Великобритания - тема 82 Лятна Малко Коронована

  • 29 752
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 464
Ох, Мони, дано сте добре вече, мъчно ми стана за човека ...
Ние сме канселирали отпуски, не планираме почивки, децата са у дома. Ако имам избор, така ще си и стоят докато може. Бързат да връщат децата от праймъри в училище, защото масово не се връщат на работа, защото децата са малки и не могат да стоят сами, а училище няма и някакви помощи си вървят. Секъндъри не са им важни, защото родителите ходят на работа, децата остават вкъщи, защото са по-големи...
На Борис сметките не излизат, притеснил се е, че няма да останат пари за Брекзит:)

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Няма икономика, която да може да издържи да плаща безкрайно на не работещи служители и бизнеси. Все едно да ми кажете, че с доход 2 хил месечно Вие харчите 4 хил и това не е проблем. От историята се знае, че пандемиите продължват около 3 години. Възможно ли е 3 години или докато открият ваксина да продължаваме финансово да се издържаме по този начин?
Те и за тези няколко месеца не знам как ще успеят с бюджета. Май ще отворят печатницата накрая 🤪
И аз мисля, че започват с началните училища, за да могат родителите, които имат желание, да се върнат на работа. Все пак дават избор и да си останеш с децата в къщи.
Де да беше Брекзит виновен за всичко. Толкова по-лесно щеше да е 🤪

# 32
  • Мнения: 9 991
Бях чела някъде но с толкова фалшиви новини, не знам колко е вярно, че им разрешили от Еуропата да печатат пари да плащат, обаче после ще дойде хипер инфлация, безработица, банкрути и тн. За мен това е по-лошия сценарий. Вчера за първи път от два месеца ходихме на далечен парк. Таква емоция,... После като отворят магазините, тъкмо ще вземе да ни харесва и ще ни извикат на работа. Двама съквартиранти ги няма. Както се говори, че ще поставят под карантина всеки дошъл от няма значение къде, с целия хаусхолд. Не ми се мисли, че трябва да седя още заключена, че и до магазина няма да може да ходим, пък и мобе по различно време да се приберат. Не им пука ли не знам, или наистина няма полети...

# 33
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Много сладко заглавието 🌸

При нас шефовете казаха, че може да си букнеш холидей, по време на Фърлоу, и ще ти бъде платен. Аз си работя, де, няма да се възползвам. Нали бях казвала, че си купих 5 холидей дни, еми то сега ми ги плащат обратно, защото очевидно ще остане доста отпуска и без тях..

Вчера си напазуравах няколко чифта чехли и сандали от ТК Макс, чаках на виртуална опашка 20 мин., все се надявам, че ще мога да ги разходя накъде и извън двора това лято.

Икономиката се е свила с 5.8 % през Март, няма още цифри за Април и Май, защото процентите за GDP се изчисляват quarterly.



Не знам, според мен няма смисъл от повече локдаун, аз още така се чуствам, нали по принцип и думата карантина - quarantena - е 40 days.. просто лека полека да се връщаме към нормалното и да се надяваме на добри дни напред.

# 34
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Много сладко заглавието 🌸

При нас шефовете казаха, че може да си букнеш холидей, по време на Фърлоу, и ще ти бъде платен. Аз си работя, де, няма да се възползвам. Нали бях казвала, че си купих 5 холидей дни, еми то сега ми ги плащат обратно, защото очевидно ще остане доста отпуска и без тях..

Вчера си напазуравах няколко чифта чехли и сандали от ТК Макс, чаках на виртуална опашка 20 мин., все се надявам, че ще мога да ги разходя накъде и извън двора това лято.

Икономиката се е свила с 5.8 % през Март, няма още цифри за Април и Май, защото процентите за GDP се изчисляват quarterly.





Не знам, според мен няма смисъл от повече локдаун, аз още така се чуствам, нали по принцип и думата карантина - quarantena - е 40 days.. просто лека полека да се връщаме към нормалното и да се надяваме на добри дни напред.

В колко часа успя да се докопаш до опашката на ТКмакс, че аз като вляза все са стигнали дневния лимит.

# 35
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Ave, в 9 сутринта. Като им влезеш в сайта и автоматично те слагат на опашка. Не рефрешвай, по някое време си се появи нормалния сайт и си напоръчах. За два часа е само.

# 36
  • Мнения: 8 891
Днес вече имаме мейл от училището във връзка с евентуално отваряне. Ще приемат деца от ресепшън, у1 и у6, а от у2 до у5 - само ако са деца на кий уоркърс  или попадат в рискова група. Т.е. отпада сега ние да го умуваме.

Момичета, гледахте ли Normal people? Отдавна филм не ме беше впечатлявал толкова силно. За някои неща им завидях, че няма как да ги изпитам отново, а от други буквално се чувствам блъсната. Погледнах и другата книга (Conversations with friends) на авторката, за която се говори, че искат да адаптират за втори сезон със същите герои. Не знам дали ще издържа да я чета, пред вид факта, че пряката реч не е със стандартната пунктуация.

ТКМакс ми липсваше много в началото, но вече видях, че мога и без него.

# 37
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз сигурно съм единствената влизала в ТКМакс  и никога не повторила да пазарува там отново 😂

Блу къде го излъчиха този филм?

# 38
  • Мнения: 8 891
По BBC iplayer, 12 серийки по 25 минути.

Илейн, много зависи в кой ТКМакс си попаднала. Има огромни разлики в подбора на стоките.

# 39
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Благодаря Блу !
Може и да е така с този магазин, но факт че тогава не ми хареса Simple Smile може някой ден да вляза пак в такъв да видя.

# 40
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Сайтът отваря за поръчки в 9 и затваря в 11. Накликайте си със сърчица това, което харесвате и когато отвори, направо от списъка харесани /горе до кошницата/ слагайте в кошницата. Иначе ако сте на опашка, не рефрешвайте, ще ви пусне след ок 20 мин. Напливът е огромен.

# 41
  • Мнения: 3 222
И аз съм на мнение, че вече трябва да се приемат правила за новата нормалност и постепенно да се отпускат мерките.

От нашето училище още няма подробности. Чакаме. Като засека комшийката ще питам и нея какви изисквания са им спуснали и как вижда нещата. Тя е директор в друго училище.

Всичко канселирахме за тази година. Нямам идея до кога ще се проточат нещата с вируса, за това и за догодина още нямам планове.

Рядко влисам в ТКмакс, но съм попадала на находки там. Ще ме накарате и сега да се разровя онлайн😂
Само не знам защо Праймарк в тези времена отказва да направи онлайн търговия.

# 42
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И аз им се чудя на Праймарк, от там зареждам дрехи за детето и съм доволна, аз си купувам клинове, тениски за вкъщи, дънки. Ако сега работеха онлайн щях да си напазаря от тях разни неща.

# 43
  • Мнения: 3 222
И аз им се чудя на Праймарк, от там зареждам дрехи за детето и съм доволна, аз си купувам клинове, тениски за вкъщи, дънки. Ако сега работеха онлайн щях да си напазаря от тях разни неща.

Същата съм и аз. Особено с моя така дефицитен 6-ти размер са ми безценни.

# 44
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Оо, ТК Макс има уникални находки и от към дрехи, козметика, аксесоари за дома, чанти, обувки. Няма го това масовото зареждане като в другите магазини, има индивидуални бройки и размери и каквото си намериш, твое си е 😁
Имам обувки за без пари на хубави марки, дънки също от там си взимам, защото намирам качествени марки - Levi’s, Ralph Lauren, DKNY. Детски дрешки също има много приятни. Козметика за коса ползвам на Макадамия, намирала съм на половин цена шампоаните и маските. Е, това е веднъж-два пъти, ама няма как да ги проверявам на всяко зареждане. Просто са ми много близо до работата и магазинът става за обедна почивка, ако нямах наблизо, надали щях специално да се разхождам до някъде. Отдавна спрях да ходя по молове и шопинг тук, всичко онлайн. Или ТК Макса 😁

Нали посолтсвото ни затвори и часовете ни за подмяна Април не се състояха, та след изпратен имейл имаме нови часове за края на месеца. Пак е нещо. С маски, ръкавици и т.н. трябва да сме.

Общи условия

Активация на акаунт