Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 15

  • 39 854
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 970
При мен прп беше на 4ти, и сега на 3ти ден от ц.

Задържани ф преди не съм имала. А от 3 години ме следят почти всеки месец. Закъснения също не съм имала.

При мен беше за качество на я, уж. Ф си има редовно, и овулация, и антрални.

Яд ме е какво си докарах на главата. Не съм го искала аз. Док предложи.

# 181
  • Мнения: 233
Здравейте момичета, предварително се извинявам ако въпросът ми е глупав, но си признавам, че не съм много навътре в материята. Та, искам да попитам ако е поставена таймираща инжекция на яйцеклетки, които са около 12 ММ какво действие и отражение ще има тази инжекция върху тях. Или с други думи възможно ли е след таймираща (без извършена пункция) яйцеклетките да продължат развитие и да узреят. Ще съм благодарна за мнения. И късмет и успех на всички ви Simple Smile

# 182
  • Мнения: 6 039
Момичета, здравейте. Имам едно въпросче, на което никъде не откривам отговор. Blush
След последното ПРП задържах фоликул, който беше около 30 мм. + още един имаше тогава около 21 мм. Докторът ми изписа 7 дни по 1 инжекция Декапептил 0.1 + 7 дни Утрогестан 2 пъти по 2 на ден. Декапептил и Утрогестан вървяха заедно 7 дни. Последно ги сложих миналата неделя. От тогава чакам цикъл, но не идва. Яйчника ме боли доста, та си мисля че фоликулите са още там.
Въпросът ми е ако на някоя от вас са изписвали тази комбинация от лекарства кога се очаква да дойде МЦ? Притеснена съм, че вече мина 1 седмица, а цикъл няма. Confused

# 183
  • Мнения: 1 278
Silvenceto1, аз така и не разбрах теоретично таймиращата спира ли веднага развитието на фоликула. Би трябвало да доузрее Я с него и да порасне още 1-2 мм Ф. Това е моя догадка. 12 мм ми се струва прекалено рано за тригер. Чувала съм и са ми поставяли на 15-16 мм, а последните пъти в Щерев ги чакаха до 19-20 мм и бяха добри Я. Но има значение и Е2, и ЛХ.
Bobby, същият доктор и на мен ми даваше декапептил 2 пъти при ЗФ, но единият път 1 инжекция, другият път 2 наведнъж. Бяха се спукали на прегледа, не помня в кой момент от цикъла е било. Той каза ли да очакваш цикъл като ги спреш, на кой ден ги започна?
Като ви чета с melinda11, стигам до извода, че ПРП е за жени съвсем без антрални фоликули. Може и да бъркам. Трябва да разберем от турските теми как се случва там и правят ли с цел качество на Я. Optimist, попитай, ако можеш Hug

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 19:39 от Малага

# 184
  • Мнения: 6 039
Bobby, същият доктор и на мен ми даваше декапептил 2 пъти при ЗФ, но единият път 1 инжекция, другият път 2 наведнъж. Бяха се спукали на прегледа, не помня в кой момент от цикъла е било. Той каза ли да очакваш цикъл като ги спреш, на кой ден ги започна?
Като ви чета с melinda11, стигам до извода, че ПРП е за жени съвсем без антрални фоликули. Може и да бъркам. Трябва да разберем от турските теми как се случва там и правят ли с цел качество на Я. Optimist, попитай, ако можеш Hug
При мен проблемът стана, когато направихме ПРП на 3ти ден от МЦ. Предния път, когато го съчетахме с пункция нямаше такъв проблем. Сега се избълваха доста фоликули обаче не ги хванахме за пункция и оттам станаха задържани. Аз само попитах след това на 2ри ден от МЦ ли да отида на преглед и той каза Да. Но не попитах дали веднага след като ги спра трябва да ми дойде. Ти помниш ли дали си ти дойде нормално след декапептила?
Иначе ти как си? Растете ли? Надявам се да си поуспокоила душата. Kissing Heart

# 185
  • Мнения: 1 278
Не помбя, Боби. Ще потърся ако съм писала из темите нещо. Докато бях в Надежда 1 година да съм имала 2-3 нормални цикъла, все ЗФ, пункции на ЗФ в началото на цикъла, по никое време на цикъла, цикли на 15 дни и т.н. И защо не ги хванахте за пункция? Кой ден от цикъла ти е днес?
Ние сме добре, но шубето си стои. Преди преглед едва дишам... Не знам коя е иконката за поръсване Blush Animal Bee

# 186
  • Мнения: 233
Silvenceto1, аз така и не разбрах теоретично таймиращата спира ли веднага развитието на фоликула. Би трябвало да доузрее Я с него и да порасне още 1-2 мм Ф. Това е моя догадка. 12 мм ми се струва прекалено рано за тригер. Чувала съм и са ми поставяли на 15-16 мм, а последните пъти в Щерев ги чакаха до 19-20 мм и бяха добри Я. Но има значение и Е2, и ЛХ.
Bobby, същият доктор и на мен ми даваше декапептил 2 пъти при ЗФ, но единият път 1 инжекция, другият път 2 наведнъж. Бяха се спукали на прегледа, не помня в кой момент от цикъла е било. Той каза ли да очакваш цикъл като ги спреш, на кой ден ги започна?
Като ви чета с melinda11, стигам до извода, че ПРП е за жени съвсем без антрални фоликули. Може и да бъркам. Трябва да разберем от турските теми как се случва там и правят ли с цел качество на Я. Optimist, попитай, ако можеш Hug
Благодаря ти за отговора. Тоест, да разбирам, че ако е поставена таймираща няма как от 12мм да стигнат до 20/22 мм (когато са зрели), защото със сигурност е малко 14/16мм, вадят на 20/22? Тя спира развитието или не го спира, това ми е интересно.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 20:59 от Silvenceto1

# 187
  • Мнения: 6 039
Не ги хванахме защото ПРПто беше на 3ти ден, а следващия преглед след 10 дни. Вече бяха големи за пункция. И от там нататък каша. Докторът ме викна след това на 2ри ден от МЦ и се оказа, че съм с фоликул поне 30 мм. + 1, който беше 17 мм. Викна ме пак след седмица с идеята да видим махнали ли са се, но големия си стоеше, а другия беше станал едва 21 мм. за цяла седмица. И тогава ми изписа декапептила и утрогестана. Та така. Blush

# 188
  • Мнения: 273
Значи никой не знае със сигурност дали ПРП влияе и на качеството.
Факт е, че с 6те ПРПта в Надежда на 45 год и с АМХ 0.01, вадех почти всеки месец по 1 Я, която се оплождаше. Вдна стигна до бластоциста, другите - не и още съжалявам, че ги чакахме.

Като станах на 46 се преместих в Аджъбадем Маслак, където имат родено дете от Я на жена на 46г 7 мес след ПРП + терапия с хормон на растежа (ХР) (това са отделни инжекции, които се бият в корема всеки ден по схема).
След ПРП там + хормон на растежа + стимулации за 2 месеца замразих 3 тридневни Е (на 46 год и АМХ <0.01). После дойде карантината. Надявам се да замразя поне още 1 Е преди да започвам подготовка за трансфер. Казаха, че последният Е е с най-добро качество, което ме успокоява, нещата не стават автоматично все по-зле. Вторият е с най-лошо, но професорът казал, че и от него може да стане човек и да го замразят. Но заради него искат да ми върнат 3 като ги връщаме.

Миналия юни имах ФСХ 22, август беше 38 и два месеца никакви Ф. Мислех, че всичко е приключило за мен. Октомври 2019 направих  ПРП при тях и започнах ХР; този февруари ФСХ беше 10 (след Циклопрогинова за ЗФ).  

В чакалнята им виси голяма инфографика с данни от техните ПРПта, според която след ПРП общо взето жените имат повече Ф и повече бременности. Разбира се, НИЩО не действа 100% от времето на 100% от жените и никой не знае от коя част на статистиката ще сме.

Както вече сме обсъждали тук, в Надежда ПРП се прави няколко пъти, в Аджъбадем - веднъж на 6 месеца. Следва да заключим, че го правят по различен начин, но нямам информация каква е разликата.
За мен голямата разлика идва от ХР. Турският ми доктор ми каза, че със сигурност Ф растат по-добре с него и аз го виждам и от мен: миналия месец на втори ден нямах Ф, започнах ХР. На 25 ти ден имах болки в единия яйчник. Отидох на УЗ и видяха жълто тяло. Значи отнякъде се е появил Ф и даже успял да овулира.

За мен екипът на професор Търаш и професорът са богове, защото миналото лято, на почти 46, два поредни месеца без Ф и с ФСХ 38 нещата изглеждаха много безнадеждни....
Направих ПРП при тях октомври, бих ХР, също пия по 1,000 мг NMN, една добавка, която изглежда да има потенциал за подобряване репорпдуктивни функции според това изследване от август 2019: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/721985v1

Това е моят личен опит.

Успех на всички 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Silvenceto1, аз така и не разбрах теоретично таймиращата спира ли веднага развитието на фоликула. Би трябвало да доузрее Я с него и да порасне още 1-2 мм Ф. Това е моя догадка. 12 мм ми се струва прекалено рано за тригер. Чувала съм и са ми поставяли на 15-16 мм, а последните пъти в Щерев ги чакаха до 19-20 мм и бяха добри Я. Но има значение и Е2, и ЛХ.
Bobby, същият доктор и на мен ми даваше декапептил 2 пъти при ЗФ, но единият път 1 инжекция, другият път 2 наведнъж. Бяха се спукали на прегледа, не помня в кой момент от цикъла е било. Той каза ли да очакваш цикъл като ги спреш, на кой ден ги започна?
Като ви чета с melinda11, стигам до извода, че ПРП е за жени съвсем без антрални фоликули. Може и да бъркам. Трябва да разберем от турските теми как се случва там и правят ли с цел качество на Я. Optimist, попитай, ако можеш Hug

# 189
  • Мнения: X
На мен точно там в Аджъбадем ми предложиха прп, но за сега само след изпратени документи, без личен преглед. На последния опит октомври имах в началото 4-5 видими антрални, после след стимулация 8 яйцеклетки, 6 зрели. Аз вече писах че съм в голямо колебание дали да го правя, според професора трябвало заради качеството поради възраст, не толкова заради количеството. Казаха че на място вече ще се прецени дали наистина е добре да го правя или не. Аз точно от объркване на иначе безпроблемния си баланс и хормони се притеснявам. Последно фсх ми беше 11.35, преди това 13.35, високо, но не трагично като за 45 години.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Момичета имам проблем и се нуждая от съвет Wink След като миналия месец ми закъсня и пих дуфастон за да го предизвикам , дойде и отидох на втори ден на преглед , не точна за това де , а да се запиша зя ДЯ. Но помолих Цветков да ме прегледа. В ляво нищо, в дясно Ф 19мм. На втори ден ! От там на татък менструацията си  си продължи още три дни и приключи. Вчера ми беше ден 11 и оп...петно сутринта. Цвета е червено - кафяво -ръждив. Като както започва цикъл. Следобяд нямаше нищо. Вечерта пак имаше. Какво е това чудо ? Премерих БТ 37.3. Значи не се готви да ми идва. Нисък прогестерон ли е ? Аномалии при Менопауза ли са ? Цветков каза ако ми закъснее да отида да ми назначе рекярства с които ще ми идва по часовник. А като ми се случва това какво да правя ? Трябва да уститскам за ДЯ. Cry

# 191
  • София
  • Мнения: 23 165
ами щом на 2 ден е имало 19мм фоликул, някъде 4-5 може да се е случила овулация и може и цикъл да с еопитва да започне.
другия вариант е точ 19мм да не се е спукал и да е зф вече. оттам пак може да се очакват аномалии.
по-добре отиди да те видят, защото след подобни странности два пъти си докарвам полип аз. лигавицата расте и се трансформира едно към гьотере и става мазало.

# 192
  • Мнения: 217
Здравейте! Аз имах случай на ранна овулация, още около 5 ден. Два дни менструация, после нищо. На 5 ден усетих всички симптоми на О. Предстоеше ми море и знам, че М идва около 10 дена след О при мен, попитах д-р дали е възможно да ми дойде на 15 ден. Той каза, че по-скоро скоро не. Уви, аз се оказах права и така 15 дена след М пак бях с кървене. След това всичко се регулира. Явно бях имала фоликул, започнал да расте от края на предния цикъл и узрял по - рано..При мен не доведе до нищо фатално. Но всички тези аномалии са неприятни и не са добри предвестници.

# 193
  • Мнения: 151
Здравейте дами, плановете са в сряда да ми е пункцията на 3 фоликула. Днес пуснах хормони, обаче стойностите ми изглеждат много високи - Е2 788, ЛХ 12,96. Според вас дали има шанс да оцелеят до сряда?

# 194
  • Мнения: 3 038
И на мен вчера ми дойде цикъл изненадващо на 17-ти ден..Мин.мес.не можах да се проследя поради др.проблеми,а тогава ми закъсня 8 дни.. този мес. пък избърза 8 дни...не знам какво е това чудо...макар,че се сещам все пак защо....

Общи условия

Активация на акаунт