205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 073
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 799
За кучетата е важно да се регистрират, понеже се плаща данък. Котките - само ако има нещо в договора ви за наем. Иначе след като има чип и паспорт, може да отидете при ветеринар, за да си го заведе самото коте. Те си ги преглеждат, записват им данните и казват кога е следващата ваксина. При нас прегледа и отделно една от ваксините ни струваше 50 евро.
За шума - ако има проблем и е в часовете за покой, можете директно да си повикате полиция, те ще ги предупредят.

# 676
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Ася, аз бих се консултирала с лекар пак, след като отока се увеличава и му пречи на храненето. Може би има нещо по силно от фенистила, което могат да дадат, за да се овладее алергичната реакция по бързо.

# 677
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мони, той може да гълта, не можеше да пъха и дъвче, защото горната устна беше огромна 😨
Спадна вече, сега е само носа и горната устна. Обадих се на педьо: нормално било да се мести отока, да наблюдавам 2-3 дена....

# 678
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Ох, милото дете. Мен като дете ме ужили оса по горната устна /беше в чашата ми с боза/ и за минути се поду зловещо. Не си спомням за колко време мина, но оттогава имам безумен страх от оси, пчели и подобни. Дано му мине бързо и да забрави!

# 679
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, ще се оправи, дай му време! Много течности, и най добре прясно изцеден сок от каквото обича да пие!

Жилила ме е пчела/оса по пръст - отврат, имах чувството, че кожата ми ще се спука! Мина, но беше изключително неприятен опит!

# 680
  • Мнения: 7 128
Привет, момичета. Само наминавам да кажа, че не успях да върна обувките в Дайхман. Продавачката каза, че щом са носени навън, не е възможно да бъдат върнати. Ами, свеки ще се сдобие с още едни нови чепици и така. Здраве да е.

# 681
  • Мнения: 2 836
За кучетата е важно да се регистрират, понеже се плаща данък. Котките - само ако има нещо в договора ви за наем. Иначе след като има чип и паспорт, може да отидете при ветеринар, за да си го заведе самото коте. Те си ги преглеждат, записват им данните и казват кога е следващата ваксина. При нас прегледа и отделно една от ваксините ни струваше 50 евро.
За шума - ако има проблем и е в часовете за покой, можете директно да си повикате полиция, те ще ги предупредят.

Много благодаря за информацията, но относно полицията - звъняхме снощо в 22 ч, препратиха ни на орднунгсамт и пак един омагьосан кръг....

# 682
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 799
Обяснихте ли, че имате бебе? И че това се повтаря доста често? Иначе не знам какво да предложа или как да помогна Sad Не ми се е случвало, винаги сме имали добри съседи

# 683
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Щом е музика и аху-ихи, то ви препращат към отрднунгсамт.
Ако кажеш, че чуваш крясъци и се съмняваш за семейно насилие, трябва да дойдат.

При нас идват, макар съседът да е сам и да си крещи от двора разни обиди...

# 684
  • Мнения: 1 474
Ася, скоро детето на един приятел беше настъпило  пчела,личната лекарка им изписа хомеопатичните Apis mellifica и компреси с Heilerde,направено на каша с вода и оцет! За часове всичко се нормализира,чак не им се вярваше,защото взеха мерки на следващия ден и отокът беше голям...

# 685
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Съни, апис дадах веднага!
Уви мястото е толкова неудачно, че никакъв компрес, освен охлаждащ, не става: ужили го на преградата между ноздрите, там където свършва горната устна и започва носа.
Хумата сигурно е издърпала отровата.....

Вчера му дадах друго хомеопатично и отокът спадна значително. Сега е малко като Цв. Ризова 🤪

Тези земни пчели били защитени, могат да се махнат само след атест за алергия с атемнот 😨
Ще чакам август да се гътнат

# 686
  • Мнения: 1 474
Момичета,как маркирате ученическите пособия на децата,в интернет изкачат реклами за стикери,които поръчваш с името на детето и после лепиш на всеки молив и въобще на всичко...

# 687
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Момичета,как маркирате ученическите пособия на децата,в интернет изкачат реклами за стикери,които поръчваш с името на детето и после лепиш на всеки молив и въобще на всичко...

Аз такива поръчах за дъщеря ми за детската градина, много са симпатични. Kleberli мисля че беше фирмата

# 688
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Аз надписвам повечето неща с перманентна писалка. Стикери рядко ползвам и то обикновени, бели.

# 689
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Аз надписвах само в 1ви клас и то тетрадки, блокчета за рисуване и кутийки разни с перманентен маркер. Не съм надписвала моливи и химикалки.

Общи условия

Активация на акаунт