205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 068
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Евана, пожелавам ви отрицателни тестовe!!!

По-разумно от гледна точка на евентуално заразяване с ковид, училищата да сведат до минимум занятията. Колкото по-рядко се засичат децата, толкова по-малка вероятността за заразяване.
В този смисъл съм доволна, че моите деца са само веднъж седмично на училище.

В нашия тенис клуб организират тези дни мини турнири между децата от клуба. Родителите се скупчват на групички без голяма дистанция.

# 391
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 461
Момичета,книжката на мъжа ми изтича след 2 месеца,с немска ли трябва да я смени или може и в Бг да си направи подмяната? Знам,че ако ще караш шофьорски курсове и живееш в Германия трябва тук да се случат нещата,но за подновяването не ми е ясно...

Щом има адресна регистрация в Германия от повече от 6месеца и се наложи смяна на шоф. книжка трябва да го направи в Германия. Мъжът ми я сменя миналия месец, трябваше да носи снимки (направи си ги в ДМ и струваше 5-6евро) и старата книжка, плати таксата и след 2 или 3 седмици си взе новата книжка. Запазва си час за подаването и за получаването.

# 392
  • Мнения: X
Вчера ходихме да берем ягоди. Дистанция никой не спазваше, никой не носеше маска. Беше си като преди. И в магазин видяхме хора без маски миналата седмица. Решихме, че са преболедували вече. Simple Smile

Evana, дано да ви подмине! 🙏🏻

# 393
  • Немция
  • Мнения: 6 919
И ние брахме ягоди, но на полето дистанцията е голяма. Бяхме на  доста метри един от друг. По едно време в нашия участък се събраха повече хора и големия ми син беше много възмутен. Grinning
Само продавачките в къщичката бяха с маски, но те бяха зад прегради и също на дистанция.

# 394
  • Мнения: 522
Момичета,книжката на мъжа ми изтича след 2 месеца,с немска ли трябва да я смени или може и в Бг да си направи подмяната? Знам,че ако ще караш шофьорски курсове и живееш в Германия трябва тук да се случат нещата,но за подновяването не ми е ясно...

Щом има адресна регистрация в Германия от повече от 6месеца и се наложи смяна на шоф. книжка трябва да го направи в Германия. Мъжът ми я сменя миналия месец, трябваше да носи снимки (направи си ги в ДМ и струваше 5-6евро) и старата книжка, плати таксата и след 2 или 3 седмици си взе новата книжка. Запазва си час за подаването и за получаването.
И баща ми си смени тук книжката, но най- неприятното беше, че не му признаха C- категорията, тъй като била придобита преди 2013 година и в Германия не важала.. имало някакъв нов гезец за жалост.

# 395
  • Мнения: 522
И ние като брахме ягоди, не се спазваше дистанция. Бяхме се подготвили с маски и бяхме единствените. Отделно, че един човек трябваше да има на ред и нашето семейство си изпълнявахме, въпреки че ягодите бяха вече обрани, всички други обикаляха от ред на ред. Бях след работното време на Шпаркасата- вътре имаше сигурно 6-7 човека, всички бяха от рисковите и без маски. Явно всички смятат, че е отминал вируса.

# 396
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Кмалик, в коя провинция сте?
В нашата квартална Шпаркаса всички са с маски, даже се чака отвън на опашка. Един излиза и тогава друг влиза.
Ако е централен клон с повече хора, сигурно не е толкова стриктно, подозирам.

# 397
  • Мнения: 522
Кмалик, в коя провинция сте?
В нашата квартална Шпаркаса всички са с маски, даже се чака отвън на опашка. Един излиза и тогава друг влиза.
Ако е централен клон с повече хора, сигурно не е толкова стриктно, подозирам.
В NRW сме. Предполагам, че не носиха маски, тъй като беше след работно време и няма кой да им направи забележка. То и тук може да се влизат по 4 човека по принцип, но са доста банкоматите и другите машини и явно са смятали, че не е проблем.

# 398
  • Мнения: 9 394
Кмалик, в коя провинция сте?
В нашата квартална Шпаркаса всички са с маски, даже се чака отвън на опашка. Един излиза и тогава друг влиза.
Ако е централен клон с повече хора, сигурно не е толкова стриктно, подозирам.
В NRW сме. Предполагам, че не носиха маски, тъй като беше след работно време и няма кой да им направи забележка. То и тук може да се влизат по 4 човека по принцип, но са доста банкоматите и другите машини и явно са смятали, че не е проблем.

Честно казано и аз като тегля пари от банкомат, който е в предверието на банката, забравям да си сложа маската. Просто предверието не го приемам като затворено пространство.

# 399
  • Мнения: 522
Дами, имам много сериозен въпрос. Понеже живеем на таванския етаж , в апартамента става ацки мор още от сега ... миналото лято беше ужас с бебе в такова положение.. бяхме купили по препоръки на човек от ХХХL - а за техника едно чудо дето пречиства въздуха, пръска вода и ужкем студи ... да ама в хола ни правеше само мъгла, а стаята ни дори и и да не е много голяма., пак нищо не правеше , дадохме най безсмислените 400 евро... та въпроса ми е , може ли да ми препоръчате нещо, което найстина да изстудява стаята?
Не знам дали сте си намерили климатик, но тъкмо разглеждам брошурата на Лидл и от 08.06 ще има мобилен климатик. Цената му според мен е добра, друг въпрос е, че не се знае колко ще върши работа. Иначе има и от онези малките климатичета, които се пълнят с вода- от личен опит искам да ви кажа, че са пълен боклук и един вентилатор върши много по- добра работа.
Скрит текст:

# 400
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Дени, нормално е да се забрави да се сложи маска, не сме роботи. Но онзи ден нямаше как да я забравя, като бяхме една маскирана опашка от 4-5 души. Grinning

# 401
  • Мнения: 9 394
Бибит,

То като видиш другите хора и се сещаш.  Затова, например, на мен ми направи много приятно впечатление, че на вратите на всички автобуси при нас има лепнат знак за носене на маска.

# 402
  • Мнения: X
Бундес правителството реши да даде за всяко дете еднократно по 300 евро, които вероятно ще се изплатят през юли и няма да влияят на данъци и други добавки. Самотните родители получават по 4000 евро. За покупка на електро автомобил с нето цена до 40 000 евро, купувачът получава 6000 от държавата. ДДС от 1 юли до 31 декември става 16% от 19, а стоките които бяха със 7% ДДС ще са с 5%. Това са храни, медикаменти и други. Токът поевтинява през 2021, като част гласувания пакет мерки, който е на обща стойност 4,3 милиарда.

# 403
  • Германия
  • Мнения: 3 438
Soft, това за самотните родители не е вярно:

Für Alleinerziehende erhöht sich der Steuerfreibetrag von 1908 Euro auf 4000 Euro.

А тия 300€/дете много добре ще ми дойдат!

# 404
  • Мнения: 9 152
Има ли някаква обосновка за отпускането на 300 Евро за дете?

Общи условия

Активация на акаунт