Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 27

  • 39 774
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Вестерос
  • Мнения: 38 266
Aз харесвам The Royals и Greek.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 974
Доста се запалих по "Fauda" (Arabic for 'Chaos') / https://www.imdb.com/title/tt4565380/
Сезон 1 и 2 ги опуках мигновенно за няколко дни, защото е от сериалите, които са увлекателни и любопитни, поне за мен. А сега подхващам и сезон 3, тъй като с радост открих, че са качени всички субтитри и за него. Animal Heart Eyes Cat

# 272
  • София
  • Мнения: 186
Аз пък моля за препоръка за някаква мистерия/криминален/трилър. Обичам сериали или филми, чието действие се развива в малките провинциялни градчета, в които всичко изглежда нормално, а всъщност се крие някаква тъмна тайна – нещо в стил Twin Peaks, Wayward Pines.
Последно гледах Riverdale. Малко наподобява горните, но е тийнеджърски и леко глуповат, все пак ми беше приятен за гледане.
Ще съм благодарна ако ми препоръчате нещо подобно.

# 273
  • Мнения: 17 987
Aз харесвам The Royals и Greek.

Ще има ли нов сезон на The Royals?
Елит също ми допадна, тийн тематика

# 274
  • Мнения: 4 872
Аз пък моля за препоръка за някаква мистерия/криминален/трилър. Обичам сериали или филми, чието действие се развива в малките провинциялни градчета, в които всичко изглежда нормално, а всъщност се крие някаква тъмна тайна – нещо в стил Twin Peaks, Wayward Pines.
....
Не съм сигурна, дали попадат към търсената тематика,но препоръчвам
The Fall  https://www.imdb.com/title/tt2294189/?ref_=fn_al_tt_1
Broadchurch  https://www.imdb.com/title/tt2249364/?ref_=tt_sims_tti

# 275
  • Вестерос
  • Мнения: 38 266
Аз пък моля за препоръка за някаква мистерия/криминален/трилър. Обичам сериали или филми, чието действие се развива в малките провинциялни градчета, в които всичко изглежда нормално, а всъщност се крие някаква тъмна тайна – нещо в стил Twin Peaks, Wayward Pines.
Последно гледах Riverdale. Малко наподобява горните, но е тийнеджърски и леко глуповат, все пак ми беше приятен за гледане.
Ще съм благодарна ако ми препоръчате нещо подобно.
Dark, The Outsider, The Haunting of Hill House, Haven, The Killing, Sharp Object, Castle Rock, The Truth about the Harry Quebert affair, The Sleepy Hollow, Big Little Lies, Bates Motel

The Royals няма да има друг сезон Sad

# 276
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Broadchurch е страхотен, но на мен ми беше леко тежък Simple Smile сега гледам Stumptown и го препоръчвам, доста по-различен от другите кримки, някак по-реалистичен ми е Grin

# 277
  • София
  • Мнения: 186
Мнооого благодаря, момичета. Някои от вашите предложения съм ги гледала. Другите ги започвам по ред на номерата 😁

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 909
*hope, ето и от мен предложения:
True Detective
Fargo

# 279
  • Мнения: 1 373
И аз се сетих за True detective. Много ми хареса и ACS: Versace и все го препоръчвам. Smile

# 280
  • София
  • Мнения: 27 220
The Last Ship
https://www.imdb.com/title/tt2402207/?ref_=nv_sr_srsg_0

Приключих с последния/финален пети сезон, на едно от топ любимите ми шоута от последните години. Много обичам кораби просто и нямаше как да не се запаля. А и темата с вирусите също винаги ми е била любима (е вече не, ама това е друга тема за разговор...).
За мое огромно съжаление - 'те го направиха отново' под 'те' визирам американския ТВ шоу бизнес, който през последните няколко десетилетия закопа с нескопосани финални сезони (или епизоди) велики и култови сериали, любими на милиони фенове от цял свят. Честно казано не мога да разбера какъв е проблема? Всъщност знам. В повечето случаи се чака нов сезон, за това не се довършва като хората предния такъв и накрая оставаме с пръст в устата. Но тук не е така. Било е планувано и се е знаело, че ще е последен сезон и въпреки това развалиха добрия вкус ако мога така да се изразя. В интерес на истината не знам дали някой друг в Бг мама е гледал това шоу, защото май само аз съм писал за него през последните няколко години, но все пак да си излея накратко мъката.

Скрит текст:
Явно са се изчерпали идеиите с вирусите и този сезон сме бе такъв. Това само по себе си не е Ок като за финал. Самият плот куца!
Главния злодей бе меко казано нелеп. Някака вещица пророкуваше с карти и той им вярваше и нанасяше удар след удар на великите щати?! А генералите го гледаха като Бог (ще падна).
Самата идея Колумбия и ЮА като цяло да тръгнат на война срещу САЩ е толкова нелепа, че просто е несериозно.
Дразнещите полит простотии дори не ги коментирам. Тук те са само за фон, но ги има естествено.
Том Чандлър не умира, същински Чък Норис. Ест. това е добре, аз не обичам любимия ми герой да умира, но в случая поне на два пъти оцеля като в НФ роман. Пресолоха манджата както се казва. Или го убиваш или не го вкарваш в такива невъзможни за измъкване ситуации, че става нелепо.
Избиха сумати любими мои герои, макар и от второстепенните (но за Бърк трудно ще им простя!!).
Липса на бюджет. Това им е най-слания сезон откъм пари, т.е. ефекти и масовки, почти никакви. С изключение на десанта над Нормандия (ъъ пардон, Колумбия), който наистина бе майсторски заснет и пресъздаден и заслужават поздравления.
Всичко приключи много набързо, като много истории останаха незавършени. Основното е ясно, но то не е всичко...
Хареса ми ретроспекцията на края, когато дадоха душите на загиналите, много се зарадвах на друг мой любимец, Текс. За съжаление така и не показаха любимката ми Рона Митра (д-р Рейчъл Скот, откривателката на лека срещу вируса погубил почти целия свят), а само силуета и. Явно разривът в отношенията им е безвръзватен и не се е навила да участва дори за финала на финала (ако изобщо са я канили).

Бях готов да дам осмичка, че и повече, защо не, но след този последен сезон заковавам на седем и половина, което си е повече от добре.
-
7.5

# 281
  • София
  • Мнения: 186
*hope, ето и от мен предложения:
True Detective
Fargo
True Detective съм го гледала. Първи и трети сезон много ми харесаха. На Fargo му се чудя от много отдавна.

# 282
  • sofia
  • Мнения: 417
the walking dead

# 283
  • Мнения: 1 416
Изгледах първи сезон на 13 reasons why и честно казано,този сериал ме ядоса, ама много. Макар и фикция,няма как в него да не присъства отразено и нещо от действителността, по-точно американската действителност. Сериалът мен лично ме убеди, че определено в тийнейджърска възраст човек вече трябва да носи наказателна отговорност за постъпките си и ако трябва, последиците да са сурови. Особено,когато вследствие на системен тормоз се самоубие дете,превърнато в аутсайдер от съучениците си,разпространявали отвратителни слухове по негов адрес.И после въпросните съученици имат наглостта да обвиняват жертвата,за да съхранят собствените си съвършени животчета и да си останат примерните дечица на мама и тате.Разбира се,деянията на героите в сериала нямаха еднаква тежест и някои просто постъпиха глупаво,необмислено и импулсивно,но други нямаха много удачни извинения.Някои си бяха директно за затвора и ограничителна заповед.Накрая,признавам,стана ми жал за един от тях,наперените надути атлетчета,чийто живот зад кулисите беше нелек.Но да си избиваш комплексите върху други хора,не е редно.
Тези,които са гледали всички сезони,заслужават ли си и втори и трети?

# 284
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
По всичко личи, че пети сезон ще е последен за La casa de papel

Общи условия

Активация на акаунт