ЮНСКОТО ни бебче, гука и се смее вече

  • 8 102
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Здравейте мами! Аз съм нова тук и ако правя грешки моля да не ми забелязвате много!  Grinning Моето малко съкровище Дарина е почти на 2 месеца. по време на бремеността и сега черпя много информация от вас и вашия опит със сладките бебочета   bouquet

Добре дошла мила   bouquet При нас определено ще ти хареса. Дай ми само малко повече информация - кога е родена малката, кога ти е бил термина, мерки... за да мога да ви добавя в списъчето на първа страница  Wink

# 31
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Е и аз не мога да се сдържа. Valkiria ама ти си имаш голям изобретател.
Добре дошла на  mama Sasi  Wink
Пепитка отново чудесна тема бравос  Peace.
Оф, и ние от тези жеги сме много криви. Два дни не излизаме много защото е супер горещо и моя фъстък ми наду главата да мрънка. Ама това е почти постоянно, пък иначе сие е кротък бебок. Незнам какво да го правя, ето и сега дори е надул гайдата.
Упражнения и аз опитах да правя по-точно коремни преси, но ме боли още край операцията така, че мисля да поичакам още малко. Пък и пустия му гръб като легна и така ме стяга, от това превиване на два ката докато кърмя направо ми разказва играта сега. Тъй, че наистина ще почакат коремните преси, а за фитенс няма време май с мойте две съкровища. Това е за сега мили мами. До скоро.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 224
Аз пак съм тук Laughing Приспах малката и бързам да пиша. Наистина сте много готини и се надявам да остана дълго, та чак да ви омръзна  Joy Peppita, термина ми беше на 02-ри юли, но малката нямаше търпение да се запознаем и реши, че 26-ти юни е нейния ден. Госпожицата се роди 3200г. и 50см., а до края на първия месец пораснахме с цели 5см. и 1700г. Благодаря

# 33
Здравейте мили мами! От доста време ви чета но все не успявам да се включа.Накратко-аз сам от Варна и моята дъщеря Тея се роди на 26.06-3700кг,51 см.,имаме си и батко,който е на 7 год. и половина .От вас научавам много полезни неща,а и когато имам проблем се оказва че и вие имате подобни и това ме кара да се чуствам не сама.Надявам се да имам повече време да се включвам,засега чао,отивам да храня гадинката.Цунки на всички бебчовци.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Добре дошли на  mama Sasi  и nuni_ros!
Бебка днес е доста крива и въобще не е спала.Сигурно е от жегите.Направо в чудо се видяхме с татито.При вас как е?

# 35
Здравейте отново от мен! Включвам се отново докато малката спи,и веднага искам да благодаря на Pepitta за това че ни е включила отпред в списъчето.Искам да се извиня за грешките които правя,надавам се скоро да задобрея и да греша по-малко.За протокола-термина ми беше за 04.07,но родих с планово секцио както вече казах на 26.06.,.Извинете ме за глупавия въпрос,но как да си сложа картинка под nik name? Pepitta,темата е стрхотна,справяш се чудесно.denit,стана ми много мъчно като прочетох постинга ти за кърменето от старата тема,и искам да ти кажа че аз също съм от отбора на некърмещите мами,не защото не искам а защото нямам кърма.Аз също като теб пробвах всичко което пише в кърмаческия но резултата беше нулев.За твое и мое успокоение с баткото бях по същия начин /кърмих го 1 м.и половина,както и Тея/ и не мисля че боледува пове4е от нормалното,дори напротив по-здрав е от децата на някои мои приятелки ,които кърмиха до 7-8 месец.Така че ,повярвай че ти си най-добрата майка за своето бебче и то ще расте здраво и щтастливо.Извинете ме за дългия постинг,то докато се включа мина доста време ,а сега няма отърване от мен.ЧАО И ЦЕЛУВКИ НА ВСИ4КИ2

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Извинете ме за глупавия въпрос,но как да си сложа картинка под nik name?

Миличка, първо трябва да ти е активирана регистрацията, защото сега излисаш като гост. След това отиваш на профил и оттам си избираш от готовите картинки или ако имаш своя, но задължително трябва да е качена някъде в интернет



С червено е ако избереш картинка от форума, със синьо съм отбелязала ако имаш своя картинка. Не е никак сложно. Успех  Hug

# 37
  • Мнения: 554
Зрдавейте приятелки  bouquet

Ние сме добре в жегите понеже Боби не я извеждам , а си седи цял ден в стаята на пуснат климатик. Нагласям го да работи на 27 градуса и да духа нагоре.  Играем си в кошарката и активната гимнастика , а като й докривее - хоп в люлката и заспива.

Мами, искам да попитам всички ли вече махнахте нощните хранения?


Ние само една пауза по 6 часа правим от 21:00 до 03:00 и после по график на 3 часа папка. Понякога прави и 4 часови паузи , но са рядкост.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 227
Зрдавейте приятелки  bouquet

Ние сме добре в жегите понеже Боби не я извеждам , а си седи цял ден в стаята на пуснат климатик. Нагласям го да работи на 27 градуса и да духа нагоре.  Играем си в кошарката и активната гимнастика , а като й докривее - хоп в люлката и заспива.

Мами, искам да попитам всички ли вече махнахте нощните хранения?


Ние само една пауза по 6 часа правим от 21:00 до 03:00 и после по график на 3 часа папка. Понякога прави и 4 часови паузи , но са рядкост.
valkiria, ние махнахме нощното хранене. Последно яде в 10, после се буди чак в 5 сутринта за водичка и в 7 за първо хранене.   bouquet

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 505
valkiria, ние се храним в 21,00; 00.00 и след това се буди около 05.15-06.00.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
valkiria, при нас всяка нощ е различна мила. Понякога като го накърмя към 21 спи чак до 3, но понякога се буди в 1, 4, 7 .... Не знам кога ще се откаже от нощното хранене, но аз няма да му давам зор. Все пак кърмата се усвоява лесно  Wink

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 19:19 от Peppita

# 41
  • Мнения: 554
Благодаря милички за бързите отговори Hug

Абе имаме 6 часова пауза, но се чудех дали не трябва вече да е доста по - голяма, но не мисля да си тормозя детето да го отучвам от нощното хранене... мисля,че сама ще се откаже, както се отказа от това в 12.

Благодаря и цунки на бебите и прегръдки за вас!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 227
Благодаря милички за бързите отговори Hug

Абе имаме 6 часова пауза, но се чудех дали не трябва вече да е доста по - голяма, но не мисля да си тормозя детето да го отучвам от нощното хранене... мисля,че сама ще се откаже, както се отказа от това в 12.

Благодаря и цунки на бебите и прегръдки за вас!
Дарлинг, на мен в болницата ми казаха, че вечерно време трябва да има поне 4-ри часа почивка за стомахчето, за да може да се изпразни хубаво и да не се затормозява... мисля, че вие влизате в тази категория  Grinning Док пък ми каза, че когато детето си вземе необходимото като за начало, само ще разреди храненията. Не се притеснявай  Hug   bouquet

# 43
  • Варна
  • Мнения: 224
Мами ПОМОЩ!!! Какво ви е мнението за ЧАЙОВЕТЕ ЗА УВЕЛИЧАВАНЕ НА ЛАКТАЦИЯТА? От 3 дни Дари започна да плаче следобяд малко след като я нахраня. Cry Мислех, че е от жегите, но чак днес с помощта на една приятелка разбрах, че детето не си дохранва.  newsm78Кърмата ми не достига за храненията в 15ч. и 18ч. През останалото време всичко е ОК. Не искам още да започвам с адаптирано мляко. Дайте ми съвет!!!

# 44
  • Мнения: 296
Peppita,благодаря ти за помоща,ще се занимая с това по-късно.Valkiria ние правим същата пауза като вашата,като я нахраня в 21ч се събужда в 3-4ч.Засега не мисля да я отказвам от нощното хранене,защото направих тази грешка с баткото и резултата беше много безсънни нощи и едно изнервено бебе,което се опитвах да залъжа с вода.Смятам че бебетата имат вроден инстинкт за храненето и когато са готов сами ще си го пропускат.Искам да ви питам има ли някои като нас на който са отложили хепатитната ваксина от първия месец поради липса на такава,защото аз се притеснявам малко че изоставаме с имунизациите?

Общи условия

Активация на акаунт