Майски бръмбарчета 2020 - Тема 6

  • 12 287
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Здравейте.Да ви питам вашите бебчета кога ги изкарахте навън за 1 път?Давате ли им нещо за колики? И при вас оставяте ли да ги да спят или са в кошарата?Ние 2 вечери нашия при нас го дътжим,снощи беше спокоен,събуди се 1 път и сега чак на сутринта..

На 11-12 ден го изкарах на терасата за 5мин, на следващия ден за 10мин, на 3 ден пак 10мин и вчера на 14 ден излязохме с количката за няма и час. Аз обаче още не го обличам само по боди с къс ръкав и ще излезем с боди с дълъг ръкав и ританки.

Колики няма и не давам нищо превантивно, въпреки че лекарката каза да купя Биогая.

През деня спи в хола в гнездото, а вечер в кошарата си. Много рядко го взимам на спалнята към 6-7ч, когато много ми се спи и го кърмя легнала. Но спя с каката на спалнята и може да му бие някой крак и гледам да не спи при нас.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Ние изкарахме Вики на 12 дни за първи път, направо с количката за 2 часа. Но и аз не я оставям по къс ръкав още. До скоро ръчичките и ноктите й посиняваха и бяха лед студени. Лекарката ни каза, че е защото се е родила по-малка и няма добра терморегулация. Да я обличаме и завиваме повече.  Вече не й посиняват така ръцете и са съвсем леко хладни.

За колики давам Лефакс, но не съм много редовна. Ама за сега е добре положението. Рядко се свива и проплаква на сън.

В нашето легло не я взимам за сега. Кърмя я и я връщам в кошарата. През деня спи в хола в коша от количката. Малкия ми син спеше до 16 месечен в нашето легло, защото се скъсваше от рев. През цялото време спях много неспокойно, от страх да не го затисна, завия през глава и т.н. Много се надявам Вики да си е все така кротичка и да си спи в креватчето.

# 17
  • Мнения: 172
А вашите бебета по колко време спят? Калоян се буди за памперс и кърмене и след около 30 минути на гърда заспива. Обикновено следобед се случва да пободува 1ч след хранене. Знам, че е нормално новородените да спят по над 20ч на денонощие, но все пак да се сверя и с вас

# 18
  • Мнения: 165
С надежда да си видя бебка за последна на видиозона и да ми кажат дали всичко е в норма Аг я нямаше и сега вече ще чакаме поглед очи в очи термина ми е плаващ всеки път 21 23 24 28 кога ще излезе и тя незнае дано и е добре вътре ❤🤰🤷‍♀️

# 19
  • Мнения: 60
А вашите бебета по колко време спят? Калоян се буди за памперс и кърмене и след около 30 минути на гърда заспива. Обикновено следобед се случва да пободува 1ч след хранене. Знам, че е нормално новородените да спят по над 20ч на денонощие, но все пак да се сверя и с вас

Първата седмица-десетина дни беше така и при нас. Вече е на 2 седмици и от няколко дни е по-активен, има периоди между храненията, през които изобщо не спи. И често се събужда преди да е дошло време за хранене. Нормално е в началото да са по-лениви, не се притеснявай. Пиши след седмица как сте 😆

# 20
  • Мнения: 20
Момичета, аз май изпаднах в следродилна депресия. Малката ни сладурка е с червени родилни петна по челото и клепачите, толкова плаках като я видях...... казват, че с времето избледняват, но аз някак си се чувствам виновна, а и знам, че ако не се махнат, ще страда много. Наистина много ми е мъчно, има много по важни неща, но втори ден не спирам да плача.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Спокойно! Ще се махнат, изобщо не се притеснявай за това! 😊 Малкия ми син имаше огромно петно на челото. При рев се зачервяваше още повече. С времето избледня и постепенно изчезна. Много бебета имат такива. Вики също има, но е съвсем мъничко, сравнено с брат й. Ако много те тревожи попитай и педиатъра. Няма да остане така със сигурност! 🙂

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
И моята дъщеря имаше на челото малко над веждите. Изобщо не помня кога е изчезнало, но е факт, че на 4г сега няма и следа от петно. Не се притеснявай, няма да остане завинаги 🤗

# 23
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Такива петна имаше и дъщеря ми, отзад на тила и не клепачите. На тила се забелязват още, сигурно ще си останат за цял живот, но това го имаме всички в семейството. Тези по клепачите изчезнаха за няколко месеца май.

А и защо ти да си виновна? Недей така, не се вкарвай излишно във филми

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Момичета да се похваля и аз, на 1-ви май в 21:45 се роди синът ни Максим! Родих по естествен път, слава Богу не се наложи секцио! Малкият мъж тежи 3450гр. И и висок 50 см.💙💙💙 От първият ден го слагам на гърда и към настоящият момент е само на кърма! Много съм горда, че успях да се справя с изкуството кърмене!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Бечинка, честит син Максим! 💙 Да ти е жив и здрав и много да ви радва!
И аз се боря с това изкуство. 😁

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Жив и здрав да е Максим! Браво и на теб и ти желая бързо възстановяване Simple Smile

Аз минах консултация с Момчил. Качил е 500гр от изписването и за 2 седмици вече е 4кг. Имал бил жълтеница и ме карат да му давам глюкоза 5%. Купих я пък ще видим дали ще я пие. Изключително кърмен е и не ми се иска да му давам, но сигурно ще пробваме. След 2 седмици ни искат пак на консултация за мерки и преглед.

# 27
  • Мнения: 908
Бечинка, да ти е жив и здрав и много да те радва. Много спокойно майчинство оттук нататък.
decuto, ама той и на бял свят хич не си поплюва. Браво. Така да продължава. Simple Smile. И бързо да ви мине жълтеницата, но щом папа и пълни памперсите няма как иначе.

# 28
  • Мнения: 889
Бечинка, честито бебче! Здраве и късмет на малкия мъж! Simple Smile

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Бечинка, честито бебе! Радвам се че сте добре и кърменето ви се получава!!

На мен днес ми слезе кърмата, бебчо суче доста добре, обаче спи по цял ден 🙈 не че се оплаквам де 😉

Общи условия

Активация на акаунт