Давате ли вода на кърмачето си?

  • 1 472
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 660
Не, кърмя го на поискване. От време на време по настояване на околните предлагам, но той не приема.

# 16
  • Мнения: 1 004
Аз давах ама тя не искаше. Пропи вода чак в 6тия месец. Но аз я давах без захар.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
Първите 1 месец не давах, само по 20 гр.чайче за коликите за около 3 седмици. Пропи по-сериозно, когато стана на 3 месеца-в смисъл по 50 грама дневно. Сега също сме така, дори по-малко. Давам му обикновено нощес като се събуди, ако се е поразбудил малко повече и когато не мине номера с бибата. Но това, слава богу е рядкост!

# 18
  • Мнения: 3 760
Предлагала съм няколко пъти, но тя не иска. Така че си кара само на кърма.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не , не пие. Предлагах, отказа. Кърмя на поискване.

# 20
  • Мнения: 364
Аз давах до към трети месец да си изплаква устата , но тя така се цупеше , че вече и толкова престанах да давам.Само малко се притеснявам за млечицата , наскоро една приятелка ми каза ,че след като на бебоците им проработят слюнчестите жлези ( към края на 2-ри месец) вече няма опасност от нея , защото слюнката се справя с млечните остатъци в устичките им ( ако мога така да се изразя).Някой знае ли нещо по въпроса?

# 21
  • Мнения: 1 288
моето бебе беше изцяло на кърма до края на шестия месец. не му е липсвала вода. дори и в момента ми отказва водата. но въпреки че сме захранени и яде твърда храна, се кърмим поне 5-6 пъти на ден. според мен, ако имаше нужда от вода, щеше да пие. кърмата явно задоволява жаждата й.
пробвах и с изплакване, и без. имахме млечница към края на първия месец и после се появи някъде към седмия. така че не знам дали е много вярна теорията ти.

# 22
  • Мнения: 1 999
Беба пропи вода някъде на 9 месеца. И преди това съм предлагала по мъничко, но не одобряваше и не съм я насилвала. Когато бебето суче на поискване, няма нужда от вода. Simple Smile

# 23
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Пием вода от 2 месеца ,като настанаха големите жеги, иначе дотогава не знаеше какво е това шише и биба Laughing

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Вода пиеше първите 2 месеца - за изплакване на устата. Сега не иска и аз спрях да настоявам.

# 25
  • Мнения: 4 399
Моето мнение е, че ти трябва да му предложиш, но неподсладена. Особено в много горещо време е задължително да му редложиш. Друг въпрос е че много бебета не пият неподсладена вода. И моето не пиеше преди да го захраня. И сега трудно му я пробутвам и гледам или преди заспиване да е, когато не знае какво прави или и давам много силно разреден сок за да я излъжа да пие.

# 26
  • Мнения: 1 341
Предлагам вода,ако повърне,за да си изплакне устата,но тя биберон и вода не приема,аз стискам биберона на шишето,за да пусне водичка,но тя плюе.Кърмя на поискване,и това й е напълно достатъчно  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 686
Мойта пиявица пие всичко, което му сложа в устата - подсладено, неподсладено, горчив чай... Щом е за пиене - пие. И пие докато свърши... Но избягвам да му давам друго освен кърма, само по малко чайче против колики от време на време.

# 28
  • Мнения: 422
Давам,особено сега в жегите,но се кърмим доста на често също Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Само вода не съм, предлагах му чайче против колики, но той друго освен цица не признава и трудно ще задържи в устата си по - дълго от половин минута биби или шишета... ooooh! Та сега не се и опитвам, няма смисъл да се хабя... Crazy Баба му му предлага, но без особен успех.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт