Майчинството счетоводно-85

  • 31 903
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Здравейте, знаете ли кога най-късно трябва да се попълни и даде декларацията към Трз за втората година от майчинството?
Преди започване се подава...вие преценете дали 1 седмица или 1 ден преди това е по-добре.

# 736
  • Мнения: 139
Момичета, здравейте!
Бременна съм след процедура икси и съм в болничен от началото на бременността. Моля за информация за начин на продължаване на болничен след 180те полагаеми дни. Мислех да пусна отпуск и след това отново лекарят ми и съответно ЛКК да ми пуснат нужните 2 месеца до 45те дни, но от МЦ, където се следя казват, че отпуск не прекъсва временната нетрудоспособност и трябва да е вариант ТЕЛК или реален работен ден, за да се продължи болничния. На моя позната обаче следящият лекар ѝ е казал, че с няколко дни отпуск може да прекъсне болничния и той или съответно ЛКК да ѝ издадат отново до 45те дни!?
Моля, споделете мнение, кое е вярното в случая! Simple Smile
И още нещо четох, че е възможно прекъсване на болничния с отпуска след 180те дни да повлияе и намали месечното обезщетение в последствие за следващите месеци и за майчинството. Дали е вярно? Благодаря!!! 🌞

# 737
  • Мнения: 3
Здравейте. Имам бебе на 7+ и чакам второ дете. В момента съм по майчинсто 03.01.2021 започва втората година. Април месец ми е термина интересува ме как ще ми се изчисляват двете майчинства в смисъл такъв половината майчинство от първо дете и за второ ли ще зимам или ще е само едно. Благодаря

# 738
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Здравейте. Имам бебе на 7+ и чакам второ дете. В момента съм по майчинсто 03.01.2021 започва втората година. Април месец ми е термина интересува ме как ще ми се изчисляват двете майчинства в смисъл такъв половината майчинство от първо дете и за второ ли ще зимам или ще е само едно. Благодаря
За второто дете имате право да получавате обезщетение в размера като за първото. +1/2 от обезщетението(майчинството) за първото дете.

# 739
  • Мнения: 3
Здравейте. Имам бебе на 7+ и чакам второ дете. В момента съм по майчинсто 03.01.2021 започва втората година. Април месец ми е термина интересува ме как ще ми се изчисляват двете майчинства в смисъл такъв половината майчинство от първо дете и за второ ли ще зимам или ще е само едно. Благодаря
За второто дете имате право да получавате обезщетение в размера като за първото. +1/2 от обезщетението(майчинството) за първото дете.
. Да разбирам, че ще получавам пълно майчинство за второто + 1/2 за първото

# 740
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Да., но за второто дете  ще е обезщетението, което сте получавали първата година (като за първото).

# 741
  • Мнения: 539
Здравейте!
Болничният от педиатър за остатъка от 135 дни ми e до 14.08.2020 г. включително. При попълване на тази декларация :   тук : трябва да попълня от 15.08.2020 г., нали или бъркам.

# 742
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Да.

# 743
  • Мнения: 539
Благодаря!

# 744
  • Мнения: 15
Да.
[/quote

Може ли линк към документите, коити се попълват с последният болничен от педиатъра.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 13 527
Предстои ми издаване на 45 дневния болничен, може ли да кажа на следящата да не ми го издава, да поработя примерна още няколко дена?

# 746
  • Мнения: 63
Предстои ми издаване на 45 дневния болничен, може ли да кажа на следящата да не ми го издава, да поработя примерна още няколко дена?

Не

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 13 527
Благодаря за бързия отговор.

# 748
  • Мнения: 5 087
Предстои ми издаване на 45 дневния болничен, може ли да кажа на следящата да не ми го издава, да поработя примерна още няколко дена?
Може. Защо да не може?!

# 749
  • Варна
  • Мнения: 214
Предстои ми издаване на 45 дневния болничен, може ли да кажа на следящата да не ми го издава, да поработя примерна още няколко дена?

Моят АГ каза, че не може. Не се явих да си го взема на датата и въпреки това ми го издадоха със задна дата.

Общи условия

Активация на акаунт