Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 65

  • 40 249
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 184
Лъчетерапията беше преди Великден. Всички се кълнат, че не може да е от нея. Дали е така - един Господ знае. Много имам да пиша. По време на първата лъчетерапия и изгориха кожата брутално. Не можеше да си легне от болка. Лекарите нищо, било нормално. И ние си викаме, нормално е - ще зарасне. По същото време моята шефка се лекува в Испания. Отсипа и от крема, който на нея и бяха изписали на А Дерма. Получи облекчение веднага. А доктора в Сити Клиник е Христов. Иначе много мил, много внимателен винаги, но факт...

# 676
  • Мнения: 504
Аз минах преди месец и половина курса лъчетерапия в Сити клиник, вярно - моите бяха не 30, а 20 процедури и се мазах през цялото време с едно от лекарствата, за които ми беше казал лекарят, но не може да се каже, че изгорях. Само малко ми потъмня кожата и последните дни имах лек ситен обрив. Повече го усетих като слабост и умора. Но пък разликата между 20 и 30 облъчвания не е малка.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 172
И след като ти минат всички болнични тогава с направление от ЛЛ отиваш в оф. Изключих 😁
Оная грозна висока сграда на бул.Левски.
На първия етаж и подаваш документи за ТЕЛК.
След 3м те викат и след още 3-4 м получаваш пенсия Simple Smile


Предполагам че говориш за ХЕИ-то ???  там нещо имаше да се ходи на картотека мартотека ?

# 678
  • Мнения: 3 996
Същото 😁
Там отиваш на първия етаж, ще видиш една дълга инвалидна рампа вътре. Точно вратата срещу рампата е .
Носиш си всички епикризи, изследвания, направление от ЛЛ

# 679
  • Мнения: 1 168
Здравейте момичета,
тези от Вас, които не се хоспитализирате по време на вливки, а ги минавате като процедура, как доказвате пред ЛКК, че провеждате лечение в съответната онкология, какви документи служат за доказателство пред ЛКК?

# 680
  • Варна
  • Мнения: 373
Lea, има ЛКК във всяка онкология, не е нужно да доказваш пред друга комисия. Просто кажи на лекуващия лекар, че ти трябва болничен, протокол за ТЕЛК или каквото е нужно.

# 681
  • Мнения: 1 168
Lea, има ЛКК във всяка онкология, не е нужно да доказваш пред друга комисия. Просто кажи на лекуващия лекар, че ти трябва болничен, протокол за ТЕЛК или каквото е нужно.

От ЛКК ми искат документи за химиотерапиите, които аз правя като процедура, без да ме хоспитализират. Може би от самата клиника трябва да искам документ, но се чудех по-конкретно каквъв документ да искам.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 172
Лъчетерапията беше преди Великден. Всички се кълнат, че не може да е от нея. Дали е така - един Господ знае. Много имам да пиша. По време на първата лъчетерапия и изгориха кожата брутално. Не можеше да си легне от болка. Лекарите нищо, било нормално. И ние си викаме, нормално е - ще зарасне. По същото време моята шефка се лекува в Испания. Отсипа и от крема, който на нея и бяха изписали на А Дерма. Получи облекчение веднага. А доктора в Сити Клиник е Христов. Иначе много мил, много внимателен винаги, но факт...


Тери , може ли да пишеш или да пратиш снимка на крема на А дерма  , рагледах им сайта но са много , за чувствителна кожа , за раздразнена кожа ....? .....кой точно знаеш ли ?
 на ми предстои на есен и си записвам всичко което споделят момичетата за да не питам пак и да се повтарям .


Момичета на мен много ми оредяха веждите  и миглите а съм още само на 3 вливки ,  мога ли нещо да направя което да не пречи на химиото ,  можем ли да лепим мигли , колкото и нелепо да изглежда поне вечер при нужда ако има излизане ?  Ако мажа с нещо ще има ли ефект или по добре да не ги стимулирам по време на химия ?

Аз съвсем забравих да спомена , попитах за слънце и масажи , слънце почти не , къпане и стоене на плаж под чадър до към 10 сутринта максимум съм защитен фактор 50 мин.  даже 80-ти  по добре .
Масаж каза не даже и на глава не се препоръчва , на крака , т.е стъпала е о.к , и иглотерапия о.к .

Попитах и докога не трябва да нося нормален сутиен а само спортен , казаха около 3 години докато се успокои гърдата  , и за масажите толкова . А за слънцето- това по горе даже и здрав човек без терапий пак така трябвало за цял живот.

# 683
  • Мнения: 504
Леа, би трябвало да ти дават епикриза след всяко вливане. Не върши ли работа? Муци, може да не ти опадат, на мен само ми оредяха малко за разлика от косата. Не знаех, че не трябва да се носи нормален сутиен. Аз ходя с такива, вярно предпочитам да слагам по-старите си, които не са толкова стегнати.
 Аз днес подадох документите за ТЕЛК. Върнах се веднъж до вкъщи да си взема удостоверението за настоящ адрес, че не съм си вадила лична карта със софийска регистрация. Дадох копия на епикризите, направление от личния лекар, удостоверение за настоящ адрес (в случай, че е различен от постоянния  - в друг град) и производствената характеристика, криво-ляво скалъпена от колежката.  Накараха ме да махна телчетата на документите понеже ги сканират автоматично. Това за Софийския ТЕЛК - да знаете ако ви се налага. Казаха след месец да чакам писмо или да отида до там. В краен случай може и по телефона.

# 684
  • Мнения: 409
Муци, навремето се рекламираше едно гелче Бони Лаш, което стимулира растежа на миглите. Мисля, че го гледах навремето, когато и моите мигли бяха много оредели, но имам спомен, че не бива да се прилага по време на химиотерапия. Виж нещо в нета за него. Според мен обаче няма смисъл да насилваме телата си в такъв момент. Трите вливки, които ти остават, ще минат за два месеца, след което миглите, косата и веждите ти ще започнат да растат. Миглите и веждите израстват доста по-бързо от косата (поне при мен беше така), освен това ще са здрави, за разлика от това, което сега имаш. Мисля, че тогава ще можеш спокойно да ги стимулираш с някакъв серум или да ги сгъстиш с изкуствени.

# 685
  • Мнения: 3 996
Три месеца оглеждах изкуствени мигли....
Така и не си купих 😁
Серум за мигли и вежди използвах след химиите.

Гинеколожката днес каза, че от тази химия долу съм много суха и тънка. Друга дума използва, но  като замигах неразбиращо това ми обясни.
Пита ме каква ми е била химията.
Ми ... червена и бяла - 8 курса.
Сега си чакам резултати от цитоннамаска. Дано всичко да е наред.
Ехографа беше супер...

# 686
  • Мнения: 42
Момичета помагайте, дали на някоя от вас се е случвало? В четвъртък ми правиха изследвания и трябваше последно да ме боднат в 21.00 . Тъй като имаше 4 часа от предното решихме да идем на гребната база в Пловдив,за да хапнем. Вечеряхме, но времето не минаваше и седнахме до канала, но аз бях леко облечена и просто за час и половина сякаш ми духаше точно в болната ръка и рамо. Снощи изведнъж ръката ме заболя много силно, чак се разплаках, мазах с лиотон, но нищо пих Нурофен, мазах с перксиндол и като започна една треска вдигнах 39,4. Едва изкарах до сутринта успях да я смъкна, но към 10 пак взе да се покачва ръката стана червена, подута и много чувствителна на допир. Накрая се обадих на джипито, тя е изключителен човек, отидох до тях и каза че се съмнява за червен вятър, каза да изследвам црп, но изтървах лаборатории те. А вече почти 6 години от операцията. Ако някой е имал подобни симптоми помагайте. А и пръскам с пантенол, така ми каза.

# 687
  • Мнения: 454
Е, чак пък червен вятър, но няма ли дежурни лаборатории?
Като казваш изведнъж силна болка, да не е ожилване от пчела или оса? На мен така ми се зачерви с отток цялата ръка като ме щипна оса. За ден, два се оправи, слагах ледени компреси и май пих алергозан.

# 688
  • Мнения: 409
Mitrag, това си е за лекар отвсякъде. В болната ръка сигурно имаш задържане на лимфа. Знам от онколог, че появи ли се зачервяване, трябва да се вземат мерки ( мисля, че се пият антибиотици). На мен не ми се е случвало и не мога да преценя доколко е спешно и можеш ли  да чакаш до понеделник, но с тази температура не ми изглежда удачно. За всеки случай обади се на онколога ти или на ЛЛ и ако кажат, че не търпи отлагане, върви да те изследват в някой спешен център. Дано да си добре 🤗

# 689
  • Мнения: 3 996
Отиди до спешния.

Аз на държавния изпит от писане си претоварих ръката. Пазих я няколко дни и после забравих за нея. Сряда само от държане на два картона яйца за 5мин + течение ..... си направих нещо Disappointed Relieved
Боли ме горе в плешката и костта над китката.
Направо ужас.
И понеже съм глупава продължавам да не я пазя 🤕

Да Ви се похваля с новия ми помощник 😁
Херметически мултикукър .
Днес от мерак да го пробвам чак и мляко с ориз правих Joy, а то като детска игра.
Сложих мляко , захар, ориз, вода. Затворих го и пуснах за 10мин с херметик.
Стана разкошно . Ако можеше после и в купичките да го разлее.... размечтах се

Общи условия

Активация на акаунт