Избор на сушилня - Тема 15

  • 34 006
  • 724
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 104
Ние още умуваме със или без термопопма Simple Smile
Ако може тези, които имат с термопопма, да споделят колко време суши например 5 кг. памучни дрехи.
Най-много 2:00-2:30 часа ми е сушала 8кг хавлии, центрофугирани на 1400. Иначе между 1:30-2:00 отнема стандартно за сушене на 5-7 кг на 1400 центрофугирани.

# 376
  • Мнения: 13 200
При еднакво количество дрехи - горе-долу разликата е между 40 минути до час и нещо. Свиква се, аз все още се дразня. Може би като спра да ги ползвам паралелно, ще свикна напълно, защото няма да ги забелязвам.

# 377
  • София
  • Мнения: 2 209
Нашата е с термопомпа. По съвет на приятелка суша всичко на микс - 1ч 03 мин. Така  някои дрехи излизат една идея по-влажни, но пък съм сигурна, че няма да имам поражения от свиване.
Иначе сега погледнах - 1ч 50 мин е програмата на памук за 8 кг. Аз суша около 5 кг.

# 378
  • Мнения: 41
Аз също ползвам сушилня с термопомпа, самопочистващ се кондензатор и газова сушилня.
Втората суши за час, не иска почти никаква поддръжка, а първата суши за минимум 3 часа и 2 филтъра, които искат постоянно почистване.
Времето ми е важно, прехвалена история е с тези термопомпи. Нямам съсипана дреха досега, независимо коя машина ползвам.
С оглед на факта, че на пазара се предлагат основно сушилни с термо помпа, бихте ли препоръчали някой модел сушилня - кондензационна, която да е налична по магазините.

# 379
  • при моите любими
  • Мнения: 2 541
И Girenje са 60см широки. 64 см е размера на опаковката, не на машината. Ако отворът е 59.5, нито една с размер 60см няма да мине.

# 380
  • Мнения: 11 733
Ние още умуваме със или без термопопма Simple Smile
Ако може тези, които имат с термопопма, да споделят колко време суши например 5 кг. памучни дрехи.
Тъй като съм използвала със и без термопомпа  и то най-различни марки, все пак мисля че предпочитам със термопомпа. Сушат си горе-долу за същото време. То зи зависи и как си разделяш материите. Не виждам разлика в шума. Нямам съсипани дрехи, докато тази без термопомпа ми е опичала дрехи. Някак си я използвам (тази с термопомпата) без много кандърми и настройчици и не се притеснвам за дрехите.
5 кг. памучни дрехи, но не много дебели за около час и половина до два. Никога не смесвам дебели суитчъри и тънки памучни блузи.

# 381
  • Мнения: 2 965
И Girenje са 60см широки. 64 см е размера на опаковката, не на машината. Ако отворът е 59.5, нито една с размер 60см няма да мине.
Размерът на сушилнята уърпул е 59.5 но освен това има и още по тесни сушилни с широчина 57 см.

Тъй като съм използвала със и без термопомпа  и то най-различни марки, все пак мисля че предпочитам със термопомпа. Сушат си горе-долу за същото време. То зи зависи и как си разделяш материите. Не виждам разлика в шума. Нямам съсипани дрехи, докато тази без термопомпа ми е опичала дрехи. Някак си я използвам (тази с термопомпата) без много кандърми и настройчици и не се притеснвам за дрехите.
5 кг. памучни дрехи, но не много дебели за около час и половина до два. Никога не смесвам дебели суитчъри и тънки памучни блузи.
Сушилнята ти с термопомпа на коя марка е?

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 21:31 от Не се сърди, човече

# 382
  • Мнения: 46 560
Много благодаря за отговорите! Май все пак клоня за без... Нашата сега суши смесни дрехи за 1 час, ако има много хавлии или дебели суичъри - 1:15, много рядко 1:30. Като я пускаме на предпоследната степен и ги изкарва напълно сухи. Не виждам смисъ;л да я сменяме с друга, която ще работи по-дълго.

petiaivanov, не делим нищо, всичко накуп. Само ако е много пълна пускам отделно ризи и дънки (заедно), за да е на по-празен барабан, иначе се мачкат. Но нашата е доста стара и е само за 4.7 кг.

# 383
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Обаче не си го купи, нали?

Да, бях готова да платя повече. За техника никога не ми свиди.

# 384
  • Мнения: 133
Абсолютно всичко пускаме на МИКС, и чаршафи, дрехи, суитчъри, абсолютно всичко. 3,25 ч. е цялата програма, но само веднъж сме чакали толкова. През другото време 2:30-3:00 ч. максимум и всичко е сухо за сгъване. Сушилнята е с автоматично задание за 2/3 степен за сушене. Само и единствено сме пускали за допълнителни 30 мин. сушене няколко чифта чорапи на децата, така и не се научиха да ги изпъват като ги свалят - слагат си ги в пералнята направо както ги свалят, и те като са на топка не могат да изсъхнат в средата. С термопомпа е, и нямаме никакви захабени дрехи.

# 385
  • при моите любими
  • Мнения: 2 541
Аз захабени дрехи нямам, но смалих едно долнище на дъщеря ми, чисто ново. Добре че беше малко овърсайз, че все още може да се носи, но дължината му намаля почти с педя. И един суитчър го сполетя нещо подобно, но пак не е болка за умиране. Въпреки, че вече имам забрана да и суша любимите дрехи. Голяма драма беше за нея.

# 386
  • Мнения: 46 560
Нашата баба Миле ги свива минимално, но само докато ги облечеш, после си се отпускат.
Обаче веднъж баща ми беше на гости и пуснах един негов потник от такава материя. Като го извадих половин час не можах да си поема дъх от смях. Това чудо стана като рокля - дълго до глезените Laughing шегувах се, че ще го срежа на 2 потника и пак ще ги пусна, да ги размножа Trollface

# 387
  • Мнения: 11 733
Обаче не си го купи, нали?

Да, бях готова да платя повече. За техника никога не ми свиди.
И на мен. Даже предпочитам да стоя известно време без уред, отколкото да давам грешни пари за боклуци, които задължително излизат скъпи и прескъпи.

# 388
  • Мнения: 390
На мен GORENJE DA82IL ми се струва добре за тези пари, особено сравнена с посочените по-назад по-евтини сушилни. Мисля, че си заслужава разликата в цената. Ако някой е по-запознат с този модел да каже.

# 389
  • Мнения: 11 733
Добре е сушилнята, само барабанът не е от инокс, което замен си е проблем. От там идва по-ниската цена.


PS: Сгрешила съм за това! Написах по-надолу.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 13:58 от petiaivanov

Общи условия

Активация на акаунт