205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 067
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 757
Бибит, благодарности за новата тема, отново оригинално заглавие Simple Smile
Ние работим от началото на новата седмица, имаме уголемяване на нот групата - нормално имахме 9 деца, сега има още 4, с тенденция до края на месеца да станат още. Съответно трябва на двугодишни деца маски да слагаме... Те не искат, пищят, за сега си носим ние нашите, само на ядене ги сваляме, ама пак е риск. Да се надяваме, че няма да има нищо. Мием ръце, стоим уж на разстояние, до колкото може - едно от децата днес като стана от сън и се втурна да ме прегръща, не мога да го блъскам и да кажа не...
Щерката почва от понеделник училище, не е ясно още как ще са, тя е от първата седмица, следващата ще почива, после пак една седмица. Баткото се очаква около 15ти юни да почне... Изобщо не е ясно как ще се получи тая работа...
И на мен ми е нервно, криво, честно казано ми писна от всичко Sad Отделно от неделя ме боли челюстта яко, едва дъвча и отварям уста. Сетих се за случая на Папурче, днес бях на зъбар, ще ходя на масаж, няма възпаление на зъбите, явно имам проблем със самата челюст. Отделно ще ми правят специална шина за през нощта Sad И допълнително се скофтих Sad

# 31
  • Мнения: X
Благодаря за темата! Hug Заглавието ми е леко криминално, не ковидно. Сами балкански ми липсва пред субектите Joy
Гея, да се оправяш по-бързо. И оз кат немските лекари, ама Ибопрофен 3 пъти на ден от по 600 мг ще оправи положението. Вода повече, не знам дали ще ти е нужно, ама пии за всеки случай. Sunglasses
За пратките си говорите. С това неподписване, заради вируса, доставчиците много взеха да злоупотребяват.Майка ми ми пратила колет по Спиди преди месец. Подаръци за малката и маски, че нали тук нямаше. Ами не пристигна нищо. Звънях на Спиди, пратката я виждали, че е доставена лично на получателя на 21 април. Писах имейли на DPD( нали те са им партньор за Германия), отговарят ми много уважително, че можело да реагират до 2 дни от мнимата доставка. На сайта за проследяване, даже и снимката на деливарито я има, който ми я е доставил лично на мен на 21.04. в 17, 12 часа. Joy Сега начина бил да предявим претенции към търговският им партньор в Бг, т.е.Спиди. Те вдигат гири на майка ми, че не били виновни и нищо не могат да направят. Пишело, че е доставено. Ще пием май една студена вода и това е. Внимавайте с пратките. Следете ги всекидневно и реагирайте бързо, че после е късно.

# 32
  • Berlin
  • Мнения: 11 278
Честито бебче, Тео и от мен! 💐Жив и здрав да е!
Моите господа от другата седмица тръгват на градина и училище, като ученикът ще ходи в сряда, а то после има почивни дни, няма смисъл за мен, ама айде. Градината някакъв план ще правят - децата разделени на по-малко групи, ще се редуват - по два дни ще бъдат на градина, другите дни вкъщи.

# 33
  • Мнения: X
Хаха... аз преди 2-3 месеца получих водолазен неопрен вместо прост суитшърт. 🤪 Пратки досега не са ми се губили. DPD обаче са пълна трагедия. Май ви писах как се разправях с тях и как лъжат и мажат. За съжаление човек невинаги може да избира доставчика.

Каква е модата в момента? Аз си поръчвам само от 2-3 фирми (нямат магазини в града и не мога на място) и каквото те пуснат. 🙃 Скука направо. И не се и гримирам... в БГ ще ме сложат в графа “неподдържана повлекана” (наскоро мернах тема  във форума за поддържаните жени... посмях се добре). Няма да ви показвам с какви обувки ходя (и с пола, и с рокля), че и ще ме изгоните от темата. 😂

# 34
  • Мнения: 11 322
Привет и от мен в новата тема.
В Заарланд нищо ново.
Онлайн училището си върви.
Децата мързелуват през останалото време.
Аз мислех да отварям студиото, обаче се оказа, че имам мокро петно в единия ъгъл и мухъл под тапета. Сега положението е военно - разкопано и разкъртено, докато изсъхне и разберем откъде е теча. Направо ще се побъркам .

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Гея, не се смей: при първата бременност и аз имах такива болки в челюстта, някакъв ужас беше. Искаха някаква шина за през нощта да ми правят, но не ми се занимаваше.
По-късно при йогата за бременни йогинката каза, че челюстта е свързана с ханша ( не ме питай как, не помня) и като се разхлабват връзките на ханша и ставало така с челюстта.
Наистина от упражненията за тазивото дъно ми мина.
При втората бременност странно шансът не ми се разхлаби и нямах подобен проблем.
Та, помисли за упражнения или остеопат.

Синьо, модата е с едни дълбоки панталони, качени до гърдите или дълги рокли. На мен ми стоят като на закачалка.🙄
Блузите са затворени горе плътно до шията, а аз кърмя и ми трябват по-отворени.
Връхните леки палта са тип халат за баня.
Аз също не съм модна фурия, но съседката ми е и гледам тя с какво фучи. 😁

# 36
  • Берлин
  • Мнения: 4 535
Добрютруууу. Като споменахте модата...вчера гледах няколко колекции рокли (мейнстрийм). Материи-гадост,дизайн - пеньоарите на баба ми тип прегърни ме с харбалички и дълбоки пенсове (ииии...едва изкопах тая дума от дълбокото на паметта ми). Та всичко ново е добре забравено старо,ама в случая трябваше завинаги да е забравено.
Болните да оздравяват. И слънчев ден от мен

# 37
  • Мнения: 1 472
Благодаря за темата,Бибит! Flowers Bouquet
Вчера приятел,който преподава музикален инструмент,ми се оплака,че му довели дете на урок,чието братче е болно,със съмнение за Ковид,таткото е бил доказано болен,а майката е лекар! Може ли да са толкова безотговорни! Thinking
Иначе не заради актуалната мода,а по-скоро заради начина ми на хранене напоследък,моя приятелка ме нарече Ökotante! Satisfied

# 38
  • Мнения: 522
Здравейте на всички! Съжалявам, ако тук не е мястото за моят въпрос, но се надявам, че някой от вас ще успее да ми даде съвет. Баща ми е в Германия от няколко години и от поне 5 живее постоянно в една квартира. Преди около 4 години се нанесоха семейство немци, с които до преди 2 години нямахме проблеми. На немците обаче нещо им стана и започнаха да се държат крайно грубо с нас, без основателна причина. Пускат в пощенската кутия анонимни писма уж от някакви институции, които са преведени с Гугъл транслейт на български, в които пише, че уж някакъв си съд щял да ни съди, защото сме чужденци и трябвало да се махаме от държавата им. После писаха имейли до работодателя на баща ми, че сме били крадци и как е било възможно той да държи на работа такъв човек. Естествено, че работодателят на баща ми не обърна внимание, защото баща ми работи над 5 години на това място и никога са нямали проблеми. Същият беше писал до полицията, че караме автомобили с български номера ( случвало се е да караме такива автомобили, но винаги не са били наши и собствениците са ни били на гости) и щом кола с български номер излезе от нашата улица, след малко бива спирана от полицията. Отделно писа до вермийтъра, че сме отказвали да затваряме входната врата и така влизали птици в къщата ( не я затваряме, защото сме в градината, за да прострем прането примерно и не разбираме защо за 5 минути навън трябва да си носим ключ), отделно че като ни видят навън, специално излизат от тях, само и само да ни оставят заключени. Постоянно ни наричат идиоти, тъпи чужденци и други неприятни квалификации. Та, въпросът ми е- Да се обърна ли към полицията или към друга институция, която е против дискриминацията към чужденците или е кауза пердута? Надявам се, че някой може да ни помогне и съжалявам, че поста стана толкова дълъг. Хубав ден на всички!

# 39
  • Мнения: 522
Благодаря за темата! Hug Заглавието ми е леко криминално, не ковидно. Сами балкански ми липсва пред субектите Joy
Гея, да се оправяш по-бързо. И оз кат немските лекари, ама Ибопрофен 3 пъти на ден от по 600 мг ще оправи положението. Вода повече, не знам дали ще ти е нужно, ама пии за всеки случай. Sunglasses
За пратките си говорите. С това неподписване, заради вируса, доставчиците много взеха да злоупотребяват.Майка ми ми пратила колет по Спиди преди месец. Подаръци за малката и маски, че нали тук нямаше. Ами не пристигна нищо. Звънях на Спиди, пратката я виждали, че е доставена лично на получателя на 21 април. Писах имейли на DPD( нали те са им партньор за Германия), отговарят ми много уважително, че можело да реагират до 2 дни от мнимата доставка. На сайта за проследяване, даже и снимката на деливарито я има, който ми я е доставил лично на мен на 21.04. в 17, 12 часа. Joy Сега начина бил да предявим претенции към търговският им партньор в Бг, т.е.Спиди. Те вдигат гири на майка ми, че не били виновни и нищо не могат да направят. Пишело, че е доставено. Ще пием май една студена вода и това е. Внимавайте с пратките. Следете ги всекидневно и реагирайте бързо, че после е късно.
По принцип явно на тези от бюрото в ДПД не им се е занимавало да ви търсят пакета или на доставчикът не му дреме особено за клиентите. При всеки имейл за изгубен пакет, грешно доставен и т.н се прави справка първо с шефа, после с доставчика. Данните за абсолютно всеки пакет се пазят 30 дни + има снимки на пакета как е изглеждал, кога е сканиран в депото, кога е сканиран от доставчика и т.н. След като е направена справка в депото, се дава протокол със срок от няколко дни на доставчика и той трябва лично да ви го даде на вас и да го попълните, че не вие сте се подписали и грешно е доставен пакета. Друг е въпросът, че често доставчиците се правят на тарикати и не ви носят този протокол, отделно че и се подписват от ваше име. Ако така се е случило- наистина пиете една студена вода. А иначе ако подпишете този протокол трябва да се свържат с вас и да ви върнат парите ( по принцип, когато има лийфершайн се гледа стойността там, във вашият случай само цената за доставка може да получите, ако имате касова бележка и пак пиете една студена вода за откраднатите вещи ). На доставчиците не им пука особено за пакетите, защото знаят, че са със застраховка и при откраднат пакет нищо не плащат.

# 40
  • Мнения: X
kmalik22, благодаря ти за подробното разяснение! Hug
Ето ги двете съобщения от DPD. Едното е имейл, другото на месинджъра.
Скрит текст:
Скрит текст:

Аз ги разбирам, че в Спиди трябва да се оплачем.И те оттам явно си правят някакви вътрешни проверки. От Спиди вдигат рамене, че тяхната работа е свършена. Пише предадено. А сега де! От както стана кризата и новите правила на доставки (без подпис), до сега не са ми дали никъде да се подписвам. И съм си мислела, че то много лесно да се злоупотреби така. И ето, случи ми се. Направих бая поръчки през този период, до сега нямах недоставена пратка.Забавяне голямо, да. Имам и една върната, пак с оправдание, че не е намерен получателя. Но е вътрешна за Германия.

# 41
  • Мнения: 522
kmalik22, благодаря ти за подробното разяснение! Hug
Ето ги двете съобщения от DPD. Едното е имейл, другото на месинджъра.
Скрит текст:
Скрит текст:

Аз ги разбирам, че в Спиди трябва да се оплачем.И те оттам явно си правят някакви вътрешни проверки. От Спиди вдигат рамене, че тяхната работа е свършена. Пише предадено. А сега де! От както стана кризата и новите правила на доставки (без подпис), до сега не са ми дали никъде да се подписвам. И съм си мислела, че то много лесно да се злоупотреби така. И ето, случи ми се. Направих бая поръчки през този период, до сега нямах недоставена пратка.Забавяне голямо, да. Имам и една върната, пак с оправдание, че не е намерен получателя. Но е вътрешна за Германия.
Прави са хората от ДПД, че трябват да получат мейл от Спийди, че пакетът най- вероятно е откраднат и да поискат справка. Обаче на тях не им се занимава. Ако си наблизо до депото- можеш да отидеш в бюрото и да им спретнеш едно скандалче- бързо ще пуснат проверка по въпроса. Друг вариант е да звъннеш на телефона и да искаш да говориш директно с твоето депо ( номерът е импулсен и често те карат да чакаш нарочно ) и там да обясниш проблема и да искаш справка. Друг вариант, който не ти го препоръчвам  особено, е да пишеш оплакване до куриера- обаче после най- вероятно ще почне да ви прави мръсно и да не ви носи пакети, да отбелязва, че не сте били вкъщи, да отбелязва, че не си искате пакета и да се връща обратно на абзендъра и т.н. Много кофти ситуация и това, че е международна пратката е още по- лошо. За всеки случай ще питам една позната, която работи в ДПД и ще Ви кажа. Успех и дано поне да си върнете парите за доставката.

# 42
  • Мнения: X
Да, и аз тава казвам, поне парите за доставка да се върнат. За съдържанието на колета искат фактури, та касови бележки. Майната му.
На потребителката с взетата проба: дано е отрицателна. Ако ли не, дано го изкараш леко. Дръж ни в течение. Hug
При нас в събота се очаква пак голям протест в центъра против ограниченията. Нали ги разпуснаха мерките, какво искат още. Аман с техните глупости.
Върнаха децата по училища и градини, да спрат поне с плашещите заглавия.
https://www.berliner-zeitung.de/gesundheit-oekologie/gefaehrlich … -im-blut-li.83449

# 43
  • Мнения: 9 388
Утре ще се гледа делото на 4-класничката. Но вече получих писмо и от училището на седмокласничката ми, че тръгват. Така че не се знае, дали ще спечели.

# 44
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 450
Утре ще се гледа делото на 4-класничката. Но вече получих писмо и от училището на седмокласничката ми, че тръгват. Така че не се знае, дали ще спечели.

Дени,
при нас тръгването за Г5 и Г9 ще е след 02.06, до 27.05 трябва да получим писмо с графика на часовете.

Общи условия

Активация на акаунт