За и против Зимафлуор

  • 2 533
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Здравината на зъбите е генетично обусловена. Не давам. Naughty

Така е! Peace

# 16
  • Мнения: 167
ОК , но някой да знае тук да се продава паста за зъби без флуор?/независимо за големи или за деца/ newsm78
NENEDENT има я и със и без флуор.Много съм доволна.

П.С.детска е

# 17
  • Мнения: 2 197
Зимафлуора през време на бременността се дава не само заради бебето, а и заради майката, защото плодът "дърпа" калция от майчиния организъм и в следствие на това се получават проблеми със зъбите. След раждането се дава на бебето или се поема от майката ако бебето се кърми, за да се подпомогне образуването на зъбите. Флуора не е вреден в умерени количества и не се набавя от плодове. Доказано е, че пастите за зъби с флуор се отразяват добре на емайла. По въпроса за минералната вода мисля, че в толкова ранна възраст не е препоръчително да се дава на децата минерална вода, защото стойностите са по-високи от необходимите. Тук има инфо за съдържанието на минералните води, както и много интересни сведения по отношение на рекламата и вярното в нея: bnap.org/?p=87

# 18
  • Мнения: 4 150
Цитат
Зимафлуора през време на бременността се дава не само заради бебето, а и заради майката, защото плодът "дърпа" калция от майчиния организъм и в следствие на това се получават проблеми със зъбите. След раждането се дава на бебето или се поема от майката ако бебето се кърми, за да се подпомогне образуването на зъбите. Флуора не е вреден в умерени количества и не се набавя от плодове. Доказано е, че пастите за зъби с флуор се отразяват добре на емайла. По въпроса за минералната вода мисля, че в толкова ранна възраст не е препоръчително да се дава на децата минерална вода, защото стойностите са по-високи от необходимите. Тук има инфо за съдържанието на минералните води, както и много интересни сведения по отношение на рекламата и вярното в нея:


Моля ви правете раzлика между калциев и натриев флуорид.Ако можете.Сьветите ви са необосновани научно и се баzират на попити думи/аргументирани от поzнат, сьсед или някой деzинформиран лекар(може и подкупен).

Цитат
Флуора не е вреден в умерени количества и не се набавя от плодове.

Арсена и аzбеста не са вредни в умерени количества и са добро деzинфекционо средство. Mr. Green
Да zапочнем да даваме на бебетата...профилакти4но....
Флуор има в всеки плод.
Четете.Много се zаглеждате по нечии ораторски особи... Peace

# 19
  • Мнения: 2 197
Говорехме за Зимафлуора като добавка и лекарство. Кои точно съвети са необосновани научно.

# 20
  • Мнения: 4 150
Да,раzбира се.
КОя е основната действаЩа сьставка на Зимафлуор?
Натриев Флуорид.
Правете раzлика.Писах ви и по долу.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт