Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 56 055
  • 826
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 686
Re-born, честито и много щастие с малката душичка! Много мислех как сте и се радвам, че всичко е наред. Скоро ще си я вземете вкъщи, ако вече не сте Simple Smile Видя ли, че няма нужда да се тревожиш от някакви подробности, всичко се нарежда Simple Smile Здраве на цялото семейство желая Simple Smile

По отношение на доктора - ами писала съм вече - имам две секции при него - първото и третото ми. Ще съм му благодарна до гроб, този човек за мен е Бог. Нямам от какво да се оплача, нито от отношение, нито нещо ми е казвал напреки. Разбрахме се идеално с него. Да е жив и здрав!

# 526
  • Мнения: 2 516
Само веднъж го видях благоразположен аз. Явно не му се занимаваше отначало още с мен. Да ми беше отказал просто.

Re-born, радвам се за добрите новини.
Много е неприятно. Няма как всички да са доволни от даден лекар. Важно е бебетата да са ни добре.

Виола, още мъничко и ще е при мен 🤗
Казаха ми, че качи ли 2100, ще си я взема. Очаквам днес като звънна за сведения, да ми кажат утре да отивам. Все пак съм настроена и да остане още малко, не пришпорвам, щом знам, че е добре. Нека са сигурни, че е готова за света.

# 527
  • Мнения: 178
При Дяволов се настройте за секцио. Там е факир и гледа всичко да завърши със секцио. И раждания може да води сносно, но наистина предпочита секциото. И не е много комуникативен, което не пречи да прави много добри секции.

Аз пък четох из форумите, че е привърженик на естественото раждане и секцио само в краен случай. Сега започвам да се замислям, тъй като искам секциото да го избегна при възможност.

# 528
  • Мнения: 2 516
И аз потвърждавам, че е привърженик на естественото раждане. В моя случай не беше възможно, затова се стигна до секцио.
Венета, докторът ще уважи желанието ти за естествено раждане, убедена съм.

# 529
  • Мнения: 1 625
Момичета, аз искам да питам, че съвсем не знам как се процедира.
Ориентирала съм се към д-р Славов. Но не знам как става, мога ли да си запиша час при него в самата болница, или трябва да ходя в частният кабинет? Как е по-добре? И също така, някой ако знае цена на прегледа, дали се плаща в болницата, за да те прегледа, или ако е в частният кабинет колко струва?

# 530
  • Мнения: 1 686
Момичета, аз искам да питам, че съвсем не знам как се процедира.
Ориентирала съм се към д-р Славов. Но не знам как става, мога ли да си запиша час при него в самата болница, или трябва да ходя в частният кабинет? Как е по-добре? И също така, някой ако знае цена на прегледа, дали се плаща в болницата, за да те прегледа, или ако е в частният кабинет колко струва?
Личното ми мнение е, че е по-добре да посетите лекаря в частния му кабинет. Болничните лекари трудно могат да бъдат открити в болницата, те не си стоят по кабинетите, така да се каже, постоянно са нанякъде - или операции и  раждания, или визитации, съвети, работа със студенти и т.н. И за Вас няма да е удобно да се видите из болницата, а докторът да бърза да върши друго. Ако има възможност за частен преглед - по-добре според мен, хем ще огледа бебето, ще има време да прецени как ще се ражда, ше оцени рисковете и ще приказвате спокойно.
Пак казвам - личното ми мнение е такова. Каквото и да решите - успех и дано се харесате с лекаря! Simple Smile

# 531
  • софия
  • Мнения: 125
Ако говорите за Светлозар Славов и аз съм се ориентирала към него. Казаха ми че преглежда в МЦ Божидар Славчев. Аз съм в 5 месец и се чудя кога е най-добре да се свържа с него 🤔

# 532
  • Мнения: 1 625
Благодаря, Виола, ще си запиша час в частният кабинет. Само ако някой има идея каква сума да си приготвя, ще съм благодарна за информацията.

# 533
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Като си записвате час по телефона-питайте директно и за тази информация. Ако пък си запазвате часа през онлайн платформа, намерете координати на кабинета/клиниката и пак питайте.

# 534
  • Мнения: 3
Здравейте!
Първа бременност ми и се чудя дали да се следя при проф. Иван Костов в МД. Намирам обаче твърде малко неща за него в интернет. Много бих се радвала, ако някоя от вас може да ми помогне с мнение. Благодаря предварително!

# 535
  • Мнения: 278
Сумата за прегледи варира спрямо това с какъв апарат ще те прегледат и т.н. В клиниката в която работи д-р Славов. Първия път ме гледа на колоскоп плюс цитонамазка. Май да беше 150-170 лева. После като се следях сумите варираха-между 70 и 110 лв.
Мисля, че това са и цените и на Дяволов и другите, които работят в клиниката.
Иначе съм изключително доволна от доктор Славов. Препоръчвам го! Вдига си телефона, адекватен е и определено знае какво прави. Винаги обяснява и отговаря на всички въпроси.

# 536
  • Мнения: 2 242
Здравейте! Предстои ми БХС след няколко седмици и събирам информация. Доколкото разбрах най-добре е да се направи в МД. Въпросът ми е може ли да направя всички изследвания там - ехограф и даване на кръв доколкото разбрах. И трябва ли да избера специалист, при който да отида или директно отивам в приемна и казвам какво изследване искам да ми се направи? И ако можете да ми кажете как протича като цяло БХС и дали мога да свърша всичко в 1ден и после да чакам резултати?
Извинявам се за тъпия въпрос, но не мога да се ориентирам в огромното количество от информация. Благодаря Simple Smile

# 537
  • Мнения: 1 686
Здравейте! Предстои ми БХС след няколко седмици и събирам информация. Доколкото разбрах най-добре е да се направи в МД. Въпросът ми е може ли да направя всички изследвания там - ехограф и даване на кръв доколкото разбрах. И трябва ли да избера специалист, при който да отида или директно отивам в приемна и казвам какво изследване искам да ми се направи? И ако можете да ми кажете как протича като цяло БХС и дали мога да свърша всичко в 1ден и после да чакам резултати?
Извинявам се за тъпия въпрос, но не мога да се ориентирам в огромното количество от информация. Благодаря Simple Smile
С първата ми бременност през 2011 г. правих първия скрининг там - мисля, че не са се променили нещата оттогава. Всичко може да направите на място и всичко става за един ден. Отивате на регистратурата на медицинския център (ниското тяло) - там ще ви обяснят къде ще минете ехограф и къде ще дадете кръв. Няма нужда от предварителна уговорка с лекар. Резултатите излизат след 48 часа на сайта на НГЛ.

# 538
  • Мнения: 2 242
Много благодаря! Blush

# 539
  • Мнения: X
Като родила в майчин дом преди няколко месеца, бих ви посъветвала да раждате секцио. Просто любезността на персонала при едно естествено раждане не искам да коментирам или задължително си изберете екип и се подгответе за яки болки. С едно планувано секцио ще избегнете всичко това, цялата работа приключва за по-малко от час, а възстановяването е за 2 дена.

Общи условия

Активация на акаунт