Име за момиченце

  • 6 021
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 989
Защо на свекърите?!?! Wink Яяяя на твоите родители! Wink
Валентина. Хубаво, не прекалено често срещано име, има си имен ден. Суперско;)

# 46
  • Мнения: 18 562
Четири имена да се съчетаят в едно и да звучи добре, е ужасно трудно, в някои случаи невъзможно.

Вариант 1 е да вземеш имената само на майка и свекърва / баща и свекър / майка и свекър / баща и свекърва и да ги съчетаеш като двойно име, или само първите им букви за двойно - например Мира-София (ушилено не съм сложила Мила, звучи ми по-странно), Анна-Вероника, Анна-Валентина, Анна-Валерия, Вела-Алина, Валерия - София и тн. Имайте предвид, че при двойните имена, обикновено едното става доминиращо и ще хората ще изпозват него. Това зависи как ще представяте детето и кое вие ще употребявате по-често. Рядко произнасят и двете.

Вариант 2 - това го бяха правили Теа и Наум Шопови с дъщеря си. Нейното име е Амая и казаха, че е кръстена на майката на Теа + сестрата на Теа + майката на Наум. А-за Анджела (майката на Теа), МА-Марияна (майката на Наум), АЯ - Ая (сестрата на Теа). Те така го обясниха. Може да си измислите нещо подобно. Разбира се, тук ще трябва да се обяснявате кое, как, на кого - няма да се подразбира от само себе си, ако държите на това.

Вариант 3 - пишете имената на четиримата на листче, сгъвате и теглите на сляпо - който извади късмет, ще е с неговото име/първа буква.

Вариант 4 - кръщавате го така, както на вас с таткото ви допада. Без значение дали някое от харесаните имена ще съвпадне с първата буква на родители/свекъри. И споменавате, че не е кръстено на никого.

Вариант 5 - избирате неутрално име и избягвате буквите М, В, А, С - така няма място за претенции.
За моето дете с мъжа ми избрахме вариант 5 - изключихме буквичките не само на бабите и дядовците, Ами и на цялата рода и от двете страни😉 Свободни останаха 3-4 букви и избора стана по-лесен😄

И ние така. Мирна глава. На никого.
Най-добре. Няма шанс да се измисли приемливо име. Дори и само буквичка да вземете, винаги единия родител ще се чувства поласкан и ще си мисли, че на него е кръствно. Ами, не е честно това.
 Аз заради това не я харесвам тази традиция.
Пренебрегнати ще има винаги, един излиза на преден план. Не, не. Неутрално, ново, непознато в родата име. Чиста работа, а не някакви безумни съчетания като горепосоченото Шопови-по една буква от всеки, смях в залата...
Анджела междудругото е страхотно име, беше ми в списъка. Амая е точно измислено.
Магдалена-София е най-приемливо и красиво. Или Ана-София. Но пак ще има пренебрегнати.
Вие какви имена харесвате с таткото?

# 47
  • Мнения: 863
Хмм, аз бих си кръстила детето в такъв случай с име,което на мен ми харесва, но тук не коментираме какво бих направила аз 😁
Амели на мен ми харесва като име-има А, напомня по някакъв начин на Милка, Валентин и София отсъстват, а са красиви имена .. Направи си кефа с името, не е за вярване колко често го споменаваме после😁 , и ако е някакво измислено кофти ..

# 48
  • Мнения: 18 562
Защо се измъчвате бе хора с тези съчетания на баба и дядовци.?
Или го кръсти само на един от родата дословно ако харесваш името или си изберете любимото име, което винаги сте харесвали, това си е ваше дете. Няма да ви дадът тиквен медал свекита и баби за измислен микс от 2,3 имена, даже е възможно да кажат накрая, че не е кръстено на тях.
За мен са излишни драми това.
Кръстете го както вие искате, с име, което носи смисъл за вас.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 140
Кръсти го на мъжа си... Или най-добре на никого...
Или ако толкова искаш да зарадваш бабите и дядовците избери един и кръсти на него, следващото на някого от другата двойка.

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 291
Няма как да се угоди на всички.
Ще носи първата буква на единия,другите ще кажат,че е на него кръстено.
Ако е двойно име-пак на кого ще е първото име...и после едните ще наричат детето с едното име,другите с другото...
В крайна сметка помислете как е най-добре за детето и на вас какво ви харесва.Защото детето ще го носи това име цял живот.

# 51
  • Мнения: 12 808
И на мен най-много ми харесват Мила и София. Всички комбинации са ми странни. А вече кое от двете - не знам, май че Мила повече ми харесва.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 140
На мен Валентина най-много ми допада
❤️

# 53
  • Виена
  • Мнения: 904
Милвана, на Мила и Валентин. Ще я наричаге Милва... А защо не и направо Милва

Общи условия

Активация на акаунт