Клостилбегит и фоликулометрия

  • 11 095
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 948
Цитат на: wassilena
Ами, ако ми дойде в петък, за другия месец май ще трябва да си поговоря с доктора. Иначе аз си го плащах, незнаех че касата ти го поема. Всяко изследване 14 лв., а къде отиват незнам. Защото влизах в кабинета във ВМИ, пишеха ме в една тетрадка, давах им парите, а документ - никакъв. И защото така и не видях друга жена, която да не си плаща /освен лежащите в болницата/ си мислих, че касата не отпуска за такова нещо.

Винаги си изисквай документ, независимо за какво. Дори и рецептите са важни след време.
Иначе за направлението, не съм много сигурна какво се пише в него. Издава го личния лекар, но дали е точно за фоликулометрия незнам... Евентуално Мели, ако знае да каже.
Моите направления ги издаваше личния лекар и с тях директно при лекарката. Все си мисля, че направленията не бяха точно за фоликулометрия, а за някакъв друг проблем. Жената си затваряше очите и ми правеше двата прегледа. Другите два, ако е наложеше да се правят, си ги плащах аз.
Така ми излизаше много евтино, а и след, като започнах да ходя на частно в клиниката по стерилитет аз имах документи от изследванията и не се налагаше да ходя наново. Само ме извикаха да отида 1 или 2 пъти за да ми хвърлят едно око, но не и да ми следят наново овулацията с месеци.
Мисля, че здравната каса не поема точно фоликулометрията, а нещо друго подобно, което налага ехографски преглед.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравейте!  Сранно е, че докторите  постъпват така....Според мен в началото на цикъла трябва да се направят хормонални изследвания/ ако пациентката има такива проблеми/, за да се реши дали въобще има смисъл от стимулация..., да се определи точно деня, от който трябва да се започне/при мен 5-ти ден беше късно, защото имам къс цикъл/. След това да се ходи поне един път/при мен се налагаше 2-3 пъти, обикновено през ден/, за да се разбере момента, в който има готови фуликули и е добре в този момент да се бие Прегнил, за да е сигурно, че ще има овулация.  После 3 дни sex ....и продължавах 10 дни на Дуфастон/въпреки, че  само пролактина ми беще висок,прогестерона си беше ОК, но за всеки случай ако е станало да се задържи бебето/. След това пак на доктор-да се установи да ли е станало нещо, а ако не е дали не съм задържала кисти....И това си даде резултат....А и трябва внимателно, защото не е хубаво тази стимулация да се прави многократно....Обикновено тук я правят 3 мес. и след това се почива 3 мес., но аз четох, че не е хубаво да се прави повече от  3 пъти в живота изобщо, защото се изтощава възпроизводителната с-ма. Така, че,според мен трябва да се подходи много внимателно, за да има ефект....Дано съм помогнала поне малко.....
 Grinning

# 17
  • Мнения: 697
Цитат на: Meli
Вяра, тук в Бг пък е обратното - лекарството си го плащаш, а фоликулометрията ти е през касата. Лекарският труд е нископлатен. Но явно в малките градове жените нямат възможност да се възползват от тази услуга. Макар че Велико Търново не е малък град, нали, Мими?


Ами уж не е малък град ама имаме само един апарат. Аз отидох с направление ама доктора ми каза че касата не му покривала друго освен обикновен преглед. Аз мислих ама реших че е по-добре да си платя ама да знам как протичат нещата.

# 18
  • Мнения: 637
Момичета, тези неща с касата са наистина много, много неясни. Какво се поема или не срещу здравната осигуровка можете да проверявате на сайта на НЗОК - www.nhif.bg. Там също има и форум, на който можете да задавате въпроси.

Обаче - касата може да поема нещо, но могат да възникнат съответните спънки, например:
1. Общопрактикуващият лекар да е свършил направленията.
2. В града да няма лекар, който да предлага тази услуга през касата.
3. Касата да е издала разпоредби, противоречащи на договора, за конкретния месец.
4. Други бюрократични спънки ...

При всички положения преглед с УЗ се поема от касата и ако следващите два прегледа се запишат като вторични, няма пречка да се направи фоликулометрия.

Иначе съм съгласна с bg_paint, има си доста тънкости в стимулацията, макар да изглежда лесна на пръв поглед.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 360
Цитат на: mimitarnovo
Аз пия Клостилбегит вече 5ти месец и сега за първи път ще хода на фоликулометрия. В града има възможност само на едно място и то е частен кабинет и си го плащаш сам.


недоумявам как може 5 месеца да те тъпчат с Кломид, след като не контролират резултата от действието му върху теб!!! това ми звучи адски непрофесионално. само на база на температура.....

# 20
  • Мнения: 697
Цитат на: jam
Цитат на: mimitarnovo
Аз пия Клостилбегит вече 5ти месец и сега за първи път ще хода на фоликулометрия. В града има възможност само на едно място и то е частен кабинет и си го плащаш сам.


недоумявам как може 5 месеца да те тъпчат с Кломид, след като не контролират резултата от действието му върху теб!!! това ми звучи адски непрофесионално. само на база на температура.....


Да, ужасно непрофесионално е. А и както предполагах яйчниците ми не реагират на Клостила. Ама добре че отидох на фоликулометрия че да се разбере това.

Общи условия

Активация на акаунт