Великобритания - тема 82 Лятна Малко Коронована

  • 29 763
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 991

Не имитират старо сребро. Сега са след 3 лъскания, със специалния разтвор, със сода и оцет, накрая паста за зъби. Последен опит ще направя да ги нося, защото много си ги харесвам.

# 106
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Дорет, стана ми интересно, а не те разбрах много добре. Моля те, кажи пак какво са ви казали от училището - че децата от посочените години ще ходят само един ден в седмицата на училище, в групи по 10? Първите две седмици - само за по 30 минути на ден, 1:1, а следващите 4 седмици - по един учебен ден на седмица? Ако съм те разбрала правилно, акълът ми не го побира защо трябва гимназистите да се разхождат така. Залудо...

Да, Мари, точно. Това е само за У10 и 12. У10 сега трябваше да имат мок екзам, да видят пропуските  и да започнат сериозната подготовка за изпитите догодина. Всъщност в У11 всичко е само повтаряне и подготовка за изпитите. А У 12 трябва да се подготвят за университетите.
Май е само да ги проверят кой какво е учил в къщи тези месеци за да ги поставят в правилните групи. При 200 деца в У 10 няма как повече да ходят от един ден в седмицата, разрешено е 40 деца на ден, колкото и да е голямо учиището.
Дано септември почнат по-нормално, че моята ще  е У11 и чак сега се сети че трябва да учи сериозно.

# 107
  • Мнения: 3 222
Памперс, а къде ще преспите?

В празния апартамент на приятели.

Честит празник! Аз по този повод пак изхарчих пари за книги. Да видим само кога ще дойдат до тук. Grinning

И моето сребро е  silver sterling, но го чистя веднъж годишно.Нямам този проблем. Предполагам и влажността влияе. При нас е доста сухо. Преди три дни беше 38 и се чудех как да я вдигам.

# 108
  • Мнения: 9 991
Малко Лондонски красоти от едно прекрасно място.




# 109
  • Мнения: 1 923
Красота Simple Smile В Regent’s Park ли е това?

# 110
  • Мнения: 9 991
Richmond Park. Виждат се високите сгради от 1-ва зона като си по-на високо. Иначе си е малка гора насред града с добитък. Чисто, подредено, огромно. Абе разкош. От над година съм в Лондон и за първи път го посещавам, а не ми е много далече. Тамън ще ми хареса карантината и ще трябва да се връщам на работа😂

# 111
  • UK
  • Мнения: 2 839
Richmond Park е прекрасно място в сърцето на Лондон. И елените си лежат покрай минаващите коли, аз бях изумена когато го посетихме за първи път. Жалко, че ни е толкова далеч. Като почна локдауна имаше статия със снимки на стадо елени излезнала от парка, пасящи поляните пред къщите в квартала.
И ние сме на кафе Лавацца, пробваме различни видове от Уайтроуз, от Сейнсбърис и пак на Лаваца се връщаме.

# 112
  • Мнения: 9 991
Сърни и елени има и в Bushy Park,ама не е толкова красиво и голямо. Парка до Бъкингам е хубав, с катеричките и пернати, които идват да ти ядат от ръката. Но за сега Ричмонт ми е фаворит. Приемам и други предложения за локдаунски разходки. Може и извън Лондон но да може да се отиде с автобус или влак.

# 113
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
По пътя за Милтън Кийнс се минава през  Woburn - е такава необятна красота и елени и сърни на огромни, безбройни стада не бях виждала никога в живота си.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 00:48 от demmy.

# 114
  • Мнения: 872
Прекрасни снимки !  При нас наблизо няма нищо интересно за разглеждане,освен Северно море и плажа в Скегнес, но там пък вечно духа вятър, а и ми омръзна вече.
  Някой слушал ли е изказване на Борис Джонсън, че от 15 юни се връщат и останалите ученици от праймъри на училище или от " Новини Лондон" пак си измислят?

# 115
  • Мнения: 8 896
От 15 юни искат у10 и у12.
https://www.bbc.co.uk/news/education-52797324

Hampstead heath e хубав парк с гледки към централен Лондон, но реално веднъж сме ходили само.

# 116
  • Мнения: 872
Нашето праймъри, като че ли не са много въодушевени от отварянето.Децата, които ще ходят на училище,ще учат само до обяд. Ние продължаваме с домашното обучение . Дано поне учителката им по балет да започне индивидуални уроци, че съвсем издивяха в къщи.

# 117
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Ехо, къде сте? Оправи се времето и се разбягахте😁

# 118
  • Мнения: 3 222
Ехо, къде сте? Оправи се времето и се разбягахте😁

Понеделник и вторник ги изкарахме в път. Сряда реанимирахме. Четвъртък и петък на плаж. И от днес отново сме на двора. Чакаме с нетърпение дъжда в сряда да разхлади и да полее хубаво тревата.
Плажът до нас е леко каменист и спокоен. Имаше малко хора, основно семейства с деца на голямо разстояние. Другата седмица в един от дните пак ще идем. И без това не излизаме по друг повод.

# 119
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Иска ми се и ние да имахме плаж наблизо. До нас са все паркове, и една горичка. Не са лоши, напротив, обаче все дървета гледаме, щеше да е добре да сменим пейзажа малко без да загубим целия ден...

Общи условия

Активация на акаунт