Моля помогнете!

  • 1 119
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
O, не, нямам нищо против микровълновите по принцип;). И аз ползвам.
Ето това имам предвид:
Effects of microwave radiation on anti-infective factors in human milk.
Effects of microwaving human milk: changes in IgA content and bacterial count

# 16
  • Мнения: 1 014
Няма нищо лошо и опасно да се размръзяват и затоплят неща в микровълновата. Всичко идва от там, че не се затопля равномерно на всякъде, но нали после разбъркваме или разклащаме.

# 17
  • Мнения: 830
Абе хора , не е само до неравномерното затопляне и разклащане , а че топлината се произвежда чрез трептене на молекулите , т.е. на молекулно ниво , а това уврежда именно най-ценните качества и фактори на кърмата , нищо че не завира или че не се претопля  ! И какъв е проблема да се затопли на водна баня ? Не отнема бог знае колко време .
Ами просто прочетете линковете на Ива , тя както винаги е изчерпателна !

# 18
  • Мнения: 1 014
Еее, да за това съм съгласна, но аз спрях да кърмя и като приготвям водата за адаптираното мляко, топля само нея в микровълновата и после салагам сухата субстанция. Не ми се е налагало да затоплям кърма.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: nadia
Абе хора , не е само до неравномерното затопляне и разклащане , а че топлината се произвежда чрез трептене на молекулите , т.е. на молекулно ниво , а това уврежда именно най-ценните качества и фактори на кърмата , нищо че не завира или че не се претопля  ! И какъв е проблема да се затопли на водна баня ? Не отнема бог знае колко време .
Ами просто прочетете линковете на Ива , тя както винаги е изчерпателна !


В линковете нищо не пише за молекулярната структура, а се набляга основно на температурата и как тя влияе. И нищо не и се поврежда на въпросната структура от триенето на молекулите. Освен това при каквото и да е затопляне, кърмата ще има различен състав от оригиналния - и на водна баня също.

# 20
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: mam4e
Цитат на: Iva_D
Не е само до температурата, макар, че заради неравномерното затопляне, има такива "точки", чиято температура е доста над средната. Заради самия механизъм на работа не се препоръчва.


Ако е заради идеите, че се променял химичния състав и храната ставала канцергенна и други подобни страхотии - аз определено ги слагам в графата градски легенди. Ама темата за микровълновите е бистрена вече многократно:wink: .


Аз също не споделям тези легенди (за канцерогенното въздействие) що се отнася до нормална храна, но никога не топля кърма в микровълновата поради причините, обяснени от Iva_D. Имам уред за затопляне, а преди да ми го подарят, слагах предварително размразената в хладилник кърма в съд с топла (но не гореща) вода.

А че храните променят химичния си състав при каквато и да е топлинна обработка, това не подлежи на съмнение.  Close-mas:

# 21
  • София
  • Мнения: 1 845
Много ви благодаря за отговорите!
/Особено ви е признателна Али/

Общи условия

Активация на акаунт