За да няма ощетени, аз кръстих детето на себе си, като промених само една буква в името. Не са много хората, които се сещат какво съм имала предвид. 😂😉
Изберете име, което ви харесва. Ако много държите да няма обидени, моят съвет е да игнорирате точно тези букви и да изберете неутрално име.
Комбинация от четири имена няма как да бъде направена.

# 6
  • Мнения: 3 025
Валентина- София не звучи лошо.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 994
Едно дете, кръстено на четирима души - мисия невъзможна. Изберете неутрално име, за да няма сърдити.

# 8
  • Мнения: 2 702
Мила-София не е лошо. Но ако е само едно от двете е по-добре.

# 9
  • Мнения: 12 808
Съществува име Валмир, Валмира.

# 10
  • Мнения: 1 034
София - Валентина. Ама е като от венецуелски сериал Grinning
Аз също смятам, че е най-добре да изберете само едно от четирите.
Мила/Емилия от Милка, Валентина от Валентин, Анастасия от Атанас и София.



Хаха не се бях сетила, за 2 в 1, но е много добро предложение. Grinning

# 11
  • Мнения: 1 384
От Валентин и Милка - Велимира.

Или двойните имена: Милена-София (на двете баби), Валерия-София, Соня-Анастасия...

Успех!

# 12
  • Мнения: 4 851
Аз не смятам, че ако по средата на името има една сричка, с която започва името на бабата, изобщо става въпрос за кръщаване на някого. Щом не искате да има ощетени, най-добре 4 деца, за всеки по едно 😃

# 13
  • Мнения: 12 129
Мила-София или Милена-София / София - Милена ще е на двете баби.
Ако има на свекърите кръстено дете или пък на Вашите родители, тогава изберете да уважите другото семейство.
По принцип кръщаването започва от бабата и дядото по бащина линия и се редуват двете семейства. Но пък някога хората са имали по 4-5 деца. Днес имат по две средно и е нормално, ако искате да кръщавате едното да е на едната страна, другото - на другата.

# 14
  • Мнения: X
Мила, Мария, Симона, Стела, Ана-Мария
За тези имена се сетих

# 15
  • Мнения: 19 072
Мила-София ми е като "Мила Родино". Не мисля, че "Мила" е подходящо за двойно име.

# 16
  • Мнения: 12 808
Да, и на мен точно тази комбинация Мила София не ми се струва да звучи като име, а като прилагателно и име. Wink

# 17
  • Мнения: 2 702
Мила-София ми е като "Мила Родино". Не мисля, че "Мила" е подходящо за двойно име.
Имаш право. Не го погледнах от тази гледна точка, а свързах две имена, които ми харесват.

# 18
  • Мнения: X
Силвена

# 19
  • Мнения: 3 738
А мъжът ти какво мисли?
Аз бих си кръстила детето така,както ми харесва на мен,а не да избера име, само и само да задоволя един куп хора.
Аз винаги съм казвала,че имам ли момиче ще е кръстено на майка ми.Еми така и стана.Само дето се случи така,че и свеки има почти същото име,та с един коршум 2 заека.Ако беше мъжко щяхме да го кръстим на дядото по бащина линия.
От тези 4 имена бих избрала София.
Вариант е и Анастасия.

# 20
  • Мнения: 1 034
А мъжът ти какво мисли?
Аз бих си кръстила детето така,както ми харесва на мен,а не да избера име, само и само да задоволя един куп хора.
Аз винаги съм казвала,че имам ли момиче ще е кръстено на майка ми.Еми така и стана.Само дето се случи така,че и свеки има почти същото име,та с един коршум 2 заека.Ако беше мъжко щяхме да го кръстим на дядото по бащина линия.
От тези 4 имена бих избрала София.
Вариант е и Анастасия.


Той няма мнение по въпроса, съгласен е на всичко, но ми се искаше някак си да съчетая нещо между наще и техните. Проблема е, че няма нищо общо между имената им.

# 21
  • Мнения: 4 851
Анна-Мария не е лошо предложение- с буквичките на едната баба и на единия дядо. Ако приемем, че една буквичка, се води за кръщаване на някого. Според мен изберете сега име от едната страна, а за следващото от другата.

# 22
  • Мнения: 11 569
Василена.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 135
Здравейте, имам проблем с името на бебето. Искам да го кръстя на родителите си, но не мога да ощетя и свекърите. Моля дайте някакви съчетания. Родителите ми са Милка и Валентин, а свекърите Атанас и София. Аз нищо неможах да измисля.
Хубаво съчетание от тези имена не ми идва наум. Някакви компромисни варианти:
Магдалена-София / Магдалина-София
Ана-Мария
Разбирам желанието ви да кръстите детето на родителите си, обаче освен ако не живеете в някое село със закостенели традиции и/или под покрива и на издръжка на свекърите, не разбирам напъна да не ги "ощетите". Изберете име, което ви харесва и си кръстете с него детето. Милка е остаряло име, производните на Атанас от типа Атанаска, Атанасия и т.н. също са архаични; кръщаването на баща ви - Валентина, също няма да е особено съвременно звучащо, но в крайна сметка е нормално име. Свекървата има доста добре звучащо име, едно от най-популярните при новородените и в САЩ и в доста европейски държави. От всичките имена на баби и дядовци София ми звучи най-добре, ако искате да кръстите бебето на баба/дядо.
Ако концепцията е просто да повторите буквата на някой роднина, помислете дали не си струва повече да изберете име на детето, което наистина ви допада, вместо да се мъчите да изчеткате един или няколко баби/дядовци едновременно, ограничавайки избора си на име до една-две начални букви . Уважението към бабите и дядовците има далеч по смилени начини да го засвидетелствате, вместо да си кръстите детето с някакво компромисно за вас и околните име.

# 24
  • Мнения: 8 578
Не мога да измисля комбинация от имената, която да звучи добре. София, Валентина, Атанасия и Мила за мен са хубави и бих се спряла на едно от тях.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Двойно име .Само първите букви от имената на дядовците и бабите.
Анна Мария
Анна Валентина
Анна Магдалена
София Магдалена

Валентин и София са класически интернационални имена.
София бих използвала аз.

# 26
  • Мнения: 6 993
Сетих се за Амелия от Атанас/Милка.

# 27
  • Мнения: 2 702
Сетих се за Амелия от Атанас/Милка.
Амелия, Малвина и други подобни при хубавите имена на бабите и дядовците си е извращение.

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Няма как да обясниш на баба Милка,че Амелия е кръстена на нея.
Първата буква е на дядо Атанас.Той може и да е доволен.

# 29
  • Мнения: 312
Четири имена да се съчетаят в едно и да звучи добре, е ужасно трудно, в някои случаи невъзможно.

Вариант 1 е да вземеш имената само на майка и свекърва / баща и свекър / майка и свекър / баща и свекърва и да ги съчетаеш като двойно име, или само първите им букви за двойно - например Мира-София (ушилено не съм сложила Мила, звучи ми по-странно), Анна-Вероника, Анна-Валентина, Анна-Валерия, Вела-Алина, Валерия - София и тн. Имайте предвид, че при двойните имена, обикновено едното става доминиращо и ще хората ще изпозват него. Това зависи как ще представяте детето и кое вие ще употребявате по-често. Рядко произнасят и двете.

Вариант 2 - това го бяха правили Теа и Наум Шопови с дъщеря си. Нейното име е Амая и казаха, че е кръстена на майката на Теа + сестрата на Теа + майката на Наум. А-за Анджела (майката на Теа), МА-Марияна (майката на Наум), АЯ - Ая (сестрата на Теа). Те така го обясниха. Може да си измислите нещо подобно. Разбира се, тук ще трябва да се обяснявате кое, как, на кого - няма да се подразбира от само себе си, ако държите на това.

Вариант 3 - пишете имената на четиримата на листче, сгъвате и теглите на сляпо - който извади късмет, ще е с неговото име/първа буква.

Вариант 4 - кръщавате го така, както на вас с таткото ви допада. Без значение дали някое от харесаните имена ще съвпадне с първата буква на родители/свекъри. И споменавате, че не е кръстено на никого.

Вариант 5 - избирате неутрално име и избягвате буквите М, В, А, С - така няма място за претенции.

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 17:56 от З а х а р е н ❤ п а м у к

# 30
  • Мнения: 437
ВАСка / само М няма/
Дано сте с чувство за хумор. И на двете баби имената са хубави- като Мила и София - изберете едно от тях. Защо трябва от четири да правите едно.

# 31
  • Мнения: 1 034
Не, не от 4те. Едно от нашите и едно от техните. Мерси, Амелия за сега е най-близо.

# 32
  • Мнения: 4 851
Аз бих помислила кое име на вас ви харесва, а не кое може да съчетае най-много букви. И без това никой няма да реши, че Амелия е кръстена на баба Милка, че дори и на дядо Атанас. Нищо общо с никое от двете имена. Ако искате да уважите някой, вземете цялото име. Всичко останало реално не е кръщаване на никого.

# 33
  • Мнения: 12 129
Смиляна? - С от София и -мил- от Милка
или Свилена, ама много компромисно ми иде от София и Валентин.

# 34
  • Мнения: 646
Миа- София

# 35
  • Мнения: 410
Четири имена да се съчетаят в едно и да звучи добре, е ужасно трудно, в някои случаи невъзможно.

Вариант 1 е да вземеш имената само на майка и свекърва / баща и свекър / майка и свекър / баща и свекърва и да ги съчетаеш като двойно име, или само първите им букви за двойно - например Мира-София (ушилено не съм сложила Мила, звучи ми по-странно), Анна-Вероника, Анна-Валентина, Анна-Валерия, Вела-Алина, Валерия - София и тн. Имайте предвид, че при двойните имена, обикновено едното става доминиращо и ще хората ще изпозват него. Това зависи как ще представяте детето и кое вие ще употребявате по-често. Рядко произнасят и двете.

Вариант 2 - това го бяха правили Теа и Наум Шопови с дъщеря си. Нейното име е Амая и казаха, че е кръстена на майката на Теа + сестрата на Теа + майката на Наум. А-за Анджела (майката на Теа), МА-Марияна (майката на Наум), АЯ - Ая (сестрата на Теа). Те така го обясниха. Може да си измислите нещо подобно. Разбира се, тук ще трябва да се обяснявате кое, как, на кого - няма да се подразбира от само себе си, ако държите на това.

Вариант 3 - пишете имената на четиримата на листче, сгъвате и теглите на сляпо - който извади късмет, ще е с неговото име/първа буква.

Вариант 4 - кръщавате го така, както на вас с таткото ви допада. Без значение дали някое от харесаните имена ще съвпадне с първата буква на родители/свекъри. И споменавате, че не е кръстено на никого.

Вариант 5 - избирате неутрално име и избягвате буквите М, В, А, С - така няма място за претенции.
За моето дете с мъжа ми избрахме вариант 5 - изключихме буквичките не само на бабите и дядовците, Ами и на цялата рода и от двете страни😉 Свободни останаха 3-4 букви и избора стана по-лесен😄

# 36
  • Мнения: 515
Малвина - на мен много ми харесва.
Милкана - за мен лично е малко остаряло, но пък знам една много красива дама с това име.
Василена - което също много харесвам.

Имената на родителите ви са много хубави, аз не бих правила комбинации при такива благодатни за кръщаване имена. Бих го кръстила само на един, а пък, ако имате второ или повече деца може да го кръстите на другата баба или дядо.
Според мен най-важното е на вас с таткото да ви харесва, а да не е някакъв компромис, за да угодите на някой друг.

# 37
  • Мнения: 1 050
Милватафия...

# 38
  • Мнения: 785
Аз бих умувала между Мила и София и двете имена са много нежни, женствени и красиви Simple Smile двойно име в тази комбинация на мен лично ми харесва Simple Smile
Имам един съвсем добронамерен съвет- ръководите се от собствените си желания като родители, а не от стремежа да уважите едната или другата част от родата. Имам чувството, че ако кръстите детето на някого от семейството на мъжа ви, ще ви тежи това че сте предпочели да уважите тях, пред това да зачетете собствените си родители. За мен лично този моменг е доста деликатен и това беше и една от основните причини с мъжа ми да сме
Категорични, че не искаме дъщеря ни да бъде Кръстена на никого. Семействата ни са интелигентни и съм сигурна, че от тяхна страна нямаше да има сръдни, но за нас беше достатъчно неприятен дискомфорта да сме в подобна ситуация.

# 39
  • Мнения: 1 459
Валентина-Софи от мен.

# 40
  • Down south
  • Мнения: 7 695
Перфектно!
Хареса ми.

ПП От толкова двойни, тройни и четворни имена, може свят да ти се извие.

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ана Валя Миа Софи -четворно име.

# 42
  • Мнения: 260
Идеята на всяка цена да се кръсти детето на баба или дядо невинаги е добра за самото дете, защото за да се зарадва или угоди на някой понякога се стига до компромис с името, който е приемлив за всички, но нищо повече. Името на детето разкрива неговата индивидуалност, а не тази на бабите и дядовците. Изберете му име, което да чувствате, че е негово и което да му подхожда. Ако съвпада с буквичка/име на баба и дядо - добре дошло, ако не - здраве да е!

# 43
  • Мнения: 19 072

Това е подходящо за биномна номенклатура на екзотична орхидея или за марка тоалетна хартия.

# 44
  • Мнения: 385
Ние кръстихме нашето момиче Мая - на двете майчета, чиито имена са трудни за съчетаване Simple Smile

# 45
  • Мнения: 989
Защо на свекърите?!?! Wink Яяяя на твоите родители! Wink
Валентина. Хубаво, не прекалено често срещано име, има си имен ден. Суперско;)

# 46
  • Мнения: 18 562
Четири имена да се съчетаят в едно и да звучи добре, е ужасно трудно, в някои случаи невъзможно.

Вариант 1 е да вземеш имената само на майка и свекърва / баща и свекър / майка и свекър / баща и свекърва и да ги съчетаеш като двойно име, или само първите им букви за двойно - например Мира-София (ушилено не съм сложила Мила, звучи ми по-странно), Анна-Вероника, Анна-Валентина, Анна-Валерия, Вела-Алина, Валерия - София и тн. Имайте предвид, че при двойните имена, обикновено едното става доминиращо и ще хората ще изпозват него. Това зависи как ще представяте детето и кое вие ще употребявате по-често. Рядко произнасят и двете.

Вариант 2 - това го бяха правили Теа и Наум Шопови с дъщеря си. Нейното име е Амая и казаха, че е кръстена на майката на Теа + сестрата на Теа + майката на Наум. А-за Анджела (майката на Теа), МА-Марияна (майката на Наум), АЯ - Ая (сестрата на Теа). Те така го обясниха. Може да си измислите нещо подобно. Разбира се, тук ще трябва да се обяснявате кое, как, на кого - няма да се подразбира от само себе си, ако държите на това.

Вариант 3 - пишете имената на четиримата на листче, сгъвате и теглите на сляпо - който извади късмет, ще е с неговото име/първа буква.

Вариант 4 - кръщавате го така, както на вас с таткото ви допада. Без значение дали някое от харесаните имена ще съвпадне с първата буква на родители/свекъри. И споменавате, че не е кръстено на никого.

Вариант 5 - избирате неутрално име и избягвате буквите М, В, А, С - така няма място за претенции.
За моето дете с мъжа ми избрахме вариант 5 - изключихме буквичките не само на бабите и дядовците, Ами и на цялата рода и от двете страни😉 Свободни останаха 3-4 букви и избора стана по-лесен😄

И ние така. Мирна глава. На никого.
Най-добре. Няма шанс да се измисли приемливо име. Дори и само буквичка да вземете, винаги единия родител ще се чувства поласкан и ще си мисли, че на него е кръствно. Ами, не е честно това.
 Аз заради това не я харесвам тази традиция.
Пренебрегнати ще има винаги, един излиза на преден план. Не, не. Неутрално, ново, непознато в родата име. Чиста работа, а не някакви безумни съчетания като горепосоченото Шопови-по една буква от всеки, смях в залата...
Анджела междудругото е страхотно име, беше ми в списъка. Амая е точно измислено.
Магдалена-София е най-приемливо и красиво. Или Ана-София. Но пак ще има пренебрегнати.
Вие какви имена харесвате с таткото?

# 47
  • Мнения: 863
Хмм, аз бих си кръстила детето в такъв случай с име,което на мен ми харесва, но тук не коментираме какво бих направила аз 😁
Амели на мен ми харесва като име-има А, напомня по някакъв начин на Милка, Валентин и София отсъстват, а са красиви имена .. Направи си кефа с името, не е за вярване колко често го споменаваме после😁 , и ако е някакво измислено кофти ..

# 48
  • Мнения: 18 562
Защо се измъчвате бе хора с тези съчетания на баба и дядовци.?
Или го кръсти само на един от родата дословно ако харесваш името или си изберете любимото име, което винаги сте харесвали, това си е ваше дете. Няма да ви дадът тиквен медал свекита и баби за измислен микс от 2,3 имена, даже е възможно да кажат накрая, че не е кръстено на тях.
За мен са излишни драми това.
Кръстете го както вие искате, с име, което носи смисъл за вас.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 133
Кръсти го на мъжа си... Или най-добре на никого...
Или ако толкова искаш да зарадваш бабите и дядовците избери един и кръсти на него, следващото на някого от другата двойка.

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Няма как да се угоди на всички.
Ще носи първата буква на единия,другите ще кажат,че е на него кръстено.
Ако е двойно име-пак на кого ще е първото име...и после едните ще наричат детето с едното име,другите с другото...
В крайна сметка помислете как е най-добре за детето и на вас какво ви харесва.Защото детето ще го носи това име цял живот.

# 51
  • Мнения: 12 808
И на мен най-много ми харесват Мила и София. Всички комбинации са ми странни. А вече кое от двете - не знам, май че Мила повече ми харесва.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 133
На мен Валентина най-много ми допада
❤️

# 53
  • Виена
  • Мнения: 904
Милвана, на Мила и Валентин. Ще я наричаге Милва... А защо не и направо Милва

Общи условия

Активация на акаунт