Алкохол и насилие

  • 5 050
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 673
Провокатор ли си намерихте? Simple Smile

Може и нарочно да провокира, да. Simple Smile
Дано да е така, иначе...
Един мъж не може ли да си каже мнението без да го навикате? Че и насилник ме изкарахте...

# 46
  • Мнения: 21 438
Абе ти не си отпускай ръката, пък мнението, нали знаеш като какво е... всеки го има.

# 47
  • Мнения: 6 115
Няма да коментирам личния си живот по тази тема, защото по форумните стандарти ще ни обяват и двамата с моята за семейство психопати. Да речем сме много буйни, но особено тя, аз умея да се контролирам много добре. Предполагам е до ген, нашия район се слави с дивотия (не сме от Перник, нито от северозапада).
По темата обаче, сигурно и на мен ще ми избият балансите ако някоя кокошка ми стърже на главата вечер след работа, че съм си отворил бира (както разбираме става въпрос за бутилка от 0,5 л), недай си боже пък две... Или пък за нещо друго, все пак аз не си взимам бира всеки ден, но пък разпускам като играя компютърни игри вечер при възможност, което пак би било повод за скандали.
Има ужасно дразнещи жени, които биха успели да скъсат и нерви от стомана. Е решението не е бой, защото е признак на слабост и безсилие, но има достатъчно други начини да поставиш някого на мястото му.

# 48
  • Мнения: 2 887
Провокатор ли си намерихте? Simple Smile

Може и нарочно да провокира, да. Simple Smile
Дано да е така, иначе...
Един мъж не може ли да си каже мнението без да го навикате? Че и насилник ме изкарахте...

Никой не те "изкарва" насилник. Ако това, което пишеш е истина, ти СИ насилник.
Скрит текст:
Някога, преди много години, баба и дядо отишли на гости в селото на баба ми. Младоженци. Той - чужденец, с висше образование и възпитание, което... как да го кажа, много се различавало от това на обкръжението във въпросното село. До един плет видели мъж, който биел жена си. Здраво я налагал. Извикал дядо ми, опитал се да го спре - онзи селяк продължавал. Дядо ми - висок, здрав, силен мъж, го грабнал и го хвърлил от другата страна на плета с всичка сила. Здраво го треснал, онзи не можел дъх да си поеме. Оттогава не посегнал, само гледал изпод вежди... Та всеки насилник рано или късно си намира майстора.

# 49
  • Мнения: 3 673
И какво съм написал? Че някои жени си търсят шамара? Нима не е вярно?

# 50
  • София
  • Мнения: 35 087
Вярно е.

Авторката е дете, проблемът не е отсега. Бягала е веднъж, после се е подмамила да се върне. Или ще се претопи и ще стане няма или ще намери път за спасение.
Темата е сериозна, не я обръщайте на “ кой ми яде шамарите”

# 51
  • Мнения: 3 118
И какво съм написал? Че някои жени си търсят шамара? Нима не е вярно?

Някои мъже си търсят шамара.

# 52
  • Мнения: 866
Вярно е, че мъжа е физически по-силен, но пък не знам за нито един случай, когато на жена е посегнато без причина.
Заедно с Мангъров и ветеринаря Пасков трябва да ходите да ви лекуват в психодиспансера.
Това се сериозни отклонения, не е шега работа. Rolling Eyes

# 53
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 013
Странно, одобрявате психическия тормоз, но не одобрявате физическия, а първия нанася повече травми от втория. Значи мъжа да преглътне и да излезе навън, а жената не може да си затвори устата? Не сте ли чували приказката "Каквото повикало, такова се обадило"? Вярно е, че мъжа е физически по-силен, но пък не знам за нито един случай, когато на жена е посегнато без причина.

Ъъъ, не разбрах? Каква би била причината да пребиеш някого до смърт? Да му избиеш зъби, счупиш кости, да го направиш на пихтия? Каква е тази причина?

# 54
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
По тази логика един такъв Мунчо ,който удря жена си,утре и децата си ще бие.
Защото децата могат да бъдат много по-дразнещи от мърмореща жена.
Което означава,че Мунчо не става нито за съпруг,нито за баща.
Защото липсата на самоконтрол означава,че е потенциално опасен както за жена си,така и за децата .

Аз бих избягала бързо ,ако мъж започне да ми говори,че шамарите са нещо нормално.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 10:57 от -veni-

# 55
  • Мнения: 1 162
Stranger, разбирам, че хем искаш да живееш с жена-говедо, което ще търпи някой и друг шамар, хем пък ще имаш изисквания към нея - да е по-така, цивилизе, някак, красавица, домакиня, може би със собствено жилище ...
Такива като теб имат едно единствено изискване към жената - тя да няма никакви изисквания!

# 56
  • Мнения: 3 673
Stranger, разбирам, че хем искаш да живееш с жена-говедо, което ще търпи някой и друг шамар, хем пък ще имаш изисквания към нея - да е по-така, цивилизе, някак, красавица, домакиня, може би със собствено жилище ...
Такива като теб имат едно единствено изискване към жената - тя да няма никакви изисквания!
Виждам, че голяма част от жените сте силно чувствителни на тема насилие. Много ли са ви шамарили?

# 57
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 013
Stranger, разбирам, че хем искаш да живееш с жена-говедо, което ще търпи някой и друг шамар, хем пък ще имаш изисквания към нея - да е по-така, цивилизе, някак, красавица, домакиня, може би със собствено жилище ...
Такива като теб имат едно единствено изискване към жената - тя да няма никакви изисквания!
Виждам, че голяма част от жените сте силно чувствителни на тема насилие. Много ли са ви шамарили?

 Адски оригинално, сам ли го измисли, или някои ти помогна?
 Мен не ме шамарят, живея с интелигентен и възпитан човек. Явно теб са те шамарили като малък, приемаш го за нормално, и го пренасяш в живота си.
В този форум пишат предимно жени, логично е мненията да са на голяма част от жените.

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Никой никога не ме е удрял
Нито родителите ми,нито гаджетата ми.
Баща ми ме е научил,че никой няма право да ми посяга.Той също не е вдигал ръка на майка ми.
,,Удари ли те някой,веднага ще ми кажеш,,
,,При първия шамар се прибираш вкъщи,,.
Това му бяха репликите,когато започнах да излизам с момчета.
Към брат ми-,,Момиче не се удря даже и с цвете,,.
Със съпруга ми сме женени вече 20 години,никога не ми е посягал.
А аз не съм нито кротка,нито мълчалива.
В неговото семейство също не е имало насилие.

Така че за нас насилието не е нормално.

Имаме дъщеря.
И също я учим,че никой няма право да и посяга.
Както и да избягва да общува с агресивни хора.

# 59
  • Мнения: 40 838
Не са ме шамарили, но ми е противна идеята, като си го представя и побеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт