Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 963
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 134

Много странни съвети даваш.

# 691
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Защото жената искаше до 900 лева.

# 692
  • Мнения: 449
Ами потребителите питат за доволни от сушилни до 700-800лв . Такива , които използват тези сушилни . Нека който има сушилня до 800лв да даде адекватно мнение . Не тук да пишете , че има сушилни до 800лв и да пускате линкове - всеки знае , че има евтини , но въпроса беше има ли доволни и отзиви за тези сушилни .
Така , че нека се пишат конкретни модели и отзиви .

# 693
  • София
  • Мнения: 1 345

Аз имам такава. Не знам какво имаш предвид под адски шум, нооо шумна си е. И помпата и е шумна. Не вярвам нещо умно да ти кажат от сервиза за шума. Може би да се замерят децибелите!?
Направо ме изумявате, почвам да си мисля,че всяка бройка си е сама за себе си. На моята не чувам помпата грам,адски шум няма,да не е като пералнята,нито 40 децибела като миялната. Меря я 65 децибела е,колкото си пише. Тракат яко ципове и копчета,тогава децибелите се вдигат. Съпругът ми дори заспа при работеща сушилня един ден,а тя е в спалнята ни,като нямаше копчета и ципове в този момент. На Горението,което върнах пък му се чуваше повече компресора един метален шум,на тази и компресора не чувам. Да, Горението беше малко по- тихо с два децибела. Всъщност няма тиха сушилня,те не са като пералните тихи,всички са по-шумни.

# 694
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Аз съм със сушилня под 700 лв.,на редовна цена 729лв,аз я взех на промоция за 659лв.От както я монтирахме у дома(над пералнята) я ползвам 2-3 пъти седмични,не простирам нищо,всичко суша в нея.Не деля прането,ползвам микс птограма и за около час и пововина в зависимост колко е пълна всичко излиза сухо,много рядко да има влага по ластиците на спортните долнища на детето.Нямам база за сравнение,но лично аз съм много доволна,не мачка дрехите,не се е случило да свие дреха до сега,пести ми много време ,в сметката за ток не забелязах разлика повече от 1лв.

# 695
  • Мнения: 300

Аз имам такава. Не знам какво имаш предвид под адски шум, нооо шумна си е. И помпата и е шумна. Не вярвам нещо умно да ти кажат от сервиза за шума. Може би да се замерят децибелите!?

Направо ме изумявате, почвам да си мисля,че всяка бройка си е сама за себе си. На моята не чувам помпата грам,адски шум няма,да не е като пералнята,нито 40 децибела като миялната. Меря я 65 децибела е,колкото си пише. Тракат яко ципове и копчета,тогава децибелите се вдигат. Съпругът ми дори заспа при работеща сушилня един ден,а тя е в спалнята ни,като нямаше копчета и ципове в този момент. На Горението,което върнах пък му се чуваше повече компресора един метален шум,на тази и компресора не чувам. Да, Горението беше малко по- тихо с два децибела. Всъщност няма тиха сушилня,те не са като пералните тихи,всички са по-шумни.
Е аз нали писах, че съм изтеглила късата клечка 😂 Освен с филтъра явно и с шума. Ама като ми е първа сушилня нямам база за сравнение. Карай здраве да е. Върши си работата достатъчно добре.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали сушилня с бюджет до 1200 лв ,по възможност да не е от най-шумните. Като човек ,който никога не е използвал сушилня искам и да знам има ли проблем сушилнята да не намира в непосредствена близост до хладилник ,или готварска печка,и какво отстояние трябва да има от стената и сушилнята. Благодаря много предварително ,чета темите ,но ми се иска да имам актуална информация. ПС - в Технополис гледах ето тази https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-SAMSUNG-DV90M5010QX-LE/p/681651  Пералнята ми е 9 кг.

За този бюджет препоръчвам gorenje DA83il/i .
Нашата сушилня е до хладилника от както е купена.Няма проблеми.

# 697
  • Мнения: 2 961
Ами потребителите питат за доволни от сушилни до 700-800лв . Такива , които използват тези сушилни . Нека който има сушилня до 800лв да даде адекватно мнение . Не тук да пишете , че има сушилни до 800лв и да пускате линкове - всеки знае , че има евтини , но въпроса беше има ли доволни и отзиви за тези сушилни .
Така , че нека се пишат конкретни модели и отзиви .
Аз съм с АЕГ 6000 серия без термопомпа и съм много доволна . Имам я от скоро купих я за 859 лв от Техномаркет сигурно може да бъде по – евтина на черния петък . Без термопомпа е защото се намира на терасата .
Сега видях , че е на промоция на 799 лв в Техномаркет.

# 698
  • Мнения: 1 153
Аз имам ето тази на Горенье от юни и съм много доволна.

# 699
  • Мнения: 11 642
Със здраве да си я ползваш.
Всички сушилни на Горенье са добри - на разумни цени и с добро качество. Малко си имам едно наум с моделите с барабан от галванизирана стомана, но пък ако не се слагат от онези тежките метални ципове и големи метални копчета (потенциални наранители) не виждам друг проблем.

# 700
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
Понеже се коментираше лесния достъп за почистване на сушилните Горенье - моля при възможност да снимате - от любопитство питам.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Достъпа би следвало да е лесен за всички сушилни ,които НЕ СА със самопочистващ филтър.При gorenje няма нищо по-различно.

П.П: Снощи, синът ми,който още няма навършени 6г. сам почисти филтъра на кондензатора с прахосмукачката,така че съвсем свободен си е достъпа.

# 702
  • Мнения: 705
Здравейте,може ли да ми препоръчате към коя марка сушилни да се насоча,не сме ползвали до сега,бюджета е около 1000лв или да не го надвишава много,знам,че сега много хора ще кажат ,че за тази цена няма да намеря свястно нещо,но  купихме пералня за 1400лв и не сме доволни,не знам ние ли не сме случили на модел,но не ни се дават повече пари за сушилня.За сега сме се спрели на тези модели,но бих искала мнение от хора ,които имат по-богат опит със сушилните.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-GRUNDIG-GTN-28260-G/p/683948
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DEG48S/p/687524
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DPY-8506-GXB1/p/680627

# 703
  • Мнения: 13 191
На старата ми това е кондензатора, който се вади с едно движение, измива се на чешмата и се връща. Става идеално чист и не остава и влакънце.



На новата се чисти с прахосмукачка и съвсем не се почиства така добре.

# 704
  • Мнения: 300
Здравейте,може ли да ми препоръчате към коя марка сушилни да се насоча,не сме ползвали до сега,бюджета е около 1000лв или да не го надвишава много,знам,че сега много хора ще кажат ,че за тази цена няма да намеря свястно нещо,но  купихме пералня за 1400лв и не сме доволни,не знам ние ли не сме случили на модел,но не ни се дават повече пари за сушилня.За сега сме се спрели на тези модели,но бих искала мнение от хора ,които имат по-богат опит със сушилните.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-GRUNDIG-GTN-28260-G/p/683948
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DEG48S/p/687524
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DPY-8506-GXB1/p/680627
За същото Беко сме обсъждали малко по- назад. Има един доволен, един недоволен  и един (Аз) който е малко повече доволен отколкото недоволен.

Общи условия

Активация на акаунт