205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 063
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 365
Надписват вече сами тетрадки, блокове за рисуване, учебници, цветните папки с името. Моливи, четки, писалки, гумички, лепила и ножици - не. Като се загубят купувам нови. Синът ми несесерите за моливи и спортните неща си губи и не знае, къде са, какво остава за моливи и т.н.
Да добавя: въоръжи се търпение, че всичко може да бъде загубено или откраднато, ако ще 100 етикета и надписа да има.

# 691
  • Мнения: 6 459
Преди десетина години, когато първородният беше първокласник, купих портативна машинка за лепящи се етикети на DYMO която печата на различни лентички - хартиени, пвц, текстилни, бели, цветни, прозрачни. За толкова години толкова работа ми свърши с учениците и в домакинството, че не спирам да я препоръчвам. Чат-пат пускат в Алди самата машинка и различни видове ролки. Има я също в Амазон, Мюлер, големите книжарници.
https://www.amazon.de/Dymo-S0883990-LetraTag-Etikettendrucker-Ha … fix=et&sr=8-3

# 692
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ние също я имаме машинката, детето си играе с нея. Тетрадки и папки надписвам на ръка. Друго не надписвам. Дадоха им светлоотразителни жилетки от училище, по изключение я надписах и му я откраднаха 🤨

В ДГ също малко неща надписвах, пази си нещата много.

# 693
  • Мнения: X
И ние надписваме с перманентен маркер. Досега никога нищо не е губило детето, пази си вещите. И в ДГ не ни е изчезвало нищо.

Земните пчели винаги са ми били много симпатични, пък те жилели. При нас има много по растенията, ще трябва да внимаваме да не ги сърдим. Моето дете миналата година настъпи пчела или оса, така и не разбрахме точно. Поду се прилично; поне вече знаем, че не е алергичен. Мен като дете много пъти ме е жилила пчела, защото при баба и дядо имаше кошери.

# 694
  • Berlin
  • Мнения: 11 267
Аз май надписах едни моливи, защото те си имаха специално място в бяло в единия край, за името. Иначе общо взето не надписвам особено много неща, ползвам перманентен маркер. Гуми, ножици, моливи редовно се губят, дори и надписани, от тях купувам по повече просто. В първи клас му изчезна пък цялата торба със спортните неща - комплект горнище и долнище и маратонките за спорт, тъкмо ги бях подновила. Така и не се намери. Иначе редовно си загубваше суичъри и блузи и винаги бяха в коша със забравените неща, дори и след много време, но тая торба изчезна безследно.

# 695
  • Мнения: X
И ние надписваме с перманентен маркер. Досега никога нищо не е губило детето, пази си вещите. И в ДГ не ни е изчезвало нищо.

Земните пчели винаги са ми били много симпатични, пък те жилели. При нас има много по растенията, ще трябва да внимаваме да не ги сърдим. Моето дете миналата година настъпи пчела или оса, така и не разбрахме точно. Поду се прилично; поне вече знаем, че не е алергичен. Мен като дете много пъти ме е жилила пчела, защото при баба и дядо имаше кошери.
Много ме е страх от ужилване. До колкото знам алергия се проявява и след втори, трети път. Даже често при първия път няма така силна реакция.

# 696
  • Мнения: 1 325
В нашето училище никой не чете надписите на помагалата. Аз този проблем си го реших като купих синьо хартиено тиксо и лепя от него навсякъде - и около моливите, и вместо етикети по папките и на линия/триъгълник/пергел.. на всичко. Дрехите пък съм обозночила с парче синя прежда на етикета отвътре. И повече нещо не ни се е губило. Преди това надписвах всичко с перманентен маркер и сумати неща се загубиха.

Ние пък имаме за домашен любимец малка костенурка. Но тя страда без нас и не се храни. Знаете ли къде мога да прочета какво трябва да направим, за да си я носим с нас извън страната?

# 697
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Точно така, при първото ужилване няма алергия. Следващия път може да се получи. Или не.
Съседът ни е хирург и го помолих да погледне, та той първо за алергии попита и аз казах, че един път го е жилила пчела. Той каза, че ако има алергия към пчели, не означава, че и към земните пчели ще има, различни били.
И алергията била със сърцебиене, задух и атемнот.

Синьо, имаше ли жило? По това се разбира.

Иначе ние не ги ядосваме, но те са до входната врата и редовно кръжат като дронове около главите ни 😞
Аз им се радвах, реших, че ще ми опрашват зеленчуците. Даже били знак, че градината е екологична. Ама и бебето беше ужилено.... 😒

# 698
  • Мнения: 7 068
Някой би ли ме насочил в коя служба точно в България трябва да се попълни декларация за издръжка, унтерхалсерклерунг? Казаха, че трябва да отидем в съвета, зълва ми е ходила, но са и казали, че не са чували за такава декларация. Става дума за връщане на данък, понеже изпращаме пари на сина ни в България, който е студент.

# 699
  • Мнения: X
Всъщност имаше жило. Значи е била пчела, нали? Тревата ни редовно я превземат детелинки, които успяват да цъфнат м/у 2 косения (така ли е мн.ч. на тази дума?) и започват да жужат пчели.
asyalein, ясно, че не ги провокирате нарочно. Нещо силно ароматно (някое етерично масло) дали няма да ги пропъди? При нас се бяха заселили оси във външната щора на кухненския прозорец, беше гъмжило. Професионалист дойде да ги маха, но там нямаше как да останат колкото и да са защитени. Иначе в разни дупки на дограмата пак се врат разни пчелоподобни... слагам миризливи тампони, да ходят да си търсят дупки в природата!

# 700
  • Мнения: 6 459
Пипи, декларацията я попълва той. Има двуезични формуляри в интернет. Търси " Декларация за издръжка за календарната ... година" . В общината заверяват само първа страница от декларацията, където са личните ви данни. Ще трябва също документ от университета, че е студент, преведен на немски. Също и доказателства за всички суми, които сте му пратили. Трабва и документ за това, че ви е дете - акт за раждане или документ за кръвни връзки от общината.

# 701
  • Мнения: 1 325
Ние така пращаме пари на свекърите. Те попълват гореспоменатата декларация и я заверяват в общината. В самата декларация се попълва, че са майка и баща. Не носим документ за кръвни връзки. На щоербератера давам копие от банковите извлечения и декларацията в оригинал ( на български). Първата година носих и документ от НОИ, че са пенсионери и какъв е размера на пенсията, че и го превеждахме даже, но се оказа излишно.

# 702
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синьо, в нета пише, че силните миризми ги привличат 🙄
Август щели да умрат и царицата щяла да се премести.

Щом има жило е пчела.

# 703
  • Берлин
  • Мнения: 4 499
А при нас се подвизават някакви супер дребни мушици,които хапят ли, жилят ли,не знам. Ама и боли,и сърби. Вкъщи е постоянно отворено,не разрешиха да сложим мрежи. Нещо ефикасно срещу насекоми имате ли?

# 704
  • Мнения: X
Аз не знам дали си внушавам, но това лято сложих повече саксии с лавандула и розмарин на балкона и нищо не припарва. Само в банята през прозореца влизат, но той е постоянно отворен и си заминават.
Търсих в градински центрове цитронела да купя, защото със сигурност знам, че е ефикасно растение против насекоми, но не намерих. Само свещи имаше и паля от тях. Също гонят неканени хвъркати.

https://www.google.com/search?q=citronella+kerzen&tbm=isch&a … v1&prmd=ismvn

Общи условия

Активация на акаунт