Априлски мечти :) 2020

  • 8 714
  • 156
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

Аз ползвам омнибиотик панда и съм давала само него на детето. Няма колики досега и като цяло му е спокойно стомахчето, не сме имали никакви неразположения. В ремедиум се продава на най-добра цена-67 лв. По другите аптеки е над 75.

# 31
  • Мнения: 128
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

Аз ползвам омнибиотик панда и съм давала само него на детето. Няма колики досега и като цяло му е спокойно стомахчето, не сме имали никакви неразположения. В ремедиум се продава на най-добра цена-67 лв. По другите аптеки е над 75.


Как го давате, похвалиха ми го и мисля да взема, че малката има много колики, давам био гая, но ефект 0,както и Колийф..

# 32
  • Мнения: 884
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

Аз ползвам омнибиотик панда и съм давала само него на детето. Няма колики досега и като цяло му е спокойно стомахчето, не сме имали никакви неразположения. В ремедиум се продава на най-добра цена-67 лв. По другите аптеки е над 75.

На колко е детето ви?Нашия мъник е на един месец и ползваме капки Абоколикин и чак от копър и анасон от билкар,обаче не виждам никакъв ефект ,а от капките вече второ шишенце ще свърши.

# 33
  • Мнения: 221
Ние за пробиотик даваме био гая, при нас помага да осовободи газовете, за колики Лефакс - много съм доволна. Някой казват, че им запича бебетата,при нас не се е случвало,аз и не й давам всеки ден,единствено ако видя,че ще я почват коликите.

# 34
  • Мнения: 56
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?
Здравейте и от мен и честити бебчета на всички!Да са ни живи и здрави! Аз родих на 25.03. близнаците в 37 седмица. Всичко е наред и живот и здраве утре стават на 2 месеца Simple Smile
Относно пробиотика - още с изписването  почнахме Биогая.Коликите не ни се разминаха и включих Инфакол. От една седмица давам Омнибиотик панда+ Лефакс през деня и Абоколикен на нощните хранения. Понеже ми спря кърмата давам омнибиотика по веднъж на ден, като разтварям сашето в шишето с млякото, най-често на обедното хранене. Имам чувството, че тази комбинация е нашата. Децата плачат, но сумарно се връзва около 1-2 часа за денонощие. Определено не е както преди Simple Smile може пък и вече коликите да отшумяват Simple Smile

# 35
  • Мнения: 14
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

Аз ползвам омнибиотик панда и съм давала само него на детето. Няма колики досега и като цяло му е спокойно стомахчето, не сме имали никакви неразположения. В ремедиум се продава на най-добра цена-67 лв. По другите аптеки е над 75.

На колко е детето ви?Нашия мъник е на един месец и ползваме капки Абоколикин и чак от копър и анасон от билкар,обаче не виждам никакъв ефект ,а от капките вече второ шишенце ще свърши.

Давам го всяка вечер с последното хранене (синът ми се дохранва от шише), като преди храненето разтварям във водата на млякото и оставям на топла водна баня за 15 мин да се активира, след което добавям адаптираното мляко.
Филип е на месец и половина. Случи ми се веднъж да плаче от болезнено коремче, според мен обаче бяха просто газове еднократно. Тогава му правих масаж на коремчето с кръгови движения по часовниковата стрелка, както и колело с крачетата и свиване в коленцата към тялото, за да изгоним газовете.
Има една фейсбук група, от която може да си поръчаш Лефакс - това е лекарство против колики, което не се предлага в БГ, но в Германия и Великобритания е доста популярно и някакъв пич от Шумен явно като пътува често до там носи и го продава. От приятелки знам, че много добре е действало на техните бебчета. Това е линк към групата. https://www.facebook.com/%D0%9B%D0%B5%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%81-Le … 8-119869652045713

# 36
  • Мнения: 884
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

Аз ползвам омнибиотик панда и съм давала само него на детето. Няма колики досега и като цяло му е спокойно стомахчето, не сме имали никакви неразположения. В ремедиум се продава на най-добра цена-67 лв. По другите аптеки е над 75.

На колко е детето ви?Нашия мъник е на един месец и ползваме капки Абоколикин и чак от копър и анасон от билкар,обаче не виждам никакъв ефект ,а от капките вече второ шишенце ще свърши.

Давам го всяка вечер с последното хранене (синът ми се дохранва от шише), като преди храненето разтварям във водата на млякото и оставям на топла водна баня за 15 мин да се активира, след което добавям адаптираното мляко.
Филип е на месец и половина. Случи ми се веднъж да плаче от болезнено коремче, според мен обаче бяха просто газове еднократно. Тогава му правих масаж на коремчето с кръгови движения по часовниковата стрелка, както и колело с крачетата и свиване в коленцата към тялото, за да изгоним газовете.
Има една фейсбук група, от която може да си поръчаш Лефакс - това е лекарство против колики, което не се предлага в БГ, но в Германия и Великобритания е доста популярно и някакъв пич от Шумен явно като пътува често до там носи и го продава. От приятелки знам, че много добре е действало на техните бебчета. Това е линк към групата. https://www.facebook.com/%D0%9B%D0%B5%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%81-Le … 8-119869652045713
Благодаря за линка. А пробиотика трябва да се разтвори в топло така ли? Мисля да правя и аз комбинация ,но мъжа ми държи за всичко да питаме педиатърката,която не може да знае коя комбинация ще ни повлияе. Втори ден малкия не е акал,а спряхме Абоколикин и е само на чай с копър и анасон. Сутрин е някакъв ужас. Събужда се с плач ,напъва се а не може нито да се изпръцка ,нито да се изака. Кърма давах от шише ,защото не може да засуче,но поради независещи от мен причини няколко дни няма да давам,иначе е на НАН .

# 37
  • Мнения: 14
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

Аз ползвам омнибиотик панда и съм давала само него на детето. Няма колики досега и като цяло му е спокойно стомахчето, не сме имали никакви неразположения. В ремедиум се продава на най-добра цена-67 лв. По другите аптеки е над 75.

На колко е детето ви?Нашия мъник е на един месец и ползваме капки Абоколикин и чак от копър и анасон от билкар,обаче не виждам никакъв ефект ,а от капките вече второ шишенце ще свърши.

Давам го всяка вечер с последното хранене (синът ми се дохранва от шише), като преди храненето разтварям във водата на млякото и оставям на топла водна баня за 15 мин да се активира, след което добавям адаптираното мляко.
Филип е на месец и половина. Случи ми се веднъж да плаче от болезнено коремче, според мен обаче бяха просто газове еднократно. Тогава му правих масаж на коремчето с кръгови движения по часовниковата стрелка, както и колело с крачетата и свиване в коленцата към тялото, за да изгоним газовете.
Има една фейсбук група, от която може да си поръчаш Лефакс - това е лекарство против колики, което не се предлага в БГ, но в Германия и Великобритания е доста популярно и някакъв пич от Шумен явно като пътува често до там носи и го продава. От приятелки знам, че много добре е действало на техните бебчета. Това е линк към групата. https://www.facebook.com/%D0%9B%D0%B5%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%81-Le … 8-119869652045713
Благодаря за линка. А пробиотика трябва да се разтвори в топло така ли? Мисля да правя и аз комбинация ,но мъжа ми държи за всичко да питаме педиатърката,която не може да знае коя комбинация ще ни повлияе. Втори ден малкия не е акал,а спряхме Абоколикин и е само на чай с копър и анасон. Сутрин е някакъв ужас. Събужда се с плач ,напъва се а не може нито да се изпръцка ,нито да се изака. Кърма давах от шише ,защото не може да засуче,но поради независещи от мен причини няколко дни няма да давам,иначе е на НАН .
За запека пробвала ли си мелилакс свещичка?  Слагаш я (половин доза даже) и до 10 Мин е свършена работата 🙂. Аз иначе дохранвам с Лактана био, кърмата също от шише я давам, защото и ние не се справихме с кърменето още от началото.

# 38
  • Мнения: 884
Не,не сме стигали до там да му слагам нещо или да му правя клизма. За сега става с повечко вода. И аз си мисля че от това мляко не се засища ,ползваме го от началото. Донесоха ни една кутия турски НАН ,като ,че ли с него беше по добре. Свърши и взехме български,снощи след 100мл изядени,давахме още 30мл ,защото не спираше да плаче и да пищи. Успокои се след като изпи и тях.Утре сме на консултация и ще питам педиатърката.

# 39
  • Мнения: 72
Здравейте! Имам питане към мамите, които хранят бебчетата си изцяло с АМ..по колко мл на ден изяждат? 😁

# 40
  • Мнения: 715
Ние сме на АМ. Сега направихме месец. Изяжда по 100 мл вече. Лакома е и не и давам повече. До края на месеца ще гледам да е на около 110, поне така е схемата, която знам. Ядем между 5 и 8 пъти на ден. Не я будя, тя ако е гладна ще си стане. Голямата ми дъщеря беше друг случай тя изяждаше 40-50 грама и заспиваше и не искаше повече в следващите 2,5 часа. Нея в будих, за да яде, защото бяхме с минимално наддаване. 🙂

# 41
  • Мнения: 289
Ние също сме на АМ. На 44 дена е хапва по 110-120мл около 7 пъти дневно. Имаме вече пауза 5 часа,не я будя.

# 42
  • Мнения: 128
Ние също сме на АМ. Вечер прави пауза от около 21 до 3, иначе хапва на 2ч и30м или 3, по около 120мл на 42 дни сме.

# 43
  • Мнения: 289
Момичета мислите ли да поставяте ваксините?

# 44
  • Мнения: 72
Благодря ви за отговорите! Ние вече 2ра седмица сме на АМ та се чудех дали е нормално малкия да изяжда по 700-750мл. дневно.На 30ти става на 2 месеца.В началото хапваше доста по-малко,но предполагам му е трябвало време да свикне.Сега понякога изяжда по 130мл, друг път по 80-90 мл.На НАН 1 сме.

Общи условия

Активация на акаунт