Каква е необходимостта от тестове по общообразoвателна подготовка

  • 573
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте , в момента съм предпоследна година и започвам да се готвя за матурите и университетските изпити. За целта се сдобих с материали от един приятел, но там освен ДЗИ и подготвителни тестове по български, намерих и тестове за общообразователна подготовка. Мисълта ми е необходими ли са ми те и за какво(понеже има теми като разсъждение и семантика).
Благодаря предварително за отговорите.

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 00:52 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 1 176
Здравей, не съм сигурна какъв е произхода на материалите (т. е. отговорът ми може да не е изчерпателен). Със сигурност такъв тест се държи за влизане в Нов Български Университет - много вероятно е материалите да са точно за там. Възможно е да са го въвели и в други частни. За чужбина нямам информация.

На този етап на подготовката ти е необходимо да си избереш какво и къде ще кандидатстваш и да се фокусираш, според това какви изпити ще караш за конкретните места и специалности.
Ако няма да кандидатстваш в НБУ, не ти трябват. Моят съвет обаче е да си ги запазиш и да им обърнеш внимание, след като мине цялата дандания, голямото учене и самите изпити.
Конкретно частта разсъждение и семантика е важна в дългосрочен план. Колеги са ми разказвали, че масово на интервюта за работа са им връчвали подобен тест за интелигентност в определен етап от подбора.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт