Начинаеща татуистка

  • 2 532
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте! Не намерих подобна тема,за това пускам нова. Аз съм на 23 години, от Пловдив, отдавна мечтая да правя татуировки,понеже  рисувам от малка и ми е хоби. След месец и нещо имам рожден ден и мъжа ми реши да ми направи подарък-машинка за татуси. Всичко добре,но никъде в интернет не намирам информация за начинаещи татуисти и за всичко което трябва да знам. Нямам познати татуисти,единствения вариант,който намерих беше следния- 2 години да стажувам при татуист на пълен работен ден,без да получавам заплата а точно обратното,трябва да плащам. Понеже имам малко дете на 1г.5м. нямам тази възможност а и време. Сърдечно моля,ако някой знае нещо по темата да сподели. Сериозна съм в намеренията си и имам наистина голямо желание да се начуча,не само като хоби а и да си изкарвам някой друг лев,след време разбира се. Благодаря ви за отделеното време и се извинявам ако не пиша на правилното място!

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моят мъж си купи машинка преди няколко години. Рисува върху себе си Simple Smile Честно, краката му са изрисувани от него. На мен ми направи две татуировки и после на един приятел няколко. Ама трябва да има кой да ти се довери.
Машинката му дойде с едни големи парчета нещо като фина гума, на които да се упражнява. Гледа клипове много из интернет. Ще го питам за нещо специално.
Ама уточнение- не е татуист по професия. Той като теб- обича да рисува, обича татуировките и така.

# 2
  • Мнения: 134
Моят мъж си купи машинка преди няколко години. Рисува върху себе си Simple Smile Честно, краката му са изрисувани от него. На мен ми направи две татуировки и после на един приятел няколко. Ама трябва да има кой да ти се довери.
Машинката му дойде с едни големи парчета нещо като фина гума, на които да се упражнява. Гледа клипове много из интернет. Ще го питам за нещо специално.
Ама уточнение- не е татуист по професия. Той като теб- обича да рисува, обича татуировките и така.


 Благодаря много! 😊

# 3
  • Мнения: 291
Продават се свински кожи точно с тази цел - за учение. Потърси в интернет. Имам познат, който така започна. Първо рисуваше върху хартия, после с машинка върху свинските кожи докато се понаучи и свикне, и накрая върху истинска кожа на приятели и познати (който се прежали за не особено красива татуировка 😃 ). Първоначално татуираше от дома си и за малко пари, а след време си отвори студио. Успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 915
В Пловдив няма ли курсове за татуировки? В София излизат няколко опции, примерно 300 лв. за 20 учебни часа. Така ще придобиеш повече увереност. Разбира се, трябва си още практика и тренировки...Ако намериш някакви форуми или фейсбук групи за татуисти, може би ще намериш и правилните насоки и контакти. Успех. Simple Smile


П.П. Ежегодно се провеждаше Tattoo Fest Sofia. можеш да следиш за нови събития.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 22:09 от Free Soul

# 5
  • Мнения: 1 154
Здравей! Брат ми е татуист и от лични наблюдения мога да ти разкажа началото Simple Smile Много клипове в интернет, много! Часове, дни. Много рисуване. Първо на хартия, после с машинката върху свински учи (в държавата, в която живее много трудно се намираха Grinning ). И вече когато усетиш в себе си, че ще се справиш започваш върху хора. Отначало малки, само черно-бели, защото за да започнеш да работиш в цвят се иска доста опит Simple Smile
Истината е, че иска много отдаденост, старание, педантичност, внимание към детайла. Трябва да гледаш, да следиш и да се учиш само от най-добрите в тази сфера. Никога, абсолютно никога, да не правиш компромис с работата си.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моя приятелка си взе наскоро машинка. сега рисува върху портокали и помело, по съвет на неин приятел татуист.

# 7
  • Мнения: 131
Имаш ли опит в рисуването ? Ако не си професионален художник определено ще ти е по-трудно ... Трябват много добри познания по перспектива, портрети, упражнения по красиво писане и различни шрифтове...

# 8
  • Мнения: 3 044
Принципно има курсове. Дефакто при добрите татуисти са скъпи. За в София мога да ти кажа, че моят взимаше 2017ста 400лв (бях питала за приятел), което включва 10 дена плътно в студиото, от сутрин до вечер, А,Б,В в татуирането, как да си наредиш масата, показване на различните техники, за да си избереш коя е "твоята", работа на изкуствена кожа, както и рисуване и гледане докато те татуират. Супер е, че си се запалила. Татуирането изисква огромна концентрация, внимание към детайлите, старание, луда педантичност, отнема и много време и отдаденост.
Моето студио организира Tattoo Expo всяка година, може да го посетиш и да разпиташ директно на място. Най - добрите са там всяка година, включае и чуждестранни татуисти пристигат. Ако те интересува - мога да ти кажа легендарните ни имена в България.

# 9
  • Мнения: 134
Принципно има курсове. Дефакто при добрите татуисти са скъпи. За в София мога да ти кажа, че моят взимаше 2017ста 400лв (бях питала за приятел), което включва 10 дена плътно в студиото, от сутрин до вечер, А,Б,В в татуирането, как да си наредиш масата, показване на различните техники, за да си избереш коя е "твоята", работа на изкуствена кожа, както и рисуване и гледане докато те татуират. Супер е, че си се запалила. Татуирането изисква огромна концентрация, внимание към детайлите, старание, луда педантичност, отнема и много време и отдаденост.
Моето студио организира Tattoo Expo всяка година, може да го посетиш и да разпиташ директно на място. Най - добрите са там всяка година, включае и чуждестранни татуисти пристигат. Ако те интересува - мога да ти кажа легендарните ни имена в България.
 
Ще съм благодарна да ги споделиш. 🙂

# 10
  • Мнения: 3 044
Братята Смокови, Петя и мъжът й Евгени Евлогиеви, Веско Замфиров и Цеко от Плевен (Inside Ink studio)

# 11
  • Мнения: 134
Първи опит на изкуствена кожа. Мисля,че се справих горе долу добре Grinning


# 12
  • Мнения: 3 044
Браво! Продължавай все така Hug

# 13
  • Мнения: 134
Браво! Продължавай все така Hug


Благодаря,ще дам всичко от себе си,за да се науча. 😊

# 14
  • Мнения: 134


Момичета,само да се похваля. Това го правих днес на мъжа ми. Знам че не е много добре,но е първи опит на човешка кожа и понеже нямам свободно време да се упражнявам, това е голямо постижение за мен! 😊

Общи условия

Активация на акаунт