Отговори
# 60
  • Мнения: 635
Току що се връщам от преглед. Бебето е добре продължава да върви с 1 седмица напреда. Днес съм точно в 25 седмица обиколката на коремчето е 22 см и по ехограф тежи 887гр, но каза че е 800 заащото винаги имало +и -.

# 61
  • Мнения: 1 128
Току що се връщам от преглед. Бебето е добре продължава да върви с 1 седмица напреда. Днес съм точно в 25 седмица обиколката на коремчето е 22 см и по ехограф тежи 887гр, но каза че е 800 заащото винаги имало +и -.
Голямо бебче.
Моят корем беше 24см в 22/23г.с 😳
Да идва вече Август/Септември и да раждам.
ММ има да си чака за трето ама не и от мен скоро 😅

# 62
  • Мнения: 418
Аз също бях на преглед. Бебка е добре, но и за нея казаха, че е с около една седмица по-голяма.Предвид и съмненията за ГД, казаха че било малко притеснително. В 23 +5 дни съм и бебка е 650 гр. cecinka92, на теб нещо казаха ли по повод това, че е по-голямо бебето?
Другата седмица ще се консултирам и с ендокринолог и тогава ще се решава какво ще се прави. Чесно казано малко се притесних от това, че не знам какво може да ми измислят. Споменаха за приемане в болница за наблюдение. Не знам какво  ще наблюдават при положение, че аз се чувствам добре и бебето е добре. Ако някой има опит, моля да сподели Simple Smile

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Зайка Байка, не разбрах какъв е проблемът, че и в болница да те прибират? Няма нищо странно, че бебето върви със седмица напред, до 1-2 седмици напред, или назад е нормално и не е никакво чудо невиждано, нито пък е задължително да е свързано с проблеми.
ГД не е нещо кой знае какво, дори да ти открият, ще минеш на диета, ще си следиш захарта и толкоз. Ако не успееш с диета, има и лекарства. Контролираният диабет не е нищо опасно.

# 64
  • Мнения: 418
Вики, и аз не знам какъв е проблема. Само това ми беше казано. Аз лично не виждам причина за наблюдения и други по-сериозни мерки.

# 65
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Явно се чудят коя пътека да източат.
ГД не изискава болнично наблюдение. Даже много лекари пренебрегват изследването за гд и много жени дори не разбират, че са го имали.

# 66
  • Мнения: 635
Каза само че в било за сега нормално, няма повод за притеснение. Нищо не ми каза и за гестационен диабет.

# 67
  • Мнения: 418
Вики и аз имам такива подозрения. Но не коректно такива изказвания да правят и да стряскат. Но за съжаление така  е тук.
 cecinka92, явно твоето АГ е по-спокойно.

# 68
  • Мнения: 635
А реално има ли от какво да се притеснявам. Не съм много запозната с този гестационен диабет, а чета че има много момичета с това.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 176
За ГД най-много профил да правят, но това можеш във всяка лаборатория да си го пуснеш, неприятното е само че е цял ден ангажимент. Точно сега за 4 вземания на кръв да стоиш в болница, не ми се струва оправдано честно казано. Освен ако не са ти някакви извънредно лоши показателите, не знам...

# 70
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
За диагностициране на гестационен диабет не се прави профил, а орално обременяване с глюкоза, което отнема една сутрин- 3-4 часа. Взима се кръв на гладно, след което изпиваш чаша с глюкоза. Стоиш мирно 1 час, отиваш за втора проба и чакаш още един час за трета. Това е.

# 71
  • Мнения: 418
При мен при обременяване само последната проба беше малко завишена. А минала седмица с домашен глюкомер си правих измервания - на гладно 4.7, закуска и към 12 ч. - 4.7, обядвах, след обяда хапнах плодове и вечерта към 18ч. 5.1. Една позната, която работи в лаборатория каза, че са добре, но аз като не разбирам и ми е за първи път се шашкам, притеснявам, слушам и изпълнявам каквото кажат.

# 72
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
И аз имах съвсем леко завишение на третата проба, но ме диагностицираха. Това, което ми казаха да правя е да меря захарта сутрин на гладно, 1 ч след закуска; преди обяд, 1 ч след обяда; преди вечеря, 1ч след вечеря.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 176
За диагностициране на гестационен диабет не се прави профил, а орално обременяване с глюкоза, което отнема една сутрин- 3-4 часа. Взима се кръв на гладно, след което изпиваш чаша с глюкоза. Стоиш мирно 1 час, отиваш за втора проба и чакаш още един час за трета. Това е.
Ако това не е правено, какъв ГД изобщо, че и болница.... На мен в МД София ми правиха профил, сигурна съм. Лежах за друго, но и това правиха, че ендокринолог искаше да повтарям ОГТТ, но аз не се съгласих.

# 74
  • Мнения: 430
Според мен никой не може да те накара да родиш нормално или секцио против твоето желание, ако ест няма някакви усложнения тогава не те питат .. Simple Smile
Реши ли 1 жена да роди нормално света ще обърне, клиника и лекар ще си намери за нормално раждане. Така си мисля аз....

Аз бях така убедена като теб с първата бременност. Даже се поскарах с наблюдаващия ме АГ, след това се срещах с няколко израждащи АГ, но никой не каза: "Няма проблем, ще си родиш нормално".  Причината за секцио бяха кондиломи, които се появиха в 9 месец. Преди това нямах показания за секцио. Нямаше време да се изследват. Всички доктори казаха, че може и да не е проблем, но може и да е и ако се роди бебчето нормално може да се зарази... да ти кажа колкото и да бях убедена, че искам нормално и, че си търсят оправдания да ме накарат да родя секцио нямах смелостта на своя отговорност да кажа - давайте нормално. Родих секцио. Кондиломите изчезнаха  след раждането и следователно ако бях рискувала нямаше да има проблем, но нямаше как да знам.

Сега съм решила да не се навивам за нищо, защото тогава много нерви изхабих, а това е най-лошото. Каквото кажат лекарите, че е по-добре така ще направя и до 9 месец има време да се променят нещата.

Според мен риска да родиш нормално в твоята ситуация не е имал смисъл.. защо бебето после да е на АБ като можеш да си го спестиш.... не са те накарали нарочно не се чувствай излъгана.

Аз също бях на преглед. Бебка е добре, но и за нея казаха, че е с около една седмица по-голяма.Предвид и съмненията за ГД, казаха че било малко притеснително. В 23 +5 дни съм и бебка е 650 гр. cecinka92, на теб нещо казаха ли по повод това, че е по-голямо бебето?
моето в 23+2г.с беше 660гр но док не каза нищо притеснително. Ти на фракси ли си? Казват че от него бебо расте по голямо защото има по добър кръвопоток и т.н... .А дали е така..

Общи условия

Активация на акаунт