В момента чета ... 65

  • 41 106
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Започвам ,, Всички цветя в Париж,, от Сара Джио. Flowers Rose

# 676
  • Мнения: 5 354
Mometo*, аз хич не харесвам творчеството на Джон Гришам. Книгите му започват много добре, но по някое време към средата започват да свалят значително нивото си, а финалите най-редовно са предвидими като латиноамерикански сапунки. Това е скромното ми мнение след три прочетени книги и начената четвърта (прочетени към 100 страници). Последната ще се връщам да я довършвам по някое време (може да е съвсем скоро), но не съм оптимист за развитието ѝ след средата. Ако искаш да пробваш нещо негово, стартирай с "Фирмата", за мен тя е най-поносимата му книга от всички досега.
Мен пък "Богът на дребните неща" така да не ме привлича, че не е истина просто... Източната култура ми е ужасно чужда, грам не ме интересува и надали това ще се промени в скоро време.
Plamena, на мен много ми хареса "Човекът, който не беше убиец", но ме е срам да си призная, че вече трета година се каня на "Жените, които не го познаваха и така не стигам до нея Blush Положението с Ю Несбьо е още по-страшно, а не съм сигурна дали сега да си взимам "Синът" или да почака известно време, с приоритет засега са "Кръв по снега" и "Макбет".
Мен ме е обзело някакво книжно отчаяние, а съм в отпуска. С голям ентусиазъм си взех определени книги на дадени автори и изведнъж той бива изпарен на секундата с някой негативен отзив в мрежата или с кофти старт при четене от моя страна. Знам, че не трябва да се влияя от чуждите мнения, но в момента се получава точно това. В следствие на което започвам да съжалявам искрено, че съм си купила въпросните книги още преди да съм ги разгърнала. А още повече започнах да съжалявам, че не си взех книгата на Марк Леви със себе си, там имах много добро предчвуствие, но ще трябва да си чака още, няма как. Снощи наченах "Бъчърс Кросинг" на Джон Уилямс, но тази книга хич не се очертава отпускарска. Май ми е време за някоя скандинавска бруталийка.

# 677
  • Мнения: 10 686
Момето, аз ще ти препоръчам две книги от "по-новия" Гришам Simple Smile А именно "Разплата" и "Сянката на чинара".

# 678
  • Мнения: X
"Фирмата", "Версия Пеликан" и "Време да убиваш", са книгите на Гришам , които ми бяха най-интересни, вероятно, защото бяха и първите, които прочетох. След това , като повечето автори , започва да се повтаря и става предвидим. "Бялата къща" е съвсем  различна от останалите му книги. Не е трилър,  на мен много ми беше харесала.Чудесно разказва всякакви истории. Преди два дни гледах епизод от документалните  кримки по Нетфликс, в който водещ беше Гришам. Много брутална и несправедлива истинска история , която продължава и до днес. Истината не е разкрита , справедливостта за всички  потърпевши не е правораздадена. Този действителен случай е описан в книгата му "Невинният". Бях спряла вече да го следя и чета, но тази книга ме заинтригува и си я изтеглих от Читанка.
     Иначе чета "Думите " на Сартр.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 11:56 от Анонимен

# 679
  • Мнения: 1 729
С удоволствие се завръщам в темата. 😊

Прочетох "Крехко равновесие" на Рохинтън Мистри. Невероятно тежка книга, но е увлекателна и се чете бързо, въпреки големия обем.
Обаче такава безнадеждност не съм усещала от времето на "Ловецът на хвърчила" на Хосейни.

За връщане към нормалността започнах една детска книга "Туне Глимердал" на Мария Пар. Прекрасна е, другите книги на авторката също. За около 10 годишни мисля, че е подходяща,но и за родители също. 😊

# 680
  • Мнения: 5 354
ananas, "Време да се живее, време да се мре" не е ли книга на Ерих Мария Ремарк? Да не я бъркаш случайно с "Време да убиваш"?

# 681
  • Мнения: X
ananas, "Време да се живее, време да се мре" не е ли книга на Ерих Мария Ремарк? Да не я бъркаш случайно с "Време да убиваш"?
  Точно така е . Извинявам се , ще го поправя.

# 682
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Завърших " Тайният живот на писателите". Мислех, че ще го докара поне до разтоварващо четиво за ваканцията, но финалът супер много ме издразни. Не харесвам този Мюсо.

О, "Тайният живот на писателите" е страшна щета. Нещо като заготовка за роман, недописана и неоправена сякаш Мюсо е имал краен срок за предаване на ръкописа и някой му е опрял пистолет в челото. Ако бях негов редактор, това нещо нямаше дори да го приема.

Аз започнах "Американа" на Чимаманда Нгози Адичи, че тийн книгата ме уморява от скука. Адски отдавна се каня на тази авторка и тази книга, започва ми много добре, направо сама се чете Satisfied

# 683
  • Мнения: 5 354
Лу, тази кратка рецензия за "Тайният живот на писателите" прозвуча сякаш ти си допряла пистолет до челото на Мюсо и се канеш всеки момент да го гръмнеш Joy

# 684
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Хахаха, след прочита на книгата не бях много далече от тази идея Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

# 685
  • Мнения: 6 346
О, Лу, радвам се, че даваш шанс на "Американа"!

# 686
  • Мнения: 11 477
Мюсо и за мен е странно възхваляван автор, много слабо пише, много.
Благодаря за препоръките, ще докладвам после какво съм захванала Simple Smile
Успоредно с "Мементо", която ми идва твърде депресарска и чак плашеща, защото винаги пренасям събитията към опасности пред моите деца, подхванах "Колибата" на П.У.Йънг. Ами - не е моята чаша чай.

# 687
  • София
  • Мнения: 6 029
Завърших "Ако кърви" - безапелационни 5 звезди от мен. Знам, че много хора не харесват "новия" Кинг, но за мен той е в пъти по-добър от стария и много, много ми харесва. Яд ме е само, че беше сравнително кратка. Simple Smile

# 688
  • Мнения: 6 346
Ако "Другият" е на "новия" Кинг, значи и аз го харесвам. Абе, време е да препрочета и някои от по-старите му книги, този път на английски, или направо да прочета за първи път много други, но да видим кога ще се наканя. Между другото, наскоро гледах минисериала по "Другият" (с черната Холи) - доста добре беше направен.

# 689
  • Мнения: 1 716
Сериалът за мен беше много предвидим и зле направен. Тъкмо се зарадвах на препоръката за книгата... мислите ли, че си приличат, тоест човек, който намира сериала за бозав, би ли харесал книгата? То няма гаранция разбира се, просто питам за мнение.

И може ли по-подробно ревю на "Ако кърви"? 🤗

Общи условия

Активация на акаунт