Страх ли ви е от старостта?

  • 42 167
  • 1 108
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 344
Чакай, чакай, Дженифър ......за къде си се разбързала Grinning
Сега си още в разцвета на силите, радвай се на живота!

# 331
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е то да си млад - 40-те ти се виждат старост и немощ. Еееех!

# 332
  • Мнения: 6 622
Само преди няколко години 30 годишните ми се струваха ужасно стари. Тази година и аз навърших 30 и се ужасявам от този факт. 40 ми се струват все по-близо.

# 333
  • Мнения: 12 473
Колкото по-остарявам, все по-хубаво ми става. Тренирам и се движа всеки ден, кефя се на живота и само хубави планове имам.

# 334
  • Мнения: 10 264
Е аз към 50 съм се запътила, но съм далеч от грохване. Всичко зависи как се грижиш за себе си на младини, за да ти се отплати тялото прилично на старини. По-скоро ме притеснява живота и обществото край нас - финансови кризи, вируси; подрастващите които подражават на инфлуенсъри, блогъри и т. н.  безсмислици. Цял свят работи инфлуенсъри, кой ще се грижи за здравето ни, благата ни в някакъв момент?

# 335
  • Мнения: 12 473
Здравето не е ли лична отговорност?

# 336
  • Мнения: 10 264
Да, лична отговорност е. И аз също тренирам, чета, образовам се, обогатявам си знанията по темата и не разчитам доктор да ме упъти за нищо. Разбира се че се случват и болести, и инцидентни и какви ли непредвидени ситуации в живота. Но при нормални обстоятелства, грохване след 40 ми е много на далеко. Същото е и за мъжа ми. Грохване може би след 65-70 очаквам аз.

# 337
  • Мнения: 54 474
Днес се видях с 2 колежки, едната на 70 вече.
Тази жена не е мръднала за последните 20 години, възхитих ѝ се! Изправена, наперена, елегантна.
Така че, грохването не е задължително да се случи на всеки.
А тя преживя много тежка загуба, погреба сина си преди 3-4 години, съвсем сама е сега, но има невероятен дух, който и външно ѝ личи.

# 338
  • Мнения: 2 039
Да старостта е страшна,но трябва да се държим и да се радваме на живота докато можем.

# 339
  • Мнения: 559
За мен старостта не е нещо, от което се страхувам. Осъзнавам, че е част от "играта". Единствено се притеснявам от това дали ще съумея да положа основите й преди да дойде така, че да мога да живея с нея без много драми и болежки.

# 340
  • Мнения: 774
Не ме е страх от старостта.След като трябва да се пенсионирам на 63 според НОИ  значи старостта трябва да е след тази възраст. За това човек трябва да живее за момента,а не за вчера или утре.

# 341
  • Мнения: 1 481
Не, не ме е страх и смятам, че е алогично да те е страх от естествен процес.
Ако те е страх от старостта, това значи, че по принцип те е страх от живота.
Един човек, който се чувства уютно в тялото си, опознал е себе си в голяма степен и е реализирал в голяма степен това, което е желаел, няма причини да се страхува от старостта, а трябва да й се наслаждава.
А и старостта не трябва да се приема като предел на целите в живота.
Винаги можеш да продължиш да се самоусъвършенстваш, да откриваш нови хобита, идеи, предизвикателства, хора.
Възрастта няма никакво значение, когато душата е млада и балансирана.

# 342
  • Мнения: 54 474
Малко наизуст говориш.
Понеже си млада.
Знаеш ли какво е да искаш, а да не можеш?
Като малка се чудех защо баба не може да скача?
И тя ми казваше, думи на нейната баба, "Като дойдеш на мяра, ще хванеш вяра".
Ако те боли всичко не знам дали ще се чувстваш уютно в тялото си.

# 343
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Възрастта няма никакво значение, когато душата е млада и балансирана.

крилата фраза, ама много далеч от истината!

# 344
  • Мнения: 12 473
ДеВа, ако те боли всичко, със сигурност и душата ще те боли..

Общи условия

Активация на акаунт