Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 969
  • 724
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Естествено,че си струва ако имаш на удобно мръсен канал където да я включиш. Не се занимаваш с изхвърляне на водата от контейнера след всяко сушене.

Класа на кондензация е едно от най-важните неща при избор на сушилня.Колкото е по-висок класа,толкова по-малко влага в стаята и по-добро изсушаване на дрехите.

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
Всички сушилни на Бош ли са с опция за включване към канал? Тази "екстра" струва ли си?

Възможността за включване към канал не е препоръчителна за моделите на Bosch,които се самопочистват.Сушилнята се самопочиства точно с водата,която се събира в кондензатора,тя е дестилирана и може да се използва за гладене в парната ютия.

# 422
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за ценната информация!

Въпрос: Жилището за което искам сушилня е супер малко...някои слагал ли е сушилня на остъклен балкон? Единствената ми друга алтернатива е един гардероб който е дълбок само 60 см (т.е. DA83 модела от който има много доволни няма да влезе).

Ако има доволни от компактни сушилни - моля споделете марка и модел.

Хубав ден! Simple Smile



Алтернатива

# 423
  • Варна
  • Мнения: 1 558


Възможността за включване към канал не е препоръчителна за моделите на Bosch,които се самопочистват.Сушилнята се самопочиства точно с водата,която се събира в кондензатора,тя е дестилирана и може да се използва за гладене в парната ютия.



А някой зададе ли си въпроса,защо производителя дава възможност за включване в канала като не е препоръчително ? Или е по-лесно да изстрелваме ей така едни неща в пространството...
Не е лошо да се четат тези упътвания.

Модела е случайно избран от мен(WTW85461BY) със самопочистващ кондензатор.Производителя дори препоръчва водата да се източва чрез маркуча в канала.

https://media3.bosch-home.com/Documents/9001404161_A.pdf







И понеже категорично отричам ползата от самопочистващ кондензатор ще покажа нещо ,което открих случайно в упътването на Bosch-а.

П.П: А, и няма филтър на кондензатора за почистване,но има цедка в контейнера,която трябва да се чисти по-често от него Smile


Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 11:04 от Мъж с пушка

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
Мъж с пушка,това,което съм "изстреляла" е "полезен съвет" от познат техник и мой личен опит.В кондензатора на самопочистващите се сушилни трябва винаги да има вода защото още в началото има самопочистване(clin),по време на програмата и в последните минути преди края на програмата.Самопочистването сушилнята го прави с водата,събрана в кондензатора,а защо на инструкциите,които Вие сте показали пише друго...не занам,но няма да влизам в спор с никого...Филтърът,който е в кондензатор трябва да се измива под течаща вода,защото по него остават малки мъхчета,които могат да "заблудят" сензорите,но е много тежка работа да се измие един филтър и да се изхвърли водата от кондензатора...

# 425
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Филтърът,който е в кондензатор трябва да се измива под течаща вода,защото по него остават малки мъхчета,които могат да "заблудят" сензорите
Поредното доказателство,че изобщо не сте наясно със самопочистващата системата .За какъв филтър говорите при самопочистващ кондензатор? Rolling Eyes

И разбира се,че не е тежко да се изхвърли водата от казанчето/резервоара,аз лично в момента процедирам точно така,защото нямам канал наблизо,но не е коректно да заблуждавате хората с невярна информация.

# 426
  • Мнения: 2 964
Филтърът,който е в кондензатор трябва да се измива под течаща вода,защото по него остават малки мъхчета,които могат да "заблудят" сензорите
Поредното доказателство,че изобщо не сте наясно със самопочистващата системата .За какъв филтър говорите при самопочистващ кондензатор? Rolling Eyes

И разбира се,че не е тежко да се изхвърли водата от казанчето/резервоара,аз лично в момента процедирам точно така,защото нямам канал наблизо,но не е коректно да заблуждавате хората с невярна информация.
Мъж с пушка дали сушилня с термопомпа би издържала на остъклена тераса ?

# 427
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
Филтърът,който е в чекмеджето,моя грешка.А доколко не съм наясно със самопочистващата система-от 10г ползвам такава в едното ми жилище и от 8г във вторто жилище.Не приемам критика от някой,който ползва сушилня от няколко месеца или година и дори няма личен опит със самопочистващата система,но повече няма да споря!

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 13:47 от artemida

# 428
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Не се сърдете.Исках само да накъртя на това,че преди да се дават такива категорични съвети е хубаво да се вложи малко логическа мисъл за да си обясните сама на себе си  това което ви казват.Не се доверявайте на разни майстори...и на драскачи във форума,разбира се Simple Smile



Мъж с пушка дали сушилня с термопомпа би издържала на остъклена тераса ?

Аз не бих си сложил сушилнята на терасата поради много причини,но основната е опасност от образуване на конденз по електрониката от голямата разлика между външната температура и температурата на сушене.

# 429
  • Мнения: 2 964
Не се сърдете.Исках само да накъртя на това,че преди да се дават такива категорични съвети е хубаво да се вложи малко логическа мисъл за да си обясните сама на себе си  това което ви казват.Не се доверявайте на разни майстори...и на драскачи във форума,разбира се Simple Smile



Мъж с пушка дали сушилня с термопомпа би издържала на остъклена тераса ?

Аз не бих си сложил сушилнята на терасата поради много причини,но основната е опасност от образуване на конденз по електрониката от голямата разлика между външната температура и температурата на сушене.
А на сушилня без термопомпа дали нещо би и станало с електрониката ?

# 430
  • Мнения: 449
Моята сушилня е Бош и е с това упътване , където сте подчертали за филтъра . Това е филтър на самата ваничка , където се събира водата и след като се изхвърля водата и той се изплаква защото има мъхчета . А мъхчета има и във водата точно защото е самопочистваща - почиства се кондензатора от мъхчетата .
И наистина всеки път когато започва програмата се почиства с останалата малко вода в контейнера .
И не един път съм казвала , че съм доволна от сушилнята , нищо че е със самопочистващ се кондензатор .

# 431
  • Мнения: 27
Здравейте, интересувам се от предимства и недостатъци на моделите Бош със самопочистващия се кондензатор.

Имам опцията да свържа сушилнята към мръсната вода.
Според мен това е "+ ",за да не се получава пробллема с запушването и миризмата на плесен и мухал в сушилнята.

# 432
  • Мнения: 548
Здравейте, интересувам се от предимства и недостатъци на моделите Бош със самопочистващия се кондензатор.

Имам опцията да свържа сушилнята към мръсната вода.
Според мен това е "+ ",за да не се получава пробллема с запушването и миризмата на плесен и мухал в сушилнята.
С включването на сушилня към канал избягвате качването на водата от дъното на сушилнята КЪМ контейнера горе. Но така или иначе водата кондензира долу. Разликата е ченяма да отива към контейнера а към канала. Тъй като в контейнера не се образува мухъл, а ако има миризма и мухъл тя идва от долу под кондензатора, включване на сушилнята към канала няма отношение към конкретния проблем който е сравнително рядък и се дължи на не добро качване на водата от помпичката по маркуча (независимо накъде е насочен той).
Мъж с пушка имаше друго предвид - ако водата е насочена към канал а не към контейнера как ства самопочистването при Бош след като сушилнята ползва вода от контейнера за самопочистването, а ако водата отива в канал и контейнера не се пълни не се ли влошава самопочистването.

# 433
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Според мен самопочистването става от образувалия се конденз/вода по време на конкретното сушене.Възможно е някъде да има резервоарче където да се събира част от конденза от предишно сушене за да направи първото изплакване. Не вярвам да ползва вода от контейнера горе по 3 причини:

 1.Никъде в упътването на производителя не пише,че се използва водата от контейнера и няма предупреждение да се съхранява такава за първо изплакване преди започване цикъла на сушене.
 2.Защо има опция за изливане на водата директно в канала?
 3.Изобщо не виждам как водата от контейнера ще се върне обратно за да облее кондензатора.


@teodora petkova Машините без термопомпа сушат на по-висока температура.Респективно температурната амплитуда ще е още по-голяма.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 17:02 от Мъж с пушка

# 434
  • Мнения: 11 655
Не се сърдете.Исках само да накъртя на това,че преди да се дават такива категорични съвети е хубаво да се вложи малко логическа мисъл за да си обясните сама на себе си  това което ви казват.Не се доверявайте на разни майстори...и на драскачи във форума,разбира се Simple Smile



Мъж с пушка дали сушилня с термопомпа би издържала на остъклена тераса ?

Аз не бих си сложил сушилнята на терасата поради много причини,но основната е опасност от образуване на конденз по електрониката от голямата разлика между външната температура и температурата на сушене.
А на сушилня без термопомпа дали нещо би и станало с електрониката ?
Ти майтап ли си правиш с хората тук?

Общи условия

Активация на акаунт