Великобритания - тема 82 Лятна Малко Коронована

  • 29 813
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Много повече коли вече има по пътищата в сравнение с преди! Личи си, че отпуснаха локдауна. Аз бях останала с впечатление, че и някои National trust паркове ще бъдат отворени. Направих кръгче от нас до Dyrham Park, заобиколих го и се прибрах. Имах идея да мина по един вътрешен път през парка, за да не колоездя по главен път, но не бяха го отворили 😔 Та колоездих за малко по път, по който колите хвърчаха с 60 мили в час. Поизправиха ми се косите.
 
Скрит текст:
Тази снимка успях да направя през задния вход към парка

# 61
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
И аз вчера като ходих да оставя колата на сервиз и преглед се изумих какво движение е навън Simple Smile аз и детето не излизаме никъде освен за кратко из квартала и нямах никаква представа какво се случва извън него. ММ каза че като се прибира от работа вече има повече коли, макар и не както в нормално време.
Мен ме притеснява, че всички изведнъж се раздвижиха прекалено много, но трябва да се свиква да се живее с този вирус явно и да се молим да сме здрави.

# 62
  • Мнения: 3 233
Мери, много ми липсва НТ. Пратиха мейла, че на страницата им може да се провери кои обекти са отворени и кои паркинги, като за вторите се изисква предварителна резервация. Още не съм влизала да проверя.
Dyrham park много ни хареса преди 2г.

# 63
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
На мен уж ми излезе, че Dyrham Park и Tyntersfield щели да бъдат отворени, но може нещо да съм се объркала 🤔
ПП избързала съм, от 21ви май отваряли 🤪

# 64
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета! Извинявам се, че нахълтвам в темата, защото не съм активна тук, но имам нужда от помощ от някой живеещ на място. ММ трябва да пътува до Англия (той е англичанин, но с постоянно пребиваване в БГ) следващата или по-следващата седмица. Сестра му казва, че следва да бъде 14 дни под карантина. Прието ли е това с карантината законово или е препоръчително да се самоизолира за 2 седмици. Проблемът е, че той има бизнес среща в рамките на 2 дни и ако ще е под задължителна карантина 14 дни, следва да предвиди да замине по-рано. Друг вриант е да си направи тест, който да носи със себе си като доказателство. Вече и аз не знам какво да прави.
Та с 2 думи приел ли е парламента задължителна 14 дневан карантина за влизащи в UK? Благодаря Ви!

# 65
# 66
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Не, няма още карантина, но очакваме да се въведе такава. Следете ББС, тази седмица казват, че правителството ще излезе с дата и дали ако направиш тест и той е негативен, ще избегнеш карантината.

# 67
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
Защо не се обади в английското посолство, мисля че ще му дадат информация.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета, преди време бях чела публикации за видовете картофи, но сега не мога да я намеря... изминали са доста теми Simple Smile Моля да ми напишете основните сортове, които предлагат тук в Англия за какво се използват.

# 69
  • Мнения: 239
Защо не се обади в английското посолство, мисля че ще му дадат информация.
От дни телефонът им е само на секретар и никой не отговаря. От време на време някой поства нещо във фейсбук.

Сайтът на британското правителство го следи ежедневно, но за момента няма информация да има въведена задължителна карантина.

Благодаря на тези, които се включиха.

# 70
  • UK
  • Мнения: 4 311
Май съм изтървала темата.
Няма въведена карантина още и аз така знам. При нас отвориха скиповете и чувам, че било лудница, хората покрай всички тия ремонти и градинарстване са се заринали. Simple Smile 

# 71
  • Мнения: 872
Здравейте! Май съм пропуснала цялата предишна тема Flushed  Добре, че тази година се забавихме с резервацията на лятната почивка, та не се налага да канселираме. По едно време ми мина мисълта да отидем до България с колата,та да не се блъскаме с други пътници в самолета и там да отидем на море на бунгало,поради същата причина - да нямаме много контакти с други хора, но ако продължи карантината в България и,ако въведат и тук карантина,се губи целия смисъл. Сега се оглеждам за интересни места за посещение във Великобритания. Не сме ходили в Шотландия,нито в Уелс.Миналия септември ходихме до остров Уайт, мнооого ми хареса,нищо общо като природа с големия остров. Разгледах он лаин остров Ман и Джърси, сториха ми се интересни места за посещение.
  Моите деца са У3 и У8 и продължаваме с домашното обучение. Голямата се оправя сама,но малката трябва да я контролирам, голямо принтиране пада, замина и мастилото,и хартията за принтера.
  Липсва ми живото пазаруване.От както е започнал локдаун-а, не съм влизала в магазин. Мъжът ми ходи да пазарува храна. Исках да си поръчам по интернет слънчеви очила с диоптер,но не мога да си намеря прескрипшъна за очилата, а не знам Vision Express дали правят прегледи. Би трябвало да ме има в системата им,защото преди повече от година са ми правили преглед,та ако им се обадя,дали ще искат да ми изпратят прескрипшъна на имейл

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Di_p, може и да изпратят, пробвай. Но май имаше изискване, по-малко от 2 години да са минали от прегледа.

# 73
  • Мнения: 1 673
Да се запиша в новата тема, че ще ви изгубя иначе.

Честит (от по-раничко) 24 май! Лекарите лекуват, но учителите те учат как да растеш здрав и как да даваш здраве на другите. NHS спасява, но пандемия се кара по-лесно и леко с всичко, което културата и изкуствата са създали в света. Всичко, което се случи в последните 2-3 месеца в света го доказва.

Пазете се всички здрави. Повече от невидимото за очите, и по-малко от видимото! Hug

# 74
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Днес бяхме в посолството - часът ни беше в 10:00, в 10:13 бяхме обратно в колата. Носих си разпечатани попълнените бланки, снимаха ни, платих и готово.

Отпред върнаха човек, който беше отишъл без час за подновяване на документи. Твърдеше, че е получил имейл, но не е пишело час. Иначе охраната извади един лист и нашите имена бяха там.

После се разходихме малко в парка. Имаше доста движение по улиците. Аз нали не съм мърдала никъде последните месеци и не ми е правило впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт