Субфебрилна температура

  • 2 245
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 431
Здравейте,
От няколко седмици поддържам субфебрилна температура в следобедните часове до вечерта - 37 - 37.2, сутрин и вечер нямам. Трябва да отбележа, че всичко започна откакто се възпали колитът ми ( при мен се изразява в кашави изхождания ). Направих си ПКК с ДКК, изследване за токсоплазмоза, гинекологичен преглед всичко е в норма. Гастроентерологът ми предписа за колита лекарства и каза, че е възможно да е нервно-вегетативна дистония, но мен силно ме съмнява. Заради колита си пуснах и фекален тест, където се изолира паразит - Бластоцистис Хоминис. Не знам дали е от паразита, но се притеснявам, че не отшумява. Миналата година имах пак епизод със субфебрилитет и продължи около 2-3 месеца. Сега обаче вътрешно се притеснявам да не е нещо сериозно...моля споделете опит с тази температура.

# 1
  • Мнения: 2 463
Откакто родих и си взех електронен термометър заради бебето, всеки път като си я меря през деня ми е субфебрилна. Сутрин и вечер не. Изследвала съм се за паразити - нямам. Автоимунно нямам. Имам стафилококово носителство и съм често болна, но не мисля, че е това.
Само че съм с вегетативна дистония и според мен е тази причината.
Даже сега с този корона вирус се притеснявам някъде да не ме тестват - дали ще ми повярват, че от 4 години съм така?
Иначе аз не си я усещам. Само ако вдигна над 37,5, когато съм болна, тогава.
Това е моят опит със субфебрилната температура, изобщо не го мисля вече, явно при мен това е нормалното.

# 2
  • Мнения: 1 431
При вас според мен е чисто хормонално, щом се чувстмате добре. И при мен сутрин и вечер няма, обед-следобед се появява до вечерта, но аз не се чувствам добре - досрива ми се, замалявам и просто я усещам, не е нормално. А за короната съм съгласна, човек да не смее да иде на лекар веднага ще го стреснат с коронавирус.

# 3
  • Мнения: 2 463
Да, явно при Вас не е нормално, щом си я усещате.
Между другото, мъжът ми като вдигне 37,2-3, когато е болен, казва че веднага я усеща, а аз при мен - нищо.
А този паразит третирате ли го някакси?

# 4
  • Мнения: 1 431
Да, усеща се, ставам неработоспособна.В момента повтарям изследването  в друга лаборатория и ако се потвърди предстои консултация с паразитолог и ще видим...

# 5
  • Мнения: 2 463
Не знам от кой град сте, но специално за паразитолозите мога с две ръце да препоръчам Националния център по заразни и паразитни болести в София.
Там си правих изследвания за токсоплазмоза, когато бях бременна (родителите ми имат котки), а също така и скоро ми се наложи да пускам за чревни паразити на детето, та и аз си направих. Много са компетентни, обясняват подробно цялата методология на работата си, а и консултират за лечението при нужда.
Слава Богу, не ми се е налагало да се лекувам, но разпитах за лекарства и т.н. и ми обясниха подробно какво се прави. Тъй че ако искате и имате възможност - можете да се консултирате и с тях.

# 6
  • Мнения: 1 431
Точно там ми казаха да си направя, защото са най-компитентни. А самата лаборатория в института ли се намира, имате ли представа ? Разбрах, че била някъде по уличките около самия институт.

# 7
  • Мнения: 2 463
Намира се на ул. Кра Кра 3А, не в централната сграда, а в една от преките на Янко Сакъзов. Доколкото си спомням работят сутрин от 8:30 или 9 ч. до 15 ч., като е добре пробата да се занесе сутринта. Ние бяхме със съмнение за глисти и носихме и тест със скоч лента, освен фецес. Резултатите стават готови на следващия ден.

# 8
  • Мнения: 1 431
Много благодаря за информацията, още другата седмица ще ида! В другите лаборатории отнема по 4-5 дни да се направят изследванията, а тук за един ден е чудесно. А само за паразити ли изследват или има и микробиология за бактерии, имате ли представа ?

# 9
  • Мнения: 2 463
Това, което аз правих беше само за паразити. Но доколкото знам в централната сграда има и микробиологична лаборатория, в която би трябвало да правят посявка и за бактерии. При микробиологията обаче със сигурност ще чакате поне 3 дни, тъй като технологично така се правят изследванията.
Според мен в понеделник сутринта звъннете по телефона, помолете да Ви дадат директния телефон на кабинета по паразитология (за съжаление го нямам, тъй като правих изследването преди 2 месеца) и директно говорете с доктора, който е на смяна за проблема Ви. Поне на мен ми дадоха обстойна информация и когато отидох, бях подготвена какво, къде и т.н.
От досегашния ми опит, са много отзивчиви, тъй че информирайте се предварително по телефона и тогава носете пробата или пробите (те ще Ви кажат какво точно).

# 10
  • Мнения: 1 431
Здравейте отново,
Ами значи наличието на този бластоцист се отхвърли, така че моят проблем не е от това очевидно, а и температурата си продължава, вече и аз нз къде да ходя и какво да изследвам.

# 11
  • Мнения: 292
И моят син-на 11 г. е така от 3 месеца.След прекаран тежък грип с висока температура си остана с тази субфебрилна т-ра- 37, до 37-3. През деня няма. Вдига я вечер и после сама си пада.Казва,че не я усеща.Направихме много изследвания и нищо.... продължава да си е така.

# 12
  • Мнения: 1
Някой има ли успех със субфертилитет..

# 13
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Тъй като темата ме вълнува, да повдигна и  аз въпроса -Някой има ли успех със субфертилитет?

Общи условия

Активация на акаунт