Кърмене след секцио ?

  • 1 887
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
Напълно подкрепям Mam4e Bandit.
Аз също родих секцио. От момента, в който се роди я слагах да суче, течеше само коластра. Кърмата дойде на 3-я ден, съвсем малко беше. А и бебата не искаше да суче, имаше силна жълтеница. Слагах я толкова често, колкото мога, направо бяхме като скачени съдове  hahaha Седмицата в болницата беше дохранвана с шише. Като се прибрахме в къщи продължих да я слагам на 1-2 часа на гърда, колкото поеме. Това нощем и денем. Категорично бях против шишето (вследствие на форумско надъхване  Joy). След 2 месеца, след поредица приливи и отливи на кърмата, всичко се нормализира. Зърната ме боляха около 3 седмици, но поносимо. Въобще, като я махах от гърдата не си мислех за това колко е източила от мен. Следях само дали е пълен памперса. Ако е пълен, всичко е ок. Досега се кърмим.  Heart Eyes За мен пробното кърмене е пълна глупост. Няма да се обосновавам, мисля че в кърмаческата библиотека има достатъчно инфо  smile3529 Въобще прочети статиите в библиотеката, много помагат  Peace
100% съм сигурна, че секциото въобще не е предпоставка за нямане на кърма!!
Пожелавам ти zдраво и слънчево бебе и успешно кърмене   bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Странно защо се носят толкова легенди по тоя въпрос  newsm78 Даже пред блока чух оня ден едни жени да си говорят, че след секцио ти слагали нещо в системата, което спирало кърмата  ooooh! Абсолютни глупости.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
И аз раждах секцио и нямах проблеми със слизане на кърмата - още на втория ден  Peace
Кърмим се и досега, както е казала Free Soul всичко е въпрос на упорство, желание и информираност  bowuu
Успех   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 381
Родих със секцио и кърмя бебка от 3-ия й ден.

# 19
  • Мнения: 194
Родих със секцио и нямах никакъв проблем с кърмата,освен това ,че беше мнооого GrinningА този лекар #2gunfire...То като ти изцепят подобна реплика,нищо чудно и да не ти тръгне кърма,та дори и нормално да си родила....Пожелавам ти леко раждане и много позитивна нагласа-повярвай ми,страшно помага  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 423
Жената в моята стая беше на 40 години,
с първо дете, извадено със секцио,
кърмеше си и си свиркаше.
Моя милост трябваше да помпа 7 дни,
докато ми тръгне кърмата. Не ме изписаха,
докато не се убедиха, че ще мога да си храня
така бебето. Ако първите дни нямаш кърма,
не се стресирай и не се отчайвай!!! Помпай здраво
на всеки три часа и давай на бебето, дори и да са
няколко капки. Ако се намери някоя услужлива
сестра да ти разправя, че нямаш кърма и няма да
я бъде тая работа, не се връзвай. Упоритостта
се възнаграждава. При мен в отделението казваха,
че няма жена, дето да няма кърма, това си е физиология.
Останалото е нежелание и ленивост.
Леко раждане и възстановяване и горе главата.

# 21
  • Мнения: 1 440
И аз родих със секцио.Първият ден разбира се не ми дадоха бебка,но от втория започнахме веднага кърменето.Никакъв проблем!
Кърмим се и до днес. Grinning
А този доктор просто си няма идея как стоят нещата и затова да го  #2gunfire
Лека бременност и безпроблемно раждане!Бързо възстановяване след това и успешно кърмене!
Прочети всичко от библиотеката на кърмаческия и всичко ще е ок!

# 22
  • Мнения: 962
Раждах секцио и имах кърма само 3 седмици.

# 23
  • Мнения: 278
Твоят лекар е обезпокоително некомпетентен. Аз ходя на у/ще за бъдещи майки, където на лекцията за кърмене ни обясниха, че кърмата се образува в момента, в който падне плацентата, независимо дали раждането е нормално или секцио. Струва ми се съвсем научно обяснение, защото махането на плацентата е свързано с произвеждането на хормона, който отговаря за производството на мляко -  пролактин.

Така че може да го светнеш твоя доктор или да го пратиш на у/ще за бременни, където акушерките ще му обяснят по-подробно!  Peace

# 24
  • Мнения: 4 399
И аз родих със секцио и в болницата ме предупредиха че кърмата слиза малко по-късно, трябва и около ден-два повече в сравнение с нормалното раждане. В болницата в която раждах всички жени със секцио кърмеха. При мен кърмата дойде около 4-5. ден, но при съседката ми по стая още на втория. Децата ни не ги дохранваха с АМ, коластрата е достатъчно хранителна. Секциото не е причина да не кърмиш и съм много учудена, че има лекари които твърдят обратното. Друг е въпросът, че много жени използват секциото като причина и обяснение на нежеланието си да кърмят.

# 25
  • Мнения: 487
хайде още една мама, родила секцио и кърмила 5 месеца - отбих го, зашото тръгвам на работа

а лекарят ти да си гледа работата!!! я виж колко мами има тук минали по тоя път
не е гаранция, че ако родиш нормално ще имаш кърма задължително...всичко е строго индивидуално!

# 26
  • Мнения: 992
секциото изобщо не пречи на кърмата единственото което съм забелязала сред мои познати е че малко по бавно слиза кърмата иначе нямаш проблеми с кърменето  Peace
пожелавам ти леко бременеене и леко раждане и успех с кърменето, а на лекаря ти му тегли една на ум няма право от сега да ти казва дали ще можеш или не  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 942
Родих секцияо и още кърмя. Дохранвам от началото, но и кърма имам. Хич и не се притеснявай за това, но и да не успееш поради някаква причина да кърмиш и с АМ децата са здрави и хубави. Знам, че ще ме сръфат, но Боби е кърмен до 8 месеца и боледува доста често, Дени е кърмена и дохранвана до 4 месец и сега боледува 1 път на година ...  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 897
Родих със секцио и кърмих 3г9м. Няма никакъв проблем.  Grinning
Посети форума за кърмене и прочети библиотеката, ще се успокоиш и ще си научиш урока.  bouquet

# 29
  • Мнения: 4 187
И аз се нареждам до по - горе писалите, които са раждали със секцио и са нямали проблем с това, да кърмят децата си  Peace !

Общи условия

Активация на акаунт