Банята - 36 тема

  • 52 570
  • 796
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Гугъл много помага, когато търсиш нещо.
- Баня стил
- Сима

# 76
  • Мнения: 7 239
Здравейте! Имам нужда от съвет. Имам апартамент ново строителство, завършен по БДС съвсем скоро, който получавам с готова направена баня (според договора). От нас се искаше само плочките да изберем, всичко останало като труд, материали, тоалетна, стъклена преграда за душ пространството и т.н. - от строителя.
Обаче са сложили някакъв абсолютно неадекватен цвят фугираща смес, който ми докара нервна криза Grinning

Та, въпроса ми е - поправим ли е такъв проблем, има ли начин да се коригира или да се настройвам философски и да приема положението?

# 77
  • Мнения: 39 572
Да, фугата може да се премахне и да се сложи нова в друг цвят. Нямам идея дали може да се боядиса с боя за плочки.

# 78
  • Мнения: 7 239
А самото махане как става? Притеснява ме да не се наранят плочките и положението да стане дори по-зле от сега.

# 79
  • Мнения: 39 572
Е, нямам идея. Може да има специалнен уред или технологоя.

# 80
  • Мнения: 41 539
Маха се фуга, ама е досадно и трудно ще намериш някой да се навие. И ако е добра не е много лесно. С тези машинки е доста по-лесно, ама не знам дали няма да се нанесе вред на плочките. Някой с опит да каже.

https://www.youtube.com/watch?v=dk47aq9pits

https://bg.decorexpro.com/nastennye-pokrytiya/plitka/kak-udalit-staruyu-zatirku/

# 81
  • софия
  • Мнения: 25 732
Махането на фуга е играчка. Трябва да се изрови, за друг начин не съм чувала. В строителните магазини съм виждала уред за това.

# 82
  • Мнения: 7 239
Мда, разбрах междувременно, че можело с шлайф да се изреже или както zvаnchе е писала по механичен начин да се изрови, но много тънка и деликатна работата... Confused

# 83
  • София
  • Мнения: 1 744

Продава се с 2 ножчета.Сваляте едното и зачиствате фугите.Внимавайте при ръбовете на плочките.

# 84
  • Мнения: X
В клипчетата за боядисване на плочки боядисват и фугите със същата боя. Това обаче е компромисно решение за чисто нова баня.

# 85
  • Мнения: 2 452
Имаше някакъв оцветител за фуги май на Мапей. Гледам и аз че нашите фуги нещо станаха по светли от мострата в магазина и ме дразни та мисля да го пробвам на клипове в youtube изглежда чудестно напълно сменя цвета с друг.
https://www.deplan.bg/c/interiorni-boi-48/osvezhitel-za-fugi-fug … hatn-016-kg-27119  има го в разл цветове. Сподели ако го пробваш

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 21:50 от Niss

# 86
  • Португалия
  • Мнения: 4 257
тая реклама на bosch-все едно индийски,или най-малкото турски сериал гледаш Laughing

премахването на фуги е коментирано вече
и който се е пробвал ,наистина,знае колко неблагодарна работа е
много близко до катастрофа

# 87
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Здравейте, чета темата от скоро и реших да пиша, защото у дома, живот и здраве, започва цяяааалостен ремонт на банята.
Проектът ни вече е готов, решихме да го правим в Сико и от там да закупим всички неща. Не съм особено доволна от визуализацията обаче. Банята ни има доста чупки и за жалост ъглите й не са съвсем прави. Оказа се, че това е доста голяма спънка за програмата, в която изработват проектите, и по всяка вероятност аз ще трябва да направя един хубав, точен чертеж, който да е в помощ на майстора.
Идеята ни е на 1 юли да започне заниманието.
Мненията ви са ми полезни и интересни. Това, което вече разбрах, е, че трябва много внимателно да премислим и изберем всичко, за да не си блъскаме после главите.

# 88
  • Мнения: 7 239
Имаше някакъв оцветител за фуги май на Мапей. Гледам и аз че нашите фуги нещо станаха по светли от мострата в магазина и ме дразни та мисля да го пробвам на клипове в youtube изглежда чудестно напълно сменя цвета с друг.
https://www.deplan.bg/c/interiorni-boi-48/osvezhitel-za-fugi-fug … hatn-016-kg-27119  има го в разл цветове. Сподели ако го пробваш

Niss, благодаря. Към този вариант се ориентирахме и ние, другия ми се струва твърде драстичен и се притеснявам дали няма да стане по-зле положението. Точно за оцветителите на Мапей ми казаха, ще пробваме така и ще споделя. Дано съм доволна от резултата Simple Smile

# 89
  • Мнения: 219
Здравейте. Имаме Г-образно душово пространство, което се ориентирахме да преградим с два паравана тип Хармоника на Кераглас, поставени на земята без праг, със спазен наклон.  Тъй като от друго място се опитват да ме убедят, че ще пропускат вода този тип паравани, бих искала да попитам тези които имат такъв параван и препоръчват фирмата дали това е така.  Въобще плюсове и минуси, качествени ли са и наистина ли си заслужават парите.  Ще съм много благодарна. В нашият град нямаме шоурум и не можем да ги видим на живо.

предварително благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт