205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 084
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • DE
  • Мнения: 9 068
Има мобилни климатици. https://www.amazon.de/Mobile-HECHT-3IN1-Klimaanlage-Fensterabdic … Mb2dDbGljaz10cnVl
Давам линк към амазон да добиете представа. Иначе отивате в магазин за техника и избирате.
Съседите си купиха такова https://www.amazon.de/LAZCOZY-Luftbefeuchter-Verdunstungsk%C3%BC … 170946&sr=8-3 миналата година. Не съм ги питала дали охлажда достатъчно Grinning

# 376
  • Мнения: 2 836
Здравейте, имате ли представа дали с изтекъл пасаван на детенце може да се пътува до Бг? (от Берлин няма отговор, пробвахме да св обадин във Франкфурт - не дадоха точен отговор)
Дали пасавана като др документи важи 6м заради ситуацията?

# 377
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 828
Приятели наскоро ми споменаха, че от бг посолството в Мюнхен са им казали, че заради ситуацията с короната, документите важат до октомври. Може да звъннете в Мюнхен и да питате още веднъж.

# 378
  • Мнения: X
Бойко Борисов каза, че ги удължава, само не знам като си покажа изтеклата лична карта в немска институция дали ще се сетят за Бойко Борисов, ако кажа че я е удължил.

Пасаваните обаче нямат нищо общо с личните документи. Те важат броени дни и няма как да се удължат. Със сигурност в момента вадят пасавани. Във Франкфурт консулството работи само в сряда до 11 ч., в Мюнхен също. За Мюнхен знам, защото на приятел от там преди няколко дни му откраднаха портфейла, а във Франкфурт ходихме да вземаме готовата ЛК на мъжа ми и предварително служителка ми каза работното време. Може би скоро ще го променят.

# 379
  • Мнения: X
Здравейте, имате ли представа дали с изтекъл пасаван на детенце може да се пътува до Бг? (от Берлин няма отговор, пробвахме да св обадин във Франкфурт - не дадоха точен отговор)
Дали пасавана като др документи важи 6м заради ситуацията?

Пн,Вт и Четвъртък(14:00-15:30) дават информация на тел +4930206489 35,+49 3020648936
Така пробва ли за информация в посолството в Берлин?
През останалото време не вдигат.
Нашето училище пламна с 6 деца с Корона. Утре сме извикани в кварталния Югендамт за тест. Само класовете с болен ще се тестват. За сега училището няма да затваря.
Берлин пак почнал да катери бройките.

# 380
  • Мнения: 9 152
Evana , много неприятно. Дано сте невредими.
Ето резултата от разхлабването на мерките...колко е продуктивно. Не виждам никакъв, ама никакъв смисъл да се рискува с тези измислени занятия.

# 381
  • Мнения: X
Преди час се обадиха от Югендамт със заповед за утрешен тест. Има родители с по 2 и повече деца в различни класове. На въпрос, "Няма ли и тях да ги тестват?", отговор "Не, за сега!.". Нямали такава практика. Абе, опитни мишки.

# 382
  • Germany
  • Мнения: 7 991
Евана, стискам палци теста да е отрицателен!
Избързаха с това връщане в училище... Трябваше да видят 1во какво ще се случи, като се отпуснат другите мерки и тогава да пускат децата.

# 383
  • Мнения: 9 152
От както се случи тази пандемия, се чувствам като в руска рулетка.

Всяка вечер заспивам с надеждата, че скоро всичко ще свърши; спя дълбоко/забравям всичко,  а на сутринта като се озова в реалността, ми потъват гемиите.

# 384
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 828
Евана, дано всичко е наред!
Гледах днес за Гьотинген - някаква абсолютна лудост е това. Сега наново всичко затворено Sad Трябва тия да ги накарат да си платят сериозни глоби...

# 385
  • Мнения: 9 408
Бойко Борисов каза, че ги удължава, само не знам като си покажа изтеклата лична карта в немска институция дали ще се сетят за Бойко Борисов, ако кажа че я е удължил.
Това е и големият страх на мъжа ми. Неговата ЛК изтича през юли. Сега не може да се прибере по други причини. 5 пъти се обажда се във Франкфурт по преди и по време на ИП, дадоха му час чак за 23 юли, 3 дни след изтичането. Чухме, че срокът на документите се удължава, но не е сигурен, дали може да  чекира на летището с изтекла карта.

# 386
  • Мнения: 7 163
И моята лична карта изтича през февруари следващата година, но мисля да я подновя лятото като си идем, живот и здраве. Защото изобщо нямам намерение да се разкарвам специално заради нея през февруари. Пък и не знам каква ще е ситуацията тогава и дали ще може да се пътува.
Момичета, помогнете ми, моля ви. Тази година навършваме с моят съпруг 55. Искам да му направя няккаъв по-специален подарък. Гутшайн за някакво преживяване, например. Дайте някакви идеи, моля ви се.

# 387
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 828
Пипи, отвори на йохан швайцер страницата, те имат най-различни - романтична вечеря, разходка с кола, подобни неща. Аз съм купувала от там на мм.

# 388
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Бойко Борисов каза, че ги удължава, само не знам като си покажа изтеклата лична карта в немска институция дали ще се сетят за Бойко Борисов, ако кажа че я е удължил.
Това е и големият страх на мъжа ми. Неговата ЛК изтича през юли. Сега не може да се прибере по други причини. 5 пъти се обажда се във Франкфурт по преди и по време на ИП, дадоха му час чак за 23 юли, 3 дни след изтичането. Чухме, че срокът на документите се удължава, но не е сигурен, дали може да  чекира на летището с изтекла карта.
Може, ако гражданин на съответна държава от ЕС пътува към собствената си държава, има право да замине с изтекъл документ.Единствено с пасаваните не помня какво беше правилото, уви, няма как да проверя в момента. Летищата получават всеки месец един справочник с текущите наредби за всяка държава, кой с какви документи има право да бъде допуснат и т.н.та от там го знам.

# 389
  • Мнения: 1 474
Момичета,книжката на мъжа ми изтича след 2 месеца,с немска ли трябва да я смени или може и в Бг да си направи подмяната? Знам,че ако ще караш шофьорски курсове и живееш в Германия трябва тук да се случат нещата,но за подновяването не ми е ясно...

Общи условия

Активация на акаунт