Име за момиченце

  • 6 016
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 888
Мила-София ми е като "Мила Родино". Не мисля, че "Мила" е подходящо за двойно име.

# 16
  • Мнения: 12 725
Да, и на мен точно тази комбинация Мила София не ми се струва да звучи като име, а като прилагателно и име. Wink

# 17
  • Мнения: 2 699
Мила-София ми е като "Мила Родино". Не мисля, че "Мила" е подходящо за двойно име.
Имаш право. Не го погледнах от тази гледна точка, а свързах две имена, които ми харесват.

# 18
  • Мнения: X
Силвена

# 19
  • Мнения: 3 728
А мъжът ти какво мисли?
Аз бих си кръстила детето така,както ми харесва на мен,а не да избера име, само и само да задоволя един куп хора.
Аз винаги съм казвала,че имам ли момиче ще е кръстено на майка ми.Еми така и стана.Само дето се случи така,че и свеки има почти същото име,та с един коршум 2 заека.Ако беше мъжко щяхме да го кръстим на дядото по бащина линия.
От тези 4 имена бих избрала София.
Вариант е и Анастасия.

# 20
  • Мнения: 1 033
А мъжът ти какво мисли?
Аз бих си кръстила детето така,както ми харесва на мен,а не да избера име, само и само да задоволя един куп хора.
Аз винаги съм казвала,че имам ли момиче ще е кръстено на майка ми.Еми така и стана.Само дето се случи така,че и свеки има почти същото име,та с един коршум 2 заека.Ако беше мъжко щяхме да го кръстим на дядото по бащина линия.
От тези 4 имена бих избрала София.
Вариант е и Анастасия.


Той няма мнение по въпроса, съгласен е на всичко, но ми се искаше някак си да съчетая нещо между наще и техните. Проблема е, че няма нищо общо между имената им.

# 21
  • Мнения: 4 842
Анна-Мария не е лошо предложение- с буквичките на едната баба и на единия дядо. Ако приемем, че една буквичка, се води за кръщаване на някого. Според мен изберете сега име от едната страна, а за следващото от другата.

# 22
  • Мнения: 11 565
Василена.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 128
Здравейте, имам проблем с името на бебето. Искам да го кръстя на родителите си, но не мога да ощетя и свекърите. Моля дайте някакви съчетания. Родителите ми са Милка и Валентин, а свекърите Атанас и София. Аз нищо неможах да измисля.
Хубаво съчетание от тези имена не ми идва наум. Някакви компромисни варианти:
Магдалена-София / Магдалина-София
Ана-Мария
Разбирам желанието ви да кръстите детето на родителите си, обаче освен ако не живеете в някое село със закостенели традиции и/или под покрива и на издръжка на свекърите, не разбирам напъна да не ги "ощетите". Изберете име, което ви харесва и си кръстете с него детето. Милка е остаряло име, производните на Атанас от типа Атанаска, Атанасия и т.н. също са архаични; кръщаването на баща ви - Валентина, също няма да е особено съвременно звучащо, но в крайна сметка е нормално име. Свекървата има доста добре звучащо име, едно от най-популярните при новородените и в САЩ и в доста европейски държави. От всичките имена на баби и дядовци София ми звучи най-добре, ако искате да кръстите бебето на баба/дядо.
Ако концепцията е просто да повторите буквата на някой роднина, помислете дали не си струва повече да изберете име на детето, което наистина ви допада, вместо да се мъчите да изчеткате един или няколко баби/дядовци едновременно, ограничавайки избора си на име до една-две начални букви . Уважението към бабите и дядовците има далеч по смилени начини да го засвидетелствате, вместо да си кръстите детето с някакво компромисно за вас и околните име.

# 24
  • Мнения: 8 578
Не мога да измисля комбинация от имената, която да звучи добре. София, Валентина, Атанасия и Мила за мен са хубави и бих се спряла на едно от тях.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Двойно име .Само първите букви от имената на дядовците и бабите.
Анна Мария
Анна Валентина
Анна Магдалена
София Магдалена

Валентин и София са класически интернационални имена.
София бих използвала аз.

# 26
  • Мнения: 6 992
Сетих се за Амелия от Атанас/Милка.

# 27
  • Мнения: 2 699
Сетих се за Амелия от Атанас/Милка.
Амелия, Малвина и други подобни при хубавите имена на бабите и дядовците си е извращение.

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Няма как да обясниш на баба Милка,че Амелия е кръстена на нея.
Първата буква е на дядо Атанас.Той може и да е доволен.

# 29
  • Мнения: 311
Четири имена да се съчетаят в едно и да звучи добре, е ужасно трудно, в някои случаи невъзможно.

Вариант 1 е да вземеш имената само на майка и свекърва / баща и свекър / майка и свекър / баща и свекърва и да ги съчетаеш като двойно име, или само първите им букви за двойно - например Мира-София (ушилено не съм сложила Мила, звучи ми по-странно), Анна-Вероника, Анна-Валентина, Анна-Валерия, Вела-Алина, Валерия - София и тн. Имайте предвид, че при двойните имена, обикновено едното става доминиращо и ще хората ще изпозват него. Това зависи как ще представяте детето и кое вие ще употребявате по-често. Рядко произнасят и двете.

Вариант 2 - това го бяха правили Теа и Наум Шопови с дъщеря си. Нейното име е Амая и казаха, че е кръстена на майката на Теа + сестрата на Теа + майката на Наум. А-за Анджела (майката на Теа), МА-Марияна (майката на Наум), АЯ - Ая (сестрата на Теа). Те така го обясниха. Може да си измислите нещо подобно. Разбира се, тук ще трябва да се обяснявате кое, как, на кого - няма да се подразбира от само себе си, ако държите на това.

Вариант 3 - пишете имената на четиримата на листче, сгъвате и теглите на сляпо - който извади късмет, ще е с неговото име/първа буква.

Вариант 4 - кръщавате го така, както на вас с таткото ви допада. Без значение дали някое от харесаните имена ще съвпадне с първата буква на родители/свекъри. И споменавате, че не е кръстено на никого.

Вариант 5 - избирате неутрално име и избягвате буквите М, В, А, С - така няма място за претенции.

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 17:56 от З а х а р е н ❤ п а м у к

Общи условия

Активация на акаунт