Априлски мечти :) 2020

  • 8 710
  • 156
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 128
Благодря ви за отговорите! Ние вече 2ра седмица сме на АМ та се чудех дали е нормално малкия да изяжда по 700-750мл. дневно.На 30ти става на 2 месеца.В началото хапваше доста по-малко,но предполагам му е трябвало време да свикне.Сега понякога изяжда по 130мл, друг път по 80-90 мл.На НАН 1 сме.

Моята мома се роди малка 2.280кг и е много лакома, и мен ми се струваше че хапва доста, отначало беше на кърма, но се оказа с рефлукс и сега сме на хип ар, педиатърката дори веднъж гледа като се храни детето, защото се задушаваше като повръщаше, трябвало да хапва по 90-100мл, но като и дръпна шишето след 10мин. беше голям рев, и затова вече колкото и се хапва и давам, понякога изяжда и 60 70, различно, сумарно излиза до 750мл на 24ч.

# 46
  • Мнения: 71
Привет на всички!!Нова съм в групата.Имам момченце на месец и половина.Искам да попитам вашите бебенца забелязали ли сте да правят следното:1-2 минути след като привидно заспат или се унасят да правят нещо като тик или спазъм и да се свият,след което да продължат да си спят или да се унасят?Предимно се случва,когато заспи в мен и го прави рядко,но не знам дали е нормално.Благодаря предварително.

# 47
  • Мнения: 492
И при нас е така. Рязко разперва ръце настрани и изпъва крака. Четох, че било нормално.
Привет на всички!!Нова съм в групата.Имам момченце на месец и половина.Искам да попитам вашите бебенца забелязали ли сте да правят следното:1-2 минути след като привидно заспат или се унасят да правят нещо като тик или спазъм и да се свият,след което да продължат да си спят или да се унасят?Предимно се случва,когато заспи в мен и го прави рядко,но не знам дали е нормално.Благодаря предварително.

# 48
  • Мнения: 715
Нормално е, всички бебета го имат, за да спят по- спокойно, някои майки повиват ръчичките, за да нямат това стряскане на сън. И в корема са го имали, но там е тясно и сме получавали само някакъв ритник, тук обаче им е широко. Понякога така се стряскат от себе си, че се разплакват. Така ще е докато започнат съзнателно да контролират ръчичките си.

Ние, ако всичко е наред ще сложим ваксините. Защото според докторката ми след септември ще е по- зле и е хубаво да се сложат сега.

Днес купих неща за погачата, въпреки че ще е много формална, съм и купила, защото на каката имам кутия,в която пазя нейната роклика, първите обувки, гривната от болницата, отпечатък на краче и ръчичка, и на второто мисля да започна, та роклята за питата е задължителна🥰

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 22:57 от hriska91

# 49
  • Мнения: 301
Здравейте!
До кой месец се оформя напълно главата на бебето? Постоянно я въртя на ляво и дясно, като я забавлявам гледам главата да е центрирана и все пак ми се струва, че отзад има по издадена част (незнам как да го обясня, не е кръкла изцяло, а леко  по издадено), тези дни ще навърши 2м.
Също така, какво мислите за ротавирусната ваксина и как ще поставяте на вашите деца ваксините заедно или през интервал и какъв?

# 50
  • Мнения: 42
Момичета, вашите бебчета по колко спят през деня или по-скоро по колко будуват? В последно врмее ми се струва, че бебо ( на 1 +++ месец) е по-поспаливи и от няколко дни е започнал отново да заспива на гърда, което не го е правил от месец сигурно...

# 51
  • Мнения: 221
Може да е т.н скок в растежа,всяко бебче минава през него по различен начин. При нас първия път доста плачеше и се успокояваше с много стоене на гърда, сега мисля че мина през него с повече сън.
Иначе будува по час-два поне между спането, случвало се и повече,но после по-трудно заспива. Чела съм,че и момента със заспиването,ако бъде изтърван бебетата стават кисели и колкото и да им се спи,им е трудно.

# 52
  • Мнения: 71
Привет отново!Благодаря за отговорите.🤗А имам и още едно питане-вашите бебета хриптят ли като дишат(като меченца) все едно имат хрипове?

# 53
  • Мнения: 72
Моят бебок мисля,че преминава сега през т.нар. скок в растежа.От няколко дни иска да яде постоянно,не спи по много,мрънка и е супер енергичен.Изяжда по 900мл АМ на ден...не знам къде го побира. Grinning

# 54
  • Мнения: 378
Привет отново!Благодаря за отговорите.🤗А имам и още едно питане-вашите бебета хриптят ли като дишат(като меченца) все едно имат хрипове?

И моето прави така, чак ме плаши. Педиатърката каза да и направя клип и да и го пратя, за да прецени какво е

# 55
  • Мнения: 32
Привет отново!Благодаря за отговорите.🤗А имам и още едно питане-вашите бебета хриптят ли като дишат(като меченца) все едно имат хрипове?

И моето прави така, чак ме плаши. Педиатърката каза да и направя клип и да и го пратя, за да прецени какво е
   
Здравейте ! Досега само ви четях , но реших да се включа , като видях , че и вашите бебета хриптят. И моето е така. Оказа се , че има вроден ларенгиален стридор , но от време на време това хриптене става малко по - силно хъркане сякаш диша трудно , особено като плаче и като яде

# 56
  • Мнения: 181
Привет, мами!
Има ли бебета, които все още нямат консултация? Нашата е на 44 дни и не са ни викали, заради Ковид.
Да се похваля, извън бебешката тема, имам си първокласник, голям стрес с този прием, сякаш в университет кандидатства. Септември започва екшъна! Bowtie

# 57
  • Мнения: 301
Здравейте!
Какво мислите за ротавирусната ваксина?
Ще я поставяте ли?
Имате ли близки или познати, които са я поставили ма децста си, а те вече са да речем на 4,5 години?

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 14:37 от stela.pavlova

# 58
  • Мнения: 72
Здравейте!
Какво мислите за ротавирусната ваксина?
Ще я поставяте ли?

Ние вчера бяхме на консултация и ни сложиха 3 ваксини..сториха ми се множко наведнъж. Решихме да сложим ротавирусната,която е през устата. Вашите бебоци по колко наддават на месец? Ние първия месец качихме 1100гр,а сега втория 1200гр. Педиатърката се шегува,че ще ни слага на диета ако продължаваме така. 😄

# 59
  • Мнения: 301
Моята първия качи 1 200, а втория качи 800. Индивидуално е. Аз знам, че 1 и 2 месец качват 1кг и нещо, след това спада 🙂
Здравейте!
Какво мислите за ротавирусната ваксина?
Ще я поставяте ли?

Ние вчера бяхме на консултация и ни сложиха 3 ваксини..сториха ми се множко наведнъж. Решихме да сложим ротавирусната,която е през устата. Вашите бебоци по колко наддават на месец? Ние първия месец качихме 1100гр,а сега втория 1200гр. Педиатърката се шегува,че ще ни слага на диета ако продължаваме така. 😄

Общи условия

Активация на акаунт