Банята - 36 тема

  • 52 772
  • 796
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 42 162
Не пропускат, споко. Стига да са направени добре, де. Има си всякакви уплътнения за всяко конкретно приложение. Дали е с праг или без е все тая, ако уплътненията не държат и с праг пак ще подлизва вода през луфта между праг и стъкло. А дали се уплътнява луфт между праг и стъкло, или между пода и стъкло е все тая. И за вертикалните фуги си има уплътнения също.

https://keraglass.info/img/upl/images/doc_20-1.jpg

# 91
  • Мнения: 762
Търся сапунерка за монтаж на стена без пробиване. Да не е от тези мрежестите и да не е от стъклените. Искам да е някаква, при която като оставиш сапуна да има ваничка за оттичане на водата, а не да капе долу и да стават петна. Със стъклените вероятно ще се разкисва сапуна. Нещо подобно на тази от снимката, но тази ми грознее с заради крачетата

# 92
  • София
  • Мнения: 2 731
Здравейте. Ориентирали сме се скоро да правим лек ремонт в банята. В момента е с душ кабина (от тези огромните, хидромасажни с парна баня), но мислим да я махнем и да сложим стъклен параван, който да е от стена до стена с врата. Естествено, че плочките на пода ще трябва да се сменят заради кабината, но чакам майстор да дойде и да даде идеите си. Стените не ми се иска да ги пипам, защото много ги харесвам, но ако се наложи ще подмени изцяло частта, където ще е душа.
Та, на въпроса: какво ви е мнението за душ панелите? Много са стилни и доста ми допадат. Но добър вариант ли са?

# 93
  • Мнения: 1 634
Какви са тези душ панели? Ние сме със стъклен параван и вътре си е плочки.
Мнение за парната кабина може ли?

# 94
  • София
  • Мнения: 2 731
https://www.keranova.org/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0 … D0%BD%D0%B5%D0%BB
Това са душ панелите.
Ако имах хубаво мнение за кабината с парна баня, то нямаше да я сменям Joy

# 95
  • Мнения: 42 162
Виждала/тествала съм душпанели само по хотели и нямам високо мнение. Всичките имаха по нещо счупено/ развалено, а и кефът не беше особен. Пък е повече за миене. Иначе може да има и по-качествени, де да знам, ама не съм се изкушавала.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 559
И моят опит е подобен на Черна станция, у дома не сме имали подобен панел. Но ми хрумна друго - парните душкабини често са с някакъв такъв панел вграден в цялото нещо - имате ли, използвате ли го? И изобщо, опцията с тези дюзи ли е целта или просто визуално ви допадат душпанелите?

# 97
  • Португалия
  • Мнения: 4 551
Колона за хидромасаж се водят тия " душ панели"
Пълна бутафория- имаме в 2 бани, всички се опитахме да ги харесаме,но в крайна сметка никой не ги ползва тия доптлнителни дюзи.

# 98
  • Мнения: 1 211
Здравейте. Някой може ли да ми разясни разликата между тези тела за вграждане на Grohe? Купих този смесител и сега се чудя кое от двете трябва да взема.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 748
Здравейте. Ориентирали сме се скоро да правим лек ремонт в банята. В момента е с душ кабина (от тези огромните, хидромасажни с парна баня), но мислим да я махнем и да сложим стъклен параван, който да е от стена до стена с врата. Естествено, че плочките на пода ще трябва да се сменят заради кабината, но чакам майстор да дойде и да даде идеите си. Стените не ми се иска да ги пипам, защото много ги харесвам, но ако се наложи ще подмени изцяло частта, където ще е душа.
Та, на въпроса: какво ви е мнението за душ панелите? Много са стилни и доста ми допадат. Но добър вариант ли са?
  Ще трябва да се сложи праг от полимрамор.Да се изкъртят плочките да се постави сифон .А душ панел си вземете по широк за да скриете изводите зад него.Недостатък е когато пуснете дюзите в началото тръгва студена вода.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Здравейте. Някой може ли да ми разясни разликата между тези тела за вграждане на Grohe? Купих този смесител и сега се чудя кое от двете трябва да взема.
В описанието на смесителя трябва да пише с кое тяло за вграждане се комбинира.Абревиатурата им е с номера.
Нашите са термосмесителни и са комбинирани с първия показан вид.

Допълвам се след като открих модела ви.Комбинира се с Grohe Rapido E .
За всеки случай проверете пак.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 14:43 от nelina_london

# 101
  • Мнения: 1 211
nelina_london, абсолютно си права. Купих го от Амазон и сега като се разрових наистина си го пише, ама кой да чете?! Flushed
Благодаря!

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 559
Сийка, първото тяло за вграждане е предходния модел, следващото модел SmartBox е последното, универсално, заместващо два предходни модела. Второто е подходящо и за термосати и за едниръкохваткови смесители, но не е за този смесител, ако правилно разпознавам модела. Както е написала Нелина, за него ви трябва първият модел. Понеже се ориентираме по картинки само, без точен модел, един документ(на немски) но моделите си имат номера и е видно, кое с кое върви:
Grohe Rapido E Rapido T/ Rapido SmartBox

A, уточнили сте се, аз докато свърша 10 неща и допиша, но оставям документа за справка, за всеки случай.
Така сме, покрай ремонти и строежи ставаме и ние специалисти "по всичко" Wink

# 103
  • Мнения: 9 952
И понеже обсъждаме вградени смесители, аз да попитам - какви са недостатъците на този тип? Има ли вероятност нещо от вграденото да се развали?

# 104
  • Мнения: 42 162
Аз не знам техника, която да не може да се развали или да даде дефект. И тогава недостатъкът е, че трябва да разбиеш за да смениш. Иначе пък е по-изчистено, по-малко тръболяци за миене.

Общи условия

Активация на акаунт