нова измама във фейсбук

  • 2 682
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 818
Здравейте,
от няколко седмици си търся малко кученце /на няколко месеца, което ще си остане малко и по възможност да е породисто/ във фейсбук. Заради това започнах да следя групите за осиновяване. Напоследък обаче ми прави впечатление /освен ненужните спорове за щяло и нещяло, нямащо общо с групата/ че се появяват и измамници.
Преди няколко дни засякох двама. Единият даваше за осиновяване американски булдог. Нарочно го разпитах, за да видя каква е схемата. Значи той уж е от Канада. Учи медицина в Сърбия и по време на карантината е ходил на почивка в Гърция. Не можел да гледа кучето си на 13 седмици, което взел съвсем скоро и искал да го даде за осиновяване в района..... под това има предвид явно целия Балкански полуостров, защото не търси в Сърбия, където живее. Освен това казва че зоотаксито ще струва само 520 долара, които предварително трябва да му се дадат......
Само няколко дни по-късно пък отново имаше отново обява за осиновяване, мисля че в същата група. Отново беше на развален български, но за померани.
Цялата тема е само за това да ви предупредя че вече "неиндифицирани хора по националност" се опитват да въртят схеми, дори в нормалните групи за осиновяване на животни

Бъдете внимателни!

# 1
  • Мнения: 110
Ами те повечето постове в тези групи, които обещават породисто померанче ( примерно) , за без пари са измама.. Дори не знам, кой им се връзва, пък и като видиш профила на човека..
Осиновете си, някое дребно без порода, то пак ще ви обича, а подобни кученца има точкова много. И хората, които се опитват да помогнат, не целят измама или печалба.

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 18:33 от pipinka98

# 2
  • Мнения: 25 447
Добре де, не разбирам как може човек да си въобразява, че ще намери породисто куче евтино или даже безплатно?
Както твърдяха в една книга: няма измамници, има хора, които се лъжат заради собствената си алчност...
Или глупост, бих добавила аз.
По принцип си разсъждавам, имайки предвид хората, мятащи пачки от терасите или плащащи „митото“ на американски генерали от Афганистан.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 818
за съжаление явно има и хора, които се връзват като при всяка една измама, но може така да видят това и да се усетят преди да бъдат изманени. Не съдя никого, който би повярвал, само предупреждавам.
 Например само едната публикация имаше над 50 реакции и от тези 50 души, 5 да се вържат и да дадат пари, пак ще са на голяма печалба измамниците

# 4
  • София
  • Мнения: 746
Може да звучи крайно, но за мен хора, които търсят да си "осиновят" животинка, ама по възможност породиста, ама и да е малко на възраст животното (тоест бебе) и разбира се да е безплатно, в повечето случаи са такива, на които и плюшена играчка не бих поверила. Като имат желание за осиновяване на животно - дали куче, дали котка, не се интересуват от порода. Същото важи, ако се търси малко по размер - не е нужно да е породисто, за да е малко по размер. Когато човек държи на порода и търси това - ами плаща си съответната цена и не търси в социалните мрежи как да му излезе безплатно. Като му попадне обява, като тази на описания измамник, докладва и продължава да си търси конкретните породи, които го вълнуват и знаейки, че ще трябва да заплати съответната сума. И все пак, не е лошо да се даде линк към въпросния, за да се предпазят други желаещи, които не искат да дават пари, но да"осиновят породисто животно".

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 00:33 от geriiii_

# 5
  • Мнения: 110
Ние така обичаме българите, ем да убаво, ем да е оригинално, ем да е без пари.
Те повечето,хорат които търсят да осиновяват, не търсят породисто кутре.
Докато има балъци, ще има и тарикати.. нали знаете.

# 6
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Точно това си помислих и аз.

# 7
  • Мнения: 3 867
Въобще не е нова измамата. И не е във ФБ точно. Това, че ФБ е трибуна и може да си обявяват, че продават и животни, е съвсем отделна тема.

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Породисто куче безплатно няма.
Освен,ако не е подарък от някой много близък роднина.



Измамниците печелят от простотията на хората.

# 9
  • Мнения: 18 322
В групата на породата във ФБ често има обяви "подарявам, не очаквах, че е толкова диво, не мога да се справя, а и детето ревнува". Е, има и "купих го за Х лв., храната ми струваше У лв., изяде два стола и вратата, затова го продавам за 959694 лв.".
Така че моят съвет е да се ориентирате към съответна група на породата и да проверявате редовно.

# 10
  • Мнения: X
Човек като си търси животно, по-специално куче, вариантите са два - или осиновява от някой приют животинка с породата улична превъзходна, или си бърка дълбоко в джоба и взима породисто куче от лицензиран развъдник, със сертификати, родословие и т.н. Трети вариант не би трябвало да има. И то не за друго, ами за да не се развива "бизнеса" на хора, които развъждат с кръвосмешения животни, ползват ги за измами и лична изгода и т.н., от което само животинките страдат.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Породисто куче безплатно няма.
Освен,ако не е подарък от някой много близък роднина.



Измамниците печелят от простотията на хората.

Напротив, има!
Лично аз съдействах преди няколко месеца да се осиновят породиста котка, породисто куче и говорещ папагал- напълно безплатно!

Причината беше, че животинките бяха на едно 11-годишно момиченце, което остава сираче при непредвидени обстоятелства, а баба му с пенсията си не може да издържа животните.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Породисто куче безплатно няма.
Освен,ако не е подарък от някой много близък роднина.



Измамниците печелят от простотията на хората.

Напротив, има!
Лично аз съдействах преди няколко месеца да се осиновят породиста котка, породисто куче и говорещ папагал- напълно безплатно!

Причината беше, че животинките бяха на едно 11-годишно момиченце, което остава сираче при непредвидени обстоятелства, а баба му с пенсията си не може да издържа животните.

Жалко за момиченцето.

Но това са единични случаи.

# 13
  • Мнения: 15 223
Търся да осиновя супер, ултра, мега породист померан, размер "чашка за ракия", ако може с родители шампиони на поне 17 държави. Много държа на родословие до 48 коляно. Ако може да се поемат и разходите по транспорта или да ми се докара до адрес безплатно.

п.п. Моля, кучето да дойде и с доживотен ваучер за 5 зведнен фризьорски салон и 16 кг. кучешка храна от най-висок клас. Ще отговарям само на сериозни хора. Благодаря!

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 15:34 от Lady Cassiopeia Duval

# 14
  • Мнения: 131
Да имаш 1000 лв за зоотакси, но да не си купиш деректно куче...

Общи условия

Активация на акаунт