Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 883
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 133
Ние сме със самопочистваща сушилня, и никъде не е описано, че се оставя вода за автоматичното миене на филтрите. Според мен си взима водата от самия кондензатор след като е събрала дадено количество. Нали не мислите, че е като пералнята - помпата да хвърля водата постоянно докато изпомпва. Тук принципа на работа е, че се кондензира определено количество влага, и после си решава дали да измие филтъра и след това да качи водата горе, или направо да си я качи в контейнера.
    Нашата съм забелязал, че има 2 плакнения на въпросния филтър - първото по средата на работа, а другото преди края. Чува се едно по-силно като стържене - най-вероятно впръсква водата по филтъра под налягане.

# 436
  • Мнения: 2 961
Не се сърдете.Исках само да накъртя на това,че преди да се дават такива категорични съвети е хубаво да се вложи малко логическа мисъл за да си обясните сама на себе си  това което ви казват.Не се доверявайте на разни майстори...и на драскачи във форума,разбира се Simple Smile



Мъж с пушка дали сушилня с термопомпа би издържала на остъклена тераса ?

Аз не бих си сложил сушилнята на терасата поради много причини,но основната е опасност от образуване на конденз по електрониката от голямата разлика между външната температура и температурата на сушене.
А на сушилня без термопомпа дали нещо би и станало с електрониката ?
Ти майтап ли си правиш с хората тук?
Кой си прави майтап с хората тук ?

# 437
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Здравейте. Какво мислите за тази сушилня?
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW8H458B/p/688334
Бюджетът е до 1000 лв. Приемам и други предложения. Ще се ползва основно през зимата и част от пролетта и есента, когато не става да се простира навън.
Да си побутна питането.

# 438
  • Мнения: 10
Привет! Минавам само да споделя опит със Сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 след 1 година ползване. В началото я похвалих, а сега не знам как да опиша колко съм щастлива, че избрахме нея🥰 Това са най-добре похарчените ни пари в последните години. 4 членно семейство сме и вече забавих какво е това простиране и сушене с дни, а след това миришещи на влага дрехи.  В интерес на истината ползвам само една програма - памук Екстра сухо. Всичко слагам на нея и до сега не съм имала проблеми(дрехите са основно памук). Изобщо не са така смачкани, както си мислех - изобщо не обичам да гладя и не ми се налага, освен някоя риза на мъжа ми. Чаршафите са леко измачкани на тази програма, но ако не сте перфекционист изобщо не е проблем😀 Тока ни се е увеличил с не повече от 20лв на месец, при положение, че аз я пускам почти всеки ден, а понякога и по 2 пъти на ден. Единственото неудобство е, че трябва да се излива водата след всяко пускане, но за мен това не е проблем, защото става за секунди. Миналата година на черния петък свърши много бързо, така че препоръчвам,  ако някой й е хвърлил около, да изчака другия месец и още в първия ден на черния уикенд да я поръчва😊Дано съм била полезна на някого, защото когато аз се чудих дали да купя някоя по-скъпа марка или да взема този бюджетен вариант, изчетох всички мнения, ходих да се консултирам на място, но най-вече натежа мнението на познати, които също имат Беко и са много доволни.

# 439
  • Мнения: 2 961
Привет! Минавам само да споделя опит със Сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 след 1 година ползване. В началото я похвалих, а сега не знам как да опиша колко съм щастлива, че избрахме нея🥰 Това са най-добре похарчените ни пари в последните години. 4 членно семейство сме и вече забавих какво е това простиране и сушене с дни, а след това миришещи на влага дрехи.  В интерес на истината ползвам само една програма - памук Екстра сухо. Всичко слагам на нея и до сега не съм имала проблеми(дрехите са основно памук). Изобщо не са така смачкани, както си мислех - изобщо не обичам да гладя и не ми се налага, освен някоя риза на мъжа ми. Чаршафите са леко измачкани на тази програма, но ако не сте перфекционист изобщо не е проблем😀 Тока ни се е увеличил с не повече от 20лв на месец, при положение, че аз я пускам почти всеки ден, а понякога и по 2 пъти на ден. Единственото неудобство е, че трябва да се излива водата след всяко пускане, но за мен това не е проблем, защото става за секунди. Миналата година на черния петък свърши много бързо, така че препоръчвам,  ако някой й е хвърлил около, да изчака другия месец и още в първия ден на черния уикенд да я поръчва😊Дано съм била полезна на някого, защото когато аз се чудих дали да купя някоя по-скъпа марка или да взема този бюджетен вариант, изчетох всички мнения, ходих да се консултирам на място, но най-вече натежа мнението на познати, които също имат Беко и са много доволни.
А колко време продължава едно сушене ?

# 440
  • Мнения: 449
guinness с хубави характеристики е сушилнята . Повечето мнения за Електролукс сушилните са хубави .
Вие си преценете , успех Hug

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 22:45 от Деляна Рангелова

# 441
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
guinness с хубави характеристики е сушилнята . Повечето мнения за Електролукс сушилните са хубави .
Вие си преценете , успех Joy
Благодаря. А как да разбера дали е с иноксов барабан? В темата четох, че е желателно. Само на два модела Горене пише в описанието, че са с такъв.

# 442
  • Мнения: 10
Привет! Минавам само да споделя опит със Сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 след 1 година ползване. В началото я похвалих, а сега не знам как да опиша колко съм щастлива, че избрахме нея🥰 Това са най-добре похарчените ни пари в последните години. 4 членно семейство сме и вече забавих какво е това простиране и сушене с дни, а след това миришещи на влага дрехи.  В интерес на истината ползвам само една програма - памук Екстра сухо. Всичко слагам на нея и до сега не съм имала проблеми(дрехите са основно памук). Изобщо не са така смачкани, както си мислех - изобщо не обичам да гладя и не ми се налага, освен някоя риза на мъжа ми. Чаршафите са леко измачкани на тази програма, но ако не сте перфекционист изобщо не е проблем😀 Тока ни се е увеличил с не повече от 20лв на месец, при положение, че аз я пускам почти всеки ден, а понякога и по 2 пъти на ден. Единственото неудобство е, че трябва да се излива водата след всяко пускане, но за мен това не е проблем, защото става за секунди. Миналата година на черния петък свърши много бързо, така че препоръчвам,  ако някой й е хвърлил около, да изчака другия месец и още в първия ден на черния уикенд да я поръчва😊Дано съм била полезна на някого, защото когато аз се чудих дали да купя някоя по-скъпа марка или да взема този бюджетен вариант, изчетох всички мнения, ходих да се консултирам на място, но най-вече натежа мнението на познати, които също имат Беко и са много доволни.
А колко време продължава едно сушене ?

Максимум около 2 часа и то ако съм сложила чаршафи. Първоначално изписва 3 часа като време, но след това според сензорите вътре регулира времето. Обичайно сушенето е около час и половина за дрехите.

# 443
  • Мнения: 11 621
guinness с хубави характеристики е сушилнята . Повечето мнения за Електролукс сушилните са хубави .
Вие си преценете , успех Joy
Благодаря. А как да разбера дали е с иноксов барабан? В темата четох, че е желателно. Само на два модела Горене пише в описанието, че са с такъв.
Това за горене не знам къде го четете, но отидете на техния сайт и там за всеки един модел е дадено много подробно описание, в ключително и от какъв материал е барабанът. От линка се вижда, че в момента предлагат 5 модела, като само двата най-евтини не са с иноксови барабани:
https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … /sushilni-mashini
За Електролукс наистина не е написано. Поне на мен, от снимките, ми изглежда да е инокс и мисля, че нямат модели с галванизирана стомана, но пък нищо не пречи да им звъннете или през формата за контакти да ги попитате.
https://www.electrolux.bg/support/contact-us/

# 444
  • Мнения: 758
Някой може ли да ми снима как са вкарани маркуча за мръсната вода от пералнята и този от сушилнята? На една място ли са или с разклонение?

# 445
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Моята сушилня при зададена програма 2:30 ,суши около 3 часа????да търся ли техник?тя е на една година и е в гаранция.

# 446
  • Мнения: 11 621
Моята сушилня при зададена програма 2:30 ,суши около 3 часа????да търся ли техник?тя е на една година и е в гаранция.
Ако  сушилнята има датчик за влажност, то тя сама си оределя  колко да суши. Кой модел е?

# 447
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Моята сушилня при зададена програма 2:30 ,суши около 3 часа????да търся ли техник?тя е на една година и е в гаранция.
Ако  сушилнята има датчик за влажност, то тя сама си оределя  колко да суши. Кой модел е?
аристон Confused с термопомпа и самопочистващ се филтър.

# 448
  • Мнения: 544
Имате ли достъп до кондензатора да го погледнете колко е чист или е капсулован. Ако някъде нещо е задръстено времето постоянно ще се увеличава. Какво суши 3 часа. Да не би прането да е много.

# 449
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
нямам достъп мисля...не е много прането.сушилнята е с капацитет 9 кг ,половината я пълня .ако задам аз час,не ми ги суши

Общи условия

Активация на акаунт