за здравословното хранане на децата ни

  • 1 021
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ето една страница с информация за алкално-киселинния баланс на организма.
http://www.phbalancepascoe.com/
Може да си свалите Рh - Guide за индекса на някои основни храни. Прекалената асидизация води до здравословни проблеми, целулит и т.н. Пълнозърнестия и особено ръжения хляб са силно киселинни.
Давам овесени ядки сутрин, останалото е бял хляб или кракърс  Peace.

# 16
  • Мнения: 3 367
аз храня синът ни по описания в 1 постинг на1ин,не разбирам много даже за какъв десерт става дума;мисля 1е се храни напълно нормално за възрастта си,попара не мисля да му давам в близките 6 месеца; супа не съм давала изобщо и не мисля до година..
**
с 2 ръце подкрепям 1е ли1ния пример без крайности е "правилния" вариянт за по-големи деца;навиците са вси1ко,а тези да се хрупа непрекъснато и то каквото падне мого трудно умират
**

# 17
  • Мнения: 882
Аз, също съм за здравословното хранене, макар, че си съвсем права, за това колко са чисти продуктите.
Не давам на детето си бяло брашно, бял ориз, нишесте, бели макарони, захар, и всички останали вафли, кроасани и т.н.
Плодове давам отделно, като сутрешна или следобедна закуска. Правя и десерти само с плодове, млечни продукти и др.
Детето ми никога не е яло каша. Супа не съм давала, защото тя няма да има търпение да хапне първо супичка, а после пък нещо по сериозничко.
Любимата ни закуска е плодово мюсли, задължително без захар.
За малката здравословното хранене беше задължително и наложително, но така съм отгледала и големия си син.

# 18
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Старая се да ги храня здравословно,колкото може по-рядко царевичните пръчици,кроасаните,хамбургерите ,чипса!Но не сме ги изключили просто няма  Crossing Armsкак всички ги консумират!Плодове и зеленцуци на воля Hug,готвя с бял ориз,правя кус-кус или макарони веднъж седмично,малотрайни колбаси почти не се купуват /кренвирши от време на време защото много ги обича малкият/!Просто до колкото е възможно гледам да ядат по-качествени неща Stop без да изпадам в крайности Naughty

# 19
  • Мнения: 228
Здравословно може да си храниш детето ако яде,но ако отказва така наречените здравословни храни да го държа гладно до като прояде ли?Дъщеря ми никога не е изяждала цяло бурканче с каквато и да е храна да не говорим за второ и десерт,хляб яде не повече от една коричка ,та да се чудиш какъв да и купиш.Плод не хапва ,а само готови сокове(фреш по-никакъв начин).Мляко само кисело и то една марка,та кажете как да я храня newsm78

Общи условия

Активация на акаунт